BK MLADA BOLESLAV
14. 2. 2014 | Josef Zdobinský

Dorostenci udolali Havířov

37., pátek 14. 2. 2014
Ml. Boleslav - Havířov MBL - HAV
M l. B o l e s l a v - Mladoboleslavští dorostenci přivítali pod delší pauze na domácím ledě mužstvo z Havířova. I když byli Bruslaři oslabeni mnohými zraněními a nemocnými, a tak museli dostat přednost méně využívaní hráči, dokázala si Boleslav s hosty poradit v prodloužení poradit. Autory branek Boleslavi byli Skořepa, Prokop a Průšek, jehož střela byla zároveň vítěznou.
Ml. Boleslav: Kořínek – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Průšek, Prokop, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Ficek, Skořepa, Švejda, Sedmík.
Havířov: Šimáček – Kiss, Heinzl, Chroboček, Dudek, Šteffko, Ďurkáč, Rzekanowski, Orság, Polak, Fejko, Moravčík, Hendrych, Kurovský, Pacas, Bednář, Pořízek, Sap.
Branky a nahrávky: 34. Skořepa (Průšek, Žalud), 53. Prokop, 61. Průšek – 45. Bednář, 59. Orság (Ďurkáč). Rozhodčí: Hrubý – Kettner, Cafourek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Komentář

V první třetině byl k vidění zajímavý hokej. Hosté vstoupili do utkání lépe a téměř celou první třetinu byli lepším mužstvem než domácí Boleslav. Ta se sice snažila, ale za hokejovějšími hosty o chlup zaostávala. Již ve druhé minutě vystrašil Fejko Kořínka střelou od kruhů. Boleslavský brankář ale jeho střelu vyrazil levým betonem. O minutu později pak Kořínek musel zasahovat znovu, a to poté, co se do jeho blízkosti dostalo nebezpečné trio Pořízek, Moravčík a Dudek.

Domácí poprvé vystřelili na branku až v páté minutě, a to ještě střelou ze středního pásma. V šesté minutě ujel Tůmovi Orság a boleslavský zadák mohl jen děkovat, že v postupu vpřed Orság sebou zapomněl jaksi vzít kotouč. Ve druhé desetiminutovce první třetiny pak Pořízek střílel od modré, ale trefil jen boční síť domácí branky. Bruslaři pak srovnali tempo hry, a pěknému hokeji, který ani rozhodčí nemuseli moc často přerušovat tak chyběl už jen gól. Na něj si ale diváci museli počkat až do druhé třetiny.

I když i zpočátku druhé třetiny byl Havířov lepším mužstvem, nedokázal své převahy využít. Hned v první minutě druhé části vyslal Dudek na Kořínka nepříjemnou střelu, ale pálil těsně mimo branku. Po slibném začátku ale bojovnost hráčů obou mužstev opadla a nastalo jakýchsi deset minut nudy. Až ve 34. minutě, po vyloučení Fejka, využili domácí přesilovku. Ondřej Žalud nahrál k modré čáře Průškovi, který se rozhodl pro střelu. Ta by šla ale mimo branku, avšak jelikož ji velmi chytře tečoval Dominik Skořepa, dostala se Boleslav do vedení. To jí vydrželo i do konce druhé části hry, kdy si Bruslaři vedení s přehledem hlídali.

Třetí třetina byla zpočátku nejméně atraktivní. Pak ale, ve čtyřicáté páté minutě, obral Lukáš Bednář o puk jednoho z obránců domácích, a z téměř nijaké příležitosti srovnal na 1:1. Následně se hra velmi zklidnila a ani jedno z mužstev se nikam nehnalo. V padesáté druhé minutě ale připravil Janu Prokopovi jeden z havířovských hráčů laxním přístupem možnost pro střelu. Ten této „loženky“ využil, a rázem to bylo 2:1 pro domácí.

Když už se zdálo, že domácí Boleslav zápas dovede do vítězného konce, dostal se minutu a třicet tři vteřin před závěrečnou sirénou k puku Jakub Orság, který z modré propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Kořínka – 2:2! Utkání tak dospělo do prodloužení.

Sotva prodloužení začalo, už skončilo. Milanu Průškovi stačilo pouhých deset vteřin a bylo rozhodnuto o vítězství Mladé Boleslavi, která však ale zbytečně ztratila – vzhledem k předchozím utkáním - jeden důležitý bod.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav): Já bych chtěl pochválit celý mančaft za neskutečné nasazení a bojovnost, protože máme velkou marodku, chybí dost hráčů, takže dostali příležitost ti, kteří nehráli až tak stabilně. Musím to pochválit od gólmana, který vlastně chytal druhý zápas za dvě sezóny. Musím to pochválit od prvního do posledního hráče za přístup k tomu utkání. Kluků se prostě vyplatilo na tom ledě nechat srdce a bojovnost.

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010): Mně se ten dnešní zápas nehodnotí dobře. Myslím, že jsme měli na víc. My jsme nehráli první třtinu špatně, ale bylo to 0:0. Druhou třetinu jsme hráli katastrofálně, ačkoliv si myslím, že jsme měli docela tlak na soupeře a hráli jsme většinu té třetiny v obranném pásmu soupeře, tak jsme tolik nestříleli na bránu. Pokud totiž vystřelíte dvakrát nebo třikrát, tak se z toho góly nedávají. Třetí třetinu jsme nehráli vůbec špatně. Doháněli jsme pokaždé nějaký gólový deficit. Dotáhli jsme to do prodloužení a tam jsme si to hned na začátku pokazili. Takže trošku zklamání, doufám, že se z toho kluci ponaučí.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.