BK MLADA BOLESLAV
28. 2. 2014 | Zdena Bobková

Poslední únor dorostencům nepřál, padli s Ústeckými Lvy

41., pátek 28. 2. 2014
Ml. Boleslav - Ústí n. L. MBL - UNL
M l. B o l. – Až na úplný konec února byl naplánován zápas třináctého kola RAKO Extraligy staršího dorostu, skupiny B. A právě ona třináctka nepřinesla Bruslařům potřebné štěstí. S předposledními Ústeckými Lvy padla těsně 1:2 a právě Severočeši, jimž jde o záchranu, díky tomu poskočili na desátou příčku.
Ml. Boleslav: Pechek – Makovička, Marček, Tůma Dominik, Žalud, Mašek, Mattis – Průšek, Prokop, Vaníček, Planý, Ficek, Skořepa, Švejda, Němec, Sedmík
Ústí n. L.: Zvědělík – Hucek, Benda, Michajličenko, Vandas – Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma Martin, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom
Branky a nahrávky: 35. Planý (Ficek) - 10. Macek (Vandas, Kopta), 24. Macek (Kopta, Kašek). Rozhodčí: Horinek – Cafourek, Kettner. Vyloučení: 6:5, navíc Hucek (UNL) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Komentář

Na první šanci zápasu se nemuselo čekat příliš dlouho, hned ve druhé minutě ujel domácí Žalud ústecké obraně, jenže se rozhodl střílet z větší dálky a minul branku. I další chvilky na ledě patřily spíše domácímu celku. Nicméně pak se domácí Skořepa nechal vyloučit za hákování a Severočeši hozenou rukavici beze zbytku zužitkovali. Clonící Marek Macek tečoval Vandasovu střelu do odkryté klece a rázem to byli hosté, kdo diktovali tempo a styl hry na mladoboleslavském kluzišti. V dalším samostatném úniku se ocitl ústecký Kopta, ale nestihl dobruslit kotouč, a tak ze slibné šance bohužel nevytěžil nic. Další oslabení, které Boleslav sehrála, již mnohem lépe, hosté se téměř k ničemu nedostali.

Na začátku druhé třetiny se hosté ujali dokonce dvoubrankového vedení, když Kopta s Mackem ujeli v ukázkové akci dva na jednoho. Před Pechkem si několikrát vyměnili puk, čímž docílili toho, že Marek Macek zasouval do úplně odkryté klece. Zanedlouho poté zazvonila za Zvědílkem tyčka, kterou nastřelil Marček. Ve druhé třetině měli mladoboleslavští borci problémy s mnoha ústeckými výpady vstříc další brance, jenže proti tomu byl vždy domácí gólman Pechek. Ve velké šanci byli v polovině utkání Skořepa a Sedmík, jenže ani jeden z nich nevytěžil ze závaru před Zavadílkem kýžené srovnání. Co se nepodařilo jim, se zanedlouho povedlo Jakubovi Planému, který pláchl ústecké obraně, vymíchal Zvědělíka a poslal kotouč podél tyče rovnou do branky.

Třetí třetina se nesla v duchu boleslavského snažení se o vyrovnání a ústeckého bránění těsného výsledku. Mladá Boleslav se nejprve musela bránit třem přesilovým hrám Lvů, jenže domácí obrana pracovala na plné obrátky a nepouštěla hosty do přílišných výpadů před Pechka. Na druhé straně si výlet do útočného pásma udělal domácí Prokop, který ve vlastním oslabení jen těsně minul horní břevno ústecké branky. Hra se poté stala pro diváky nepříliš pohlednou, bylo k vidění dost faulů a také nepřesností. Boleslav se sice snažila o vyrovnání, nicméně Ústečtí již nedopustili žádný zvrat, a to ani když se domácí pokusili o mohutný tlak v závěru zápasu, když odvolali gólmana.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil, trenér BK Mladá Boleslav: Mrzí mě, že jsme neporazili ani poslední manšaft. S lepšími manšafty hrajeme líp, ale výsledky jsou víceméně stejné. Když se podíváme na naši střeleckou potenci za celou sezonu, tak téměř v každém zápase nevybočujeme z našeho průměru, což je jeden až dvě branky za zápas, a s tím se vyhrát nedá. Motivace a přístup některých hráčů už není takový, jaký by měl být. Sezona už skoro končí, takže už se to víceméně dohrává. Na druhou stranu musím říct, že někteří hráči do tohoto zápasu nastoupili po delší nemoci, což je hodně těžké a těm nemůžu nic vyčítat.

Vít Borůvka, trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: Co k utkání říct?! Jsme rádi za to, že jsme vyhráli 2:1, protože teď hrajeme o všechno. Každý bod je pro nás důležitý, protože se chceme vyhnout baráži. Dnes jsme rádi za to, že jsme uspěli. Možná, že jsme nebyli důraznější, ale nenechali jsme se od soupeře ničím překvapit. Máme v týmu pár šikovných kluků, kteří dokážou dát gól. Možná, že jsme si mohli vypracovat víc šancí, ale jsme rádi za tři body.

Související články

Aktuality

03.03.2021

ČF EHL s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 16:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.