BK MLADA BOLESLAV
23. 11. 2013 | Josef Zdobinský

Dorost udolal jasně lepší Pardubice po nájezdech

24., sobota 23. 11. 2013
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – Starší dorostenci Bruslařů porazili po velkém boji v samostatných nájezdech své protivníky z Pardubic. Ti byli po dvě tretiny lepším mužstvem, avšak svou převahu na ledě nedokázali vhodně využít. Třetí třetina už byla vyrovnanou partií stejně jako prodloužení, ve kterém "perníkáři" nedokázali využít ani početní převahu čtyř proti třem. V nájezdech pak ukázali pevnější nervy domácí a připisují si tak do tabulky dva body.
Ml. Boleslav: Růžička (Kořínek) – Semrád, Adamík, Tůma, Mattis – Macura, Průšek (C), Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Vaníček, Černý, Planý, Skořepa, Švejda, Veselý, Sedmík, Durdil
Pardubice: Červený (Husár) – Rudy, Faltys, Horyna, Procházka, Franc, Bažant – Krejčík, Benýšek, Panna (C), Hlaváček, Rohlík, Kusý, Musil, Havrda, Jajcay, Barkóci, Martinec
Branky a nahrávky: 13. Sedmík (Pätoprstý), 37. Skořepa (Planý), rozh. náj. Pätoprstý – 5. Barkóci (Havrda), 24. Martinec (Barkóci, Havrda). Rozhodčí: Matůška – Nepomůcký, Žemlička. Vyloučení: 6(2x 10 minut):3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 30:38.

Komentář

Hosté z Pardubic vstoupili do utkání lépe a aktivněji. Domácí si sice vytvořili šanci ke vstřelení gólu jako první, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Pak už měli jasně navrch hosté, kteří téměř tři minuty nepustili Bruslaře ven z obranného území. Tato aktivita hostům vynesla i zaslouženou branku v 5. minutě, poté, co Tůma nezodpovědně přišel o puk, kterého se dobrovolně ujmul Havrda, který nahrál před branku Davidu Barkócimu, který už jen dostal kotouč do domácí sítě. Domácí hráči přidali ve druhé části třetiny, a přineslo jim to i odměnu v podobě branky. Ve vlastním oslabení ujel Vojtěch Sedmík obraně „perníkářů“ a sladkým dárkem za povedenou akci bylo vyrovnání na 1:1. V samotném závěru prvního dějství se pak ještě Bruslaři dožadovali branky, poté, co Veselý vystřelil od modré a Červenému puk vypadl z lapačky, načež ho Veselý možná dostal do branky. Hlavní rozhodčí byl ale jiného názoru.

Ve druhé části hry byli jasně lepší hosté. Na začátku 24. minuty nahrál Barkóci před branku perfektně Jakubu Martincovi a ten poslal Pardubice podruhé do vedení. I nadále si hosté drželi převahu a domácí hráče do ničeho nepouštěli. Bruslaři si náznak šance vytvořili až v osmadvacáté minutě, ale těsně před zakončením sebral Skořepovi puk z hole jeden z obránců "perníkářů". Náznak zlepšení přišel pro domácí opět až s druhou částí třetiny. Planý za brankou Pardubic vybojoval puk a nahrál ho před branku Dominiku Skořepovi, který vyrovnal na 2:2. To bylo z druhé části hry - kromě několika vyloučení - vše podstatné.

Třetí část hry byla nejvyrovnanější z celého utkání. Bruslaři si dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí, ale stejně jako Pardubice, které, jakoby částečně polevily, nedokázali ani jednu gólově využít. Když se netrefil ani v 55. minutě v největší šanci třetiny Skořepa, který si na led položil Červeného, byl tak nejvýraznějším momentem třetí třetiny hned zpočátku zásah pukem a následná zkrvavená tvář jednoho ze sudích, který musel na chvíli přenechat soudcování jen svým dvěma kolegům.

V následném prodloužení měli obrovskou příležitost hosté, kteří hráli dvouminutovou přesilovku čtyř proti třem, ale nedokázali s touto příležitostí řádně naložit. Utkání se tudíž dostalo až k samostatným nájezdům. Za domácí se trefil jak Pätoprstý, tak i Planý. Hosté naopak v této rozhodující fázi zklamali, netrefil se ani jeden z dua Jajcay, Kusý, a tak si domácí trochu nespravedlivě berou z utkání dva body.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Určitě jsme rádi, že jsme dnes získali dva body. Ve třetí třetině jsme možná byli i mírně aktivnější. Samozřejmě podle toho celkového průběhu utkání by tomu utkání svědčila spíše remíza, kdyby šla. Na to se ale po zápasu nikdo neptá, důležité je, že jsme dokázali dnes bodovat, a že jsme ukončili nějakou sérii porážek. Také jsme částečně dokázali navázat na třetí třetinu v Budějovicích, kde jsme prohrávali po druhé třetině tři nula, ale do poslední minuty o bod.

Vybíral Miroslav (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Dneska jsme byli po čtyřicet minut lepší než Mladá Boleslav. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, ale bohužel jsme si s nimi neporadili, a když jsme šli už do vedení, tak poprvé jsme úplně trestuhodně po prohrané buly v útočném pásmu inkasovali z brejku ve vlastní přesilovce. Druhá branka byla obdobná té první. Ve třetí třetině pak byla Boleslav lepším mužstvem, my jsme úplně odešli. V prodloužení jsme pak nebyli schopni využít přesilovku čtyř proti třem a v těch nájezdech už je to jen vabank a to se nám nepovedlo. Takže si myslím, že jsme celkově spíše tři body dnes ztratili, než bod získali.

Související články

Aktuality

03.03.2021

ČF EHL s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 16:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.