29. 11. 2013 | Andrea Krejčová, Andrea Krejčová, Josef Zdobinský

Dorost dostal od Slavie sedmičku

25., pátek 29. 11. 2013
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
P r a h a - V rámci pětadvacátého kola RAKO extraligy staršího dorostu zavítali Bruslaři na Slavii. Na toto utkání však nebudou vzpomínat zrovna s radostí. Po celé utkání tahali Bruslaři za slabší provaz a z Prahy odjeli s debaklem 7:1. O jedinou branku Boleslavi se zasloužil Němec.
Slavia: Frodl (Stašek) – Zderadička, Weinhold, Kottek, Hejda, Příkop, Krejčí – Tejral, Novák, Nestrašil, Heldák, Hyršl, Mušo, Vyskočil, Josefus, Suda, Mareček, Furch, Šmerha, Maňas
Ml. Boleslav: Pechek (Kořínek) – Semrád, Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis, Macura, Průšek, Prokop, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil
Branky a nahrávky: 22. Furch (Weinhold, Krejčí), 30. Furch (Nestrašil, Krejčí), 34. Furch (Hejda), 36. Suda (Vyskočil, Krejčí), 37. Tejral (Hyršl), 48. Heldák (Kottek, Hejda), 60. Tejral (Hyršl) – 17. Němec (Durdil). Rozhodčí: Würtherle, Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 74. Střely na branku: 52:19. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 7:1 .

Komentář

Utkání začal mnohem aktivněji domácí tým. Slavia se téměř celou první třetinu držela v útočném pásmu a hosté se do větších šancí nedostávali. Přesto po prvním dějství Slavia prohrávala 0:1, když se v přesilové hře hostů trefil Vojtěch Němec .

I v druhé dvacetiminutovce byli slávisté lepším týmem. Tentokrát ale už svůj tlak zúročili. Ve 22. minutě po krásné přihrávce Weinholda srovnal skóre Aleš Furch. O pár minut později využil i domácí tým početní výhodu, když vyražený puk dorazil do branky opět Aleš Furch. Ve 34. minutě zkompletoval svůj hattrick Aleš Furch a navýšil tak slávistické vedení na 3:1. Od této chvíle existoval na ledě pouze jeden tým a bylo jen otázkou času, kdy Slavia přidá další góly. Hned o dvě minuty později skóroval Martin Suda. Na 5:1 pak po krásné akci zvyšoval Petr Tejral.

Poslední dějství pokračovalo ve stejném duchu jako to předchozí. Hrálo se převážně před brankou Mladé Boleslavi. Slávisté si vypracovali mnoho zajímavých šancí, ale další gól dokázali přidat až v 48. minutě, kdy se k odražené střele dostal Denis Heldák. V poslední minutě dal výsledku konečnou podobu Petr Tejral. Domáci Slavia tak toto utkání zvládla na výbornou a zaslouženě zvítězila nad Mladou Boleslaví 7:1.