BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2014 | Josef Zdobinský

Černý týden dorostu završila porážka s Letňany

36., sobota 25. 1. 2014
HC Letňany - Ml. Boleslav LET - MBL
L e t ň a n y - Dorostenci Mladé Boleslavi mají za sebou černý týden. Po středeční prohře 5:0 s Karlovými Vary si boleslavští mladíci neporadili ani s kolegy z Letňan a připsali si na účet další porážku, tentokrát 5:1. Jediným střelcem Bruslařů se stal Jan Prokop.
HC Letňany: Dubský – Hůla, Pařík, Starosta, Zeliska, Kučera, Chvála, Štosek – Pražienka, Honetschläger, Burda, Poljanyčka, Klečka, Kroh, Kulda, Čapek, Smejkal, Horák.
Ml. Boleslav: Růžička – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Průšek, Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Planý, Ficek, Švejda, Sedmík, Durdil.
Branky a nahrávky: 8. Starosta (Horák, Smejkal), 13. Honetschläger (Čapek, Kroh), 14. Horák, 49. Kulda (Kučera, Hůla), 57. Poljanyčka (Kulda) – 37. Prokop. Rozhodčí: Hornáček - Marek, Zmeškal. Vyloučení: 2:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 54:19.

Komentář

Bruslaři nezačali utkání nejlépe. Hned v první minutě se totiž nechal lehkomyslně vyloučit Denis Pätoprstý za hru vysokou holí. O chvilku později se však síly na ledě opět vyrovnaly. V osmé minutě pak nastalo hrůzných sedm minut, které by boleslavští dorostenci nejradši vymazali z povrchu zemského. V čase 7:39 dostal do vedení domácí mužstvo Martin Starosta. Ve třinácté minutě pak zvýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Honetschläger, a než se kdo nadál, Jiří Horák skóroval na 3:0! Tímto výsledkem také první třetina skončila.

Druhá část hry byla nejvyrovnanější, a také, z pohledu Boleslavi, nejpovedenější. Bruslaři se sice dlouho museli bránit, od osmadvacáté minuty totiž hráli až do třiatřicáté minuty vinou Růžičky, Tůmy a Adamíka ve čtyrech. Tuto těžkou zkoušku ale zvládli, a poté, co rozhodčí poslali na nucený odpočinek také Hůlu z Letňan, povedlo se Janu Prokopovi snížit na rozdíl dvou branek.

Třetí třetině už zase gólově vládlo domácí mužstvo. Ve čtyřicáté deváté minutě potrestal Sedmíkovo vyloučení Vojtěch Kulda - 4:1! Tři minuty před koncem pak rozvlnil boleslavskou síť po páté, a v tomto utkání i naposledy Olexander Poljanyčka. Pak ještě poslal Bruslaře do čtyř Tůma, ale to už se nic nestalo. Bruslaři tak odjíždějí z Letňan s nulou, neboť doplatili na mnohá vyloučení. Celkově totiž hráli v oslabení celou jednu třetinu, zatímco domácí mužstvo jen dvě minuty.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.