BK MLADA BOLESLAV
15. 11. 2013 | Josef Zdobinský

Dorostenci si poradili s Pískem

21., pátek 15. 11. 2013
Ml. Boleslav - Písek MBL - PIS
M l. B o l. – Po dvoutýdenní reprezentační pauze přivítali starší dorostenci Bruslařů na domácím ledě kolegy z Písku. Boleslavští nastoupili v nových dresech, které jim přinesly štěstí. Domácí hráči si tak připisují další tři body, především díky vydařené první třetině, ve které dali soupeři dvě důležité branky.
Ml. Boleslav: Kořínek (Růžička 3:36) – Semrád, Marček, Tůma, Žalud, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil.
Písek: Fogl (Hauser) – Sentenský, Kadlec, Turek, Červinský, Šergl, Radoš, Koutenský – Bárta, Pokorný, Skala, Rod, Bednařík, Polanský, Klas, Duchoň, Šuhaj, Marcilis, Pixa.
Branky a nahrávky: 2. Pätoprstý (Prokop), 11. Durdil (Sedmík), 45. Planý, 55. Skořepa (Průšek, Planý) – 50. Pokorný (Rod, Polanský), 58. Koutenský. Rozhodčí: Coubal - Prokop, Tasch. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 40:36.

Komentář

Mladoboleslavští nastoupili do utkání v nových zeleno-bílých dresech, ve kterých výrazně prokoukli, a které jim také zjevně přinesly štěstí. Už ve druhé minutě totiž Pätoprstý zachytil na pomezí středního a obranného pásma puk, nahrál Prokopovi, a sám si najel až před branku hostí, kam mu Prokop nahrál a Denis Pätoprstý zakončil jako starý mazák. Bruslaři hýřili aktivitou i v dalších minutách. V osmé minutě zabránil Vaníčkovi v postupu na branku téměř třímetrový ofsajd. V deváté minutě pak málem dovolili Macura s Mattisem hostům jít po nedorozumění do brejku, Macura ale svou chybku napravil. V desáté minutě se ale Bruslaři mohli radovat podruhé. V přesilové hře, která zpočátku moc nevypadala nadějně ujel Sedmík obráncům hostů až k levému kruhu, nahrál výtečně před branku Jakubu Durdilovi, který puk nekompromisně zavěsil do Foglovy branky. Bruslaři si sice ještě vytvořili několik dobrých šancí, ale to bylo v první třetině vše podstatné.

Ve druhé část hry se síly na ledě vyrovnaly, ale hra byla spíše průměrná, až podprůměrná. Ve dvacáté první minutě mohl jít do dobré příležitosti Durdil, ale hledal lépe postaveného Sedmíka, který šanci zpomalil a nakonec i zkazil. V osmadvacáté minutě střílel od modré Němec, ale jeho razantní střele chyběla větší přesnost. Ve třicáté minutě pak Semrád ukradl kotouč bekům Písku a zajel si až za levý kruh do rohu kluziště. Jeho střela z ostrého úhlu ale neměla moc šancí na úspěch. Hra dostala lepší spád až ve druhé desetiminutovce třetiny. Byla rychlejší a agresivnější. Do té doby se spíše kouskovala a diváky více nudila, než bavila. Ke konci třetiny došlo k výměně názorů mezi Němcem a Šuhajem, za což byli oba aktéři drobné potyčky posláni na nucený dvouminutový odpočinek. Branka ale žádná nepadla.

Ve třetí třetině diváci mohli vidět po dvou brankách na obou stranách. Na konci čtyřicáté čtvrté minuty střílel od pravého kruhu Marcilis, ale trefil se jen do jednoho z domácích beků. Hra se následně přesunula na opačnou stranu a Jakub Planý dokázal vsítit třetí gól do branky Písku. Ve čtyřicáté sedmé minutě zahrozili hosté. Rod ale ve vyložené šanci nedokázal překonat brankáře Růžičku, a i dorážející Radoš dopadl se svou střelou podobně. V 50. minutě se ale hosté přeci jen dočkali. Polanský si vyměnil puk s Rodem, který jej následně poslal Davidu Pokornému. Ten už ho jen zavěsil do pravého horního rohu domácí branky. Dvě vstřelené branky zápasu určitě pomohly. Hosté vycítili šanci, a domácí si museli vzít oddechový čas, který jim pomohl. V úvodu 55. minuty vyhrál Planý vhazování v útočné třetině. Přihrál Průškovi, který vystřelil. Fogl sice střelu zkrotil, ale puk mu vypadl a Dominik Skořepa tak už jen dorážel do odkryté branky. Hosté však nesložili zbraně do žita, a o tři minuty později se povedlo snížit Davidu Koutenskému. Na víc se už ale ani jedno z mužstev nezmohlo.

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.