BK MLADA BOLESLAV
18. 10. 2013 | Josef Zdobinský

I přes bídný úvod dokázali dorostenci nakonec zvítězit

16., pátek 18. 10. 2013
Ml. Boleslav - Č. Budějovice MBL - MOT
M l. B o l. – Dorostenci Bruslařů si připisují další tři body, i když tentokrát se na ně pořádně nadřeli. Do klání s Českými Budějovicemi totiž vůbec nevstoupili dobře a celkem po zásluze prohrávali brzy 0:2. Naštěstí pro ně, hosté z Budějovic doplatili na mnohá vyloučení, kterých Bruslaři dokázali využít a utkání tak šťastně otočit.
Ml. Boleslav: Růžička – Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek"C", Prokop, Pätoprstý, Švejda, Vaníček, Planý, Černý, Skořepa, Dupljaku, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil.
Č. Budějovice: Kváča – Šergl, Farka, Benda, Klinecký, Matoušek, Stehlík, Křikava – Brož, Fencl, Vráblík, Samohejl, Schwarz, Doktor, Smejkal, Kubeš, Mašek, Panáček, Šafář"C".
Branky a nahrávky: 13. Průšek (Durdil, Skořepa), 39. Pätoprstý (Žalud), 43. Černý (Žalud, Němec), 46. Durdil (Skořepa, Tůma), 60. Němec (Prokop) – 3. Smejkal (Matoušek, Samohejl), 11. Samohejl (Smejkal, Vráblík), 42. Fencl (Doktor). Rozhodčí: Smitka - Tasch, Špringl. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 36:50.

Komentář

Bruslaři nevstoupili do utkání dobře. Budějovice byli hned od úvodního vhazování lepším mužstvem a domácí dorostenci jen pasivně bránili. Ve třetí minutě už hosté zaslouženě slavili první branku v síti domácích poté, co po uzamčení domácích v jejich obranném pásmu dokázal dotlačit puk až za Růžičkovy záda Jiří Smejkal. Následně se dostal ke střele Matoušek, jehož pokus ale boleslavský brankář lapil. Domácí si první šanci vytvořili až v osmé minutě, ale Průška v úniku zastavil za cenu faulu jen Doktor. Následnou přesilovku domácí dorostenci nicméně nebyli schopni vůbec využit. Proto také znovu trestali hosté. V 11. minutě velmi aktivní Pavel Samohejl překonal Růžičku podruhé. Bruslařům se však povedlo vrátit do hry. Doktor totiž znovu zahrál nedovoleně a oslabil tak své mužstvo. Přesilové hry se tentokrát domácí dorostenci zhostili na výbornou a Milan Průšek tak dal domácím naději, že ještě není tak zle. Následně se síly na ledě vyrovnaly, ale v první části hry se již nic zajímavého nestalo.

I když byli budějovičtí převážně lepším týmem i ve druhé třetině, tak jim právě druhá část hry vynesla pomyslný ortel. Bůh ví proč, začali i přes vedení a převahu hosté domácí faulovat a posílat se tak do zbytečných oslabení. Bruslaři sice nebyli schopni tři početní výhody, které šly v rozmezích pár minut vůbec využít, ale Vráblík chtěl zjevně domácím poskytnout další a lepší možnost, a tak v čase 38:12 brutálním faulem do hlavy srazil jednoho z domácích hráčů na led. Rozhodčí ho poslal předčasně do sprch a domácím kromě toho „nadělil“ hned pětiminutovou přesilovku. Tohoto daru se vzápětí rozhodl využít Denis Pätoprstý a srovnal tak skóre na 2:2.

I přes početní výhodu domácích vstoupili hosté i do závěrečné části hry aktivněji. Ve 42. minutě potrestal Bruslaře, kteří byli duchem zjevně ještě v kabině Tomáš Fencl – 2:3! To však bylo ze strany Budějovic vše a následnou aktivitu už převzali do svých holí jen a jen domácí. Ve 43. minutě nahrál Žalud perfektně Ondřeji Černému a ten srovnal - 3:3! Následně byli domácí úplně všude. Bojovností, agresivitou a snahou zastínili hosty a dostávali se do slibných příležitostí. Ve 46. minutě otočil stav Jakub Durdil na 4:3 a poprvé poslal domácí do vedení. Zlepšené hry domácích si všimli i přítomní diváci a začali je v jejich výkonu až nebývale povzbuzovat. Bruslaři byli na koni a Budějovice naopak očividně frustrované. Smejkal trefil ve vyložené šanci jen tyč Růžičkovy branky a Klinecký „bombil“ jen do domácího brankáře. Poslední minuty ještě přinesly dvojí vyloučení, na každé straně jedno. Když už hostům nezbývalo nic jiného než hra bez brankáře, vyskočil z trestné lavice na led Vojtěch Němec, nechal si přihrát od Prokopa a zakončil do prázdné branky – 5:3!

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav): My jsme do dnešního utkání nevstoupili vůbec dobře. Budějovice byli lepší a zaslouženě se dostaly do dvougólového vedení. Nám hodně pomohly přesilovky, ve kterých jsme se dnes dokázali prosadit. Hlavně první gól, který nás vlastně zase dostal do hry. Pak se nám také povedla třetí třetina, ve které jsme svou bojovností a nasazením vlastně rozhodli. Výtečnývýkon dnes podal také brankář Růžička.

Související články

Aktuality

03.03.2021

ČF EHL s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 16:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.