BK MLADA BOLESLAV
14. 12. 2013 | Gabriela Juříková, Juříková Gabriela, Josef Zdobinský

Vyrovnané utkání s nešťastným koncem pro dorost

30., sobota 14. 12. 2013
Poruba - Ml. Boleslav OST - MBL
M l. B o l. – Starší dorostenci sehráli v posledním utkání před reprezentační pauzou poslední utkání, a to sice na ledě RT TORAX Ostravy Poruby. Ve více než vyrovnaném utkání, ale měli boleslavští dorostenci smůlu a smolně prohráli 2:0. Další utkání čeká Bruslaře až v pátek 10. ledna, kdy doma přivítají Olomouc.
Poruba: Sroka – Olšr, Síkora, Štěpán, Šípek, Ščurek, Široký – Csomor, Dohnal, Gřeš – Gola, Mládek, Šustala – Kurnik, Nardelli, Korec
Ml. Boleslav: Růžička – Adamík, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Vajsejtl, Uřidil, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Sedmík
Branky a nahrávky: 31. Gola (Mládek), 60. Gřeš (Csomor). Rozhodčí: Šír – Konvička, Gančařík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 2:0.

Komentář

Před vánoční, potažmo reprezentační, přestávkou sehráli starší dorostenci Bruslařského klubu druhý zápas nadstavby RAKO Extraligy. Hra měla od začátku spád, jednou se dařilo Mladé Boleslavi, trochu méně domácím, ale obě mužstva si nějaké gólové šance dokázala vypracovat. A na bezbrankové první třetině měli každopádně zásluhu oba gólmani. Opticky měl více práce domácí Dominik Sroka. Hodně nebezpečný před jeho brankovištěm byl obránce Vojtěch Adamík a střely Vajsejtla a Mattise končili mimo bránu.

A stejně tak přesilovky hostů nepřinesly kýžený výsledek. Boleslavský Růžička čelil střelcům Csomorovi, Gřešovi a v útoku vypomáhající obránci Šustaslovi a Golovi, který po vyšívačce nezamířil přesně. Po bezbrankové třetině bylo pořád vše otevřené. Ve druhé třetině se začalo projevovat to, že obě mužstva hrála podobný systém hry. Naplno útočí i brání a jen velké chyby soupeře mohly znamenat vstřelení branky. Hodně prostoru dostal Dominik Skořepa, ale ztroskotal na skvělém Srokovi. Na druhé straně se o vstřelení branky starali Gřeš s Golou, který pálil z první a jen o centimetry minul boleslavskou tyč.

Bezbrankový stav zůstal i po střele Průška a kdyby měl o krok navíc Vajsejtl, mohl dorážet do odkryté brány. Domácí si byli síly soupeře vědomí a hráli skoro osobní obranu. Obránce Síkora sváděl s Němcem tvrdý boj o prostor i puk přes celé kluziště a když se ke kotouči dostal Gřeš, tak si na útočné modré herně nerozuměl s Csomorem. Zrovna v půli utkání měli domácí přesilovku, kterou se štěstím proměnil Patrik Gola. Kotouč se před Růžičkou odrážel od hokejek a bruslí až jej po Mládkově nahození postrčil Růžičkovi mezi betony právě Gola.

Boleslavští chtěli soupeře vyprovokovat po každém přerušení hry, ale rozhodčí už náznaky šarvátek dokázali zklidnit. Velkou příležitost k vyrovnání měl Vojtěch Adamík, který pálil hned po vyhraném buly, jenže domácí brankář měl dobrý výhled a puk podržel ve výstroji. V závěru prostřední třetiny měl hned dvě šance k navýšení vedení Ivo Dohnal, ale Růžička byl při nájezdu i dorážce výborný. A Dohnal pokračoval v dobývání boleslavské brány i ve třetí třetině. Jeho nahození neměl kdo u tyče tečovat.

Mladá Boleslav v poslední třetině domácí přestřílela sice jen o jednu střelu, ale gólově se proti Srokovi neprosadili. Zuby si na domácím brankáři vylámal Prokop, Vaníček i Skořepa. Poruba zúročila své snažení až v poslední minutě. Hosté odvolali brankáře a drželi se v útočné třetině. Čtyřikrát se opakovalo vhazování před Srokou a pokaždé se domácí tým dokázal ubránit. Až když Csomor poslal kotouč za modrou, kde si jej převzal Tomáš Gřeš, zbavil se obránce a z poloviny hřiště se trefil do prázdné brány –2:0.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.