BK MLADA BOLESLAV
10. 1. 2014 | Lukáš Chuchválek

Po zápase dorostu s vedoucím celkem skupiny B zůstal v Boleslavi bod

31., pátek 10. 1. 2014
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. - Po zimní pauze začala extraligová soutěž starším dorostencům, kteří hned na začátku přivítali jednoho ze soupeřů nejtěžšího kalibru, jenž přečkal nový rok na 1. místě tabulky skupiny B. Boleslav na ně ztrácela před tímto zápasem pouhé 4 body, přičemž byla v tabulce šestá. Po tomto nesmírně vyrovnaném zápase, jenž prohráli Bruslaři 1:2 po sam. nájezdech, se rozdíl sice zvýšil na 5 bodů, ale bude na čem stavět.
Ml. Boleslav: Růžička – Semrád, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Musliu, Outrata, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil
Olomouc: Urbisch – Spurný, Hes, Kolovratník, Hrabica, Tomek, Klvaňa, Marek, Škoda – Kropáč, Melichárek, Štefka, Heža, Pavlovský, Janás, Dittrich, Horák, Šoustal, Malý, Kuba
Branky a nahrávky: 46. Outrata (Prokop) – 29. Klvaňa (Šoustal), rozh. náj. Šoustal. Rozhodčí: Würtherle – Prokop, Cafourek. Vyloučení: 3:2, navíc Janás (OLO) 10 minut za nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 29:33.

Komentář

Mohlo to opticky vypadat, že měla Olomouc na začátku navrch, protože se Boleslav vůbec nedostávala ke střelbě, ale zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Později se dokonce dvakrát rozezněly tyče bran. Po uplynutí hluchého místa, kdy oba celky mařily soupeři rozehrávky, jež končily na zakázaném uvolnění, se to trochu rozhýbalo. A Olomouci k tomu pomohlo její oslabení, když v brejku ujeli Kropáč s Pavlovským. O chvíli později odpověděl pořádnou bombou boleslavský Mattis, jenže i ten se přesvědčil o spolehlivosti brankáře protějšího týmu. Boleslav další momenty výborně odbránila a nepustila vůbec soupeře k nějakým velkým šancím. Na konci sama zaútočila, jenže v podobném gardu si vedla dobře i olomoucká obrana. Stav tedy po dvaceti minutách zůstal nerozhodný.

Ve 23. minutě se dostal do parádní šance Jan Kropáč, jenž zachytil výborný pas ze středního pásma za obranu, jenže neměl potřebnou rychlost, aby si to mohl rozdat s brankářem Růžičkou sám, takže o puk přišel. Boleslav kontrovala pár pokusy, jež však byly pro Urbische lahůdkou. Hosté dostali později šanci zahrát si v početní výhodě, jenže se dlouho nedařilo ji využít. Až ve 29. minutě, chvilku před koncem přesilovky, se to povedlo a o první trefu zápasu se zasloužil Jan Klvaňa. Tímto byl prolomen jistý status quo a hra nabrala spád. Byl k vidění bojovný hokej, místy nahoru dolů, na který bylo zajímavé se koukat. Štefka mohl přidat druhou trefu, když vypíchl na obranné modré soupeři puk, ale opět doplatil na to, že nebyl dost rychlý. Dvě minuty před koncem třetiny pak mohla Boleslav vyrovnat, když její hráči dokázali v závaru vytáhnout gólmana z brány, který neudržel kotouč, ale nepovedla se jim finální přihrávka, která by umožnila skórovat do odkryté klece. V této situaci totiž gólman Urbisch napodruhé svůj tým výborně podržel.

Boleslav začala třetí třetinu přesilovku, ve které nic nevymyslela, ale nemusela smutnit dlouho. Ve 46. minutě se totiž od kruhu napřáhl Vojtěch Outrata a prostřelil dosud bezchybného Urbische nad rameno. Olomouc sice těsné vedení neudržela, ale snažila se ho znovu nabýt. Za zmínku stojí vpád Heži do předbrankového prostoru a jeho snaha v pádu usměrnit puk mezi tři tyče. Další možnost měl Tomáš Malý, jenže narazil na Růžičku. Boleslav se v této situaci také snažila něco vymyslet, ale její útoky nebyly tolik nebezpečné jako ty olomoucké. Zápas tedy dospěl do prodloužení, v němž byli aktivnější hosté, ale i tak se dostali jen ke dvěma střelám. Rozhodly tedy nájezdy. Hned k prvnímu se postavil kapitán Kohoutů Tomáš Šoustal. Jelikož Boleslav v této disciplíně vyhořela, slavili Olomoučtí po Pavlovského přesné trefě druhý bod.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil, BK Mladá Boleslav: Je to stejné pořád dokola, protože dle výsledků z ligy i z turnaje, kterého jsme se účastnili mezi svátky, je vidět, že nejsme schopni vstřelit více než jeden nebo dva góly, s nimiž se pořádně body sbírat nedají. Naše produktivita je pořád mizerná. Myslím, že první třetinu jsme byli lepší. Olomouc se rozkoukávala a nastřelili jsme dvě tyčky. Časem se ta hra vyrovnala, ale přesto si myslím, že jsme měli šanci na vítězství. Zakončení nám dělá velké starosti a potvrdilo se i v dovednostní soutěži při nájezdech, kdy jsme nevstřelili ani jednu branku, zatímco soupeř proměnil hned dva nájezdy ze tří.

Jan Tomajko, HC Olomouc: Bylo to hodně vyrovnané utkání. Skončilo 1:1, ty šance byly na obou stranách a bylo to se šťastným koncem pro nás. Ty nájezdy jsou loterie a dneska se to přiklonilo na naši stranu.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.