BK MLADA BOLESLAV
30. 11. 2013 | Lukáš Chuchválek

Zápas dorostenců s Libercem rozhodla třetí třetina

26., sobota 30. 11. 2013
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. - Hodně dlouho hráči obou celků drželi stav 0:0 a téměř to vypadalo, že by takový stav zůstal. Ve 49. minutě však hosté udeřili v přesilovce a záhy udeřili znovu, čímž rozhodli o tom, že si Severočeši protáhnou vítěznou sérii, zatímco Boleslav skončila bez bodu. Zápas ještě mohli Bruslaři získat zpět díky pohotovému kontaktnímu gólu Sedmíka, ale vyrovnat se přes veškerou snahu už v tak krátké chvíli nepodařilo.
Ml. Boleslav: Růžička – Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil
Liberec: Hosnedl – Běhula, Klinger, Tržický, Suchý, Husa, Mečíř, Divila – Babec, Janele, Šír, Král, Gecko, Solenský, Lakatoš, Ordoš, Zachar, Kačírek, Hylena, Bělohorský
Branky a nahrávky: 59. Sedmík (Němec, Marček) – 49. Divila (Šír, Janele), 55. Ordoš (Bělohorský). Rozhodčí: Synek – Cafourek, Kettner. Vyloučení: 8:5, navíc Gecko (LIB) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 57:40.

Komentář

Hosté si hned na začátku zahráli přesilovku, kterou nedokázali využít. Ba co víc, ani se nedokázali trvale usadit v pásmu Boleslavi. Každopádně měl začátek spíše vlažnější tempo. V 7. minutě vlil trochu toho adrenalinu do hry Planý se Švejdou, kteří v dobré šanci ztroskotali na Hosnedlovi. Přesilovku si záhy vyzkoušeli i domácí, kteří ji sehráli podobně bídně jako jejich soupeř dříve. Bruslaři však hráli po jejím skončení dobře před brankovištěm, když po Běhulově ráně od modré dobře vyklidili prostor. Gólman Růžička vyniknul o pár chvil později, když mu soupeř objížděl bránu a zakončil do jeho betonu. Na druhé straně pak z kraje brankoviště netrefil bránu Vaníček. Od té oby téměř až do konce třetiny byla více aktivní Boleslav, jenže neuspěla v žádné šanci. Těsně před sirénou se ještě zkusil prosadit hostující Kačírek, jenž se v pásmu Boleslavi prokličkoval až před Růžičku a pokusil se dát mu gól mezi nohy. Ani ten neuspěl.

Dvě minuty po výměně stran si musel gólman Růžička poradit se Solenského střelou z bezprostřední blízkosti a o vteřinu později i s Janeleho jedovatou dorážkou. Hosté byli v té době více v útoku, neboť si zahráli i další přesilovku. V ní ovšem byli podobně neúspěšní jako v první třetině. Po jejím skončení však dostal do mezikruží parádní pas od mantinelu Matyáš Kačírek, který neváhal a pokusil se vsítit úvodní branku. I s ním si ale Růžička poradil. Mladá Boleslav si poté vypracovala dvě slušné šance, které dokázal brankář Hosnedl vytěsnit, ale v předbrankovém prostoru nebyl nikdo, kdo by se postaral o dorážky. Ve 35. minutě byl ve 100% šanci Jan Prokop, který se ocitl u pravé tyče sám a nedokázal trefit prázdnou bránu. Následně se popral s Divilou a oba vyfasovali menší tresty za hrubost.

V posledním dějství se rozhodlo, ovšem stav 0:0 držel ještě dlouho. V pěkném brejku se ocitl kolem 44. minuty Bělohorský, na něhož si přišel Růžička. Další šanci si vypracoval Šír, jenž to zkusil z velké dálky od kruhu na růžek, chyběla mu větší přesnost. Ve 49. minutě se už ale skóre změnilo, když se krátce po vhazování prosadil na příležitost číhající Vojtěch Divila. Hra po této brance získala jiskru a hosté byli rázem v laufu. Mohli proměnit další chybu, ale v brejku dvou na jednoho se nepovedla finální přihrávka. O šest minut později přišel druhý gól do boleslavské sítě, o který se postaral pěknou kličkou Jan Ordoš. Boleslav se díky druhému gólu a liberecké aktivní hře, jimiž si vynutili přesilové hry, ani nedostávala pořádně k šancím snížit. Přesto ještě zápas zdramatizovala v závěru, když využil laxního přístupu liberecké obrany Vojtěch Sedmík, který stál nekrytý u levé tyče a zametl puk do sítě. Minutu před koncem ještě zkusili domácí štěstí ve hře bez brankáře, ale neměli štěstí.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec): Věděli jsme, že budeme hrát na malé hale, kde jsou ty zápasy specifické. Naše mužstvo musím pochválit, protože vyjma té zbytečné chyby v závěru jsme hráli výborně odzadu a čekali jsme na chybu soupeře. Ta nakonec přišla a dokázali jsme ji proměnit. Jsme rádi, že jsme prodloužili vítěznou sérii. V určitých zápasech jsme nastříleli mnoho gólů a ukázali jsme si, že umíme hrát i zodpovědně zezadu. Agresivní hra nám nevadí, ba naopak je pro nás, myslím, suprová. Na malém hřišti to bylo vidět a jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli. Asi to bylo i o tom, kdo vydrží déle. Když to po dvou třetinách stále bylo 0:0, čekalo se na chybu a na to, kdo je za tohoto stavu trpělivější. Ta naše přesilovka, v níž jsme dali gól, byla i trochu o štěstí. Měli jsme tam dobře postaveného hráče před bránou a jsme rádi, že to tam spadlo. Myslím si, že jsme si pak to utkání zkušeně pohlídali.

Související články

Aktuality

03.03.2021

ČF EHL s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 16:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.