BK MLADA BOLESLAV
22. 8. 2014 | Tomáš Čekal, Vojtěch Drbohlav, Tomáš Čekal

Junioři si poradili s dalším soupeřem, porazili Kometu Brno

3., pátek 22. 8. 2014
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o – Mladoboleslavští junioři prohrávali na ledě brněnské Komety již v 5. minutě 0:2. Pak se ale stejně jako v domácím utkání proti Litvínovu zvedli a dokázali opět otočit, když nastříleli během dvou třetin čtyři góly za záda domácího gólmana Jekela. Dvěma góly se v zápase blýskl Lukáš Volf. Junioři jsou tak po dvou odehraných zápasech stále stoprocentní a zatím neprohráli. Další zápas je čeká hned v sobotu 23. srpna, kdy zajíždí na led Pardubic.
Kometa Brno: Jekel – Vágner (C), Cívka, Hájek, Kupčík, Kubeš, Vlček, Švejda, Šnajnar – Dvořák F., Dufek, Pokorný, Raška, Denk, Mrázek, Dymáček, Garčic, Král, Boltvan, Grünwald, Zohorna R.
Ml. Boleslav: Růžička – Červinský, Bernad (C), Kurka, Hes, Šťáva, Čermák, Žalud, Tůma – Pätoprsty, Volf, Sonnek – Borovec, Brzák, Podsedníček – Pořízek, Kotala, Motloch – Poljanyčka, Klečka, Průšek.
Branky a nahrávky: 2. Zohorna (Vlček, Král), 5. Garčic (Dymáček, Boltvan.) – 23. Volf (Sonnek, Kotala), 27. Pořízek, 57. Pätoprsty (Pořízek), 60. Volf (Sonnek, Kotala). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Musil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Komentář

Když se hned v úvodu trefili Radim Zohorna a Richard Garčic, vypadalo to, že Brňané naváží na své minulé vítězství na ledě Slavie. První střelec se prosadil z dorážky, druhý po krásné nahrávce zakončoval brankáři tváří v tvář a provedl blafák. Kometa první část vyhrála 2:0 a měla zápas skvěle rozehraný.

Ve druhé třetině ale hosté odstartovali aktivně. Po 160 vteřinách vypálil Lukáš Volf z mezikruží a i s pomocí tyčky snížil na 2:1. A přesně po čtyřech minutách už bylo skóre vyrovnané. Radek Pořízek svoji střelu nestřelu otřel o brusle domácího beka a puk se odrazil za záda bezmocného Jekela. Sám by přitom bez teče šel mimo.

Do poslední dvacetiminutovky šly týmy jakoby od začátku a štěstí se mohlo přiklonit k oběma stranám. I po domácí chybě v obraně to ale byly hole boleslavské, kam se nepřiklonilo štěstí, ale hlavně puk. 238 vteřin před koncem vypálil z mezikruží nehlídaný Denis Pätoprsty a gólman Jekel puk jen tečoval – 2:3. Poslední tečku za utkáním udělal ještě nepokrytý Lukáš Volf, který si 50 vteřin před koncem mohl vybrat, kam zamíří a puk poslal po ledě do protipohybu gólmana Komety – 2:4. Dal svoji druhou branku utkání a pečetil boleslavskou výhru.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek, HC Kometa Brno: Zavinili jsme si to totálně sami. Někteří si za stavu 2:0 mysleli, že je soupeř slabý, což ale vůbec není pravda. Spíše naopak. Od té doby jsme neměli bojovnost a situace jsme řešili ležérně pod dojmem, že jsme velcí hráči. Už jsme to nenakopli. Za stavu 2:2 čtyři minuty do konce jsme to mohli alespoň na remízu dohrát. Zase jsme si ale nesmyslně na třetí branku sami nahráli. Neměli jsme patřičný respekt k utkání.

Jan Křivohlávek, BK Mladá Boleslav: Nástup do zápasu vůbec nebyl ideální, možná i trošku laxní. I když jsme na to kluky po dlouhé cestě upozorňovali, začátek jsme nechytli. Právě naopak. Kluky jsme se snažili znova nabudit při oddechovém času a zaplať pánbůh se to podařilo. Znova se ukázala morální síla mužstva, nezpanikařili jsme. Trpělivou hrou jsme došli k vyrovnání a ve třetí třetině už to bylo možná i trošku o štěstí, kam se miska vah přikloní. Zřejmě jsme mu šli více naproti. Že se nám podařilo dvakrát otočit tento výsledek, je super, ale nepůjde to pokaždé. Musíme začínat jinak.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.