BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2013 | Josef Zdobinský

Výbornou první třetinou porazili dorostenci Pardubice

10., sobota 28. 9. 2013
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – Mladoboleslavští starší dorostenci si připisují na své konto další vítězství. Po nevydařené urputné bitvě v Budějovicích si tentokrát v podobné bitvě poradili s Pardubicemi. O utkání rozhodla první třetina, ve které se domácí trefili hned třikrát. Pardubice, byť po boji, jedou domů s prázdnou.
Ml. Boleslav: Růžička (Kořínek) – Tichý, Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis - Macura, Průšek, Prokop, Švejda, Vajsejtl, Černý, Planý, Ďurač, Skořepa, Dupljaku, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil.
Pardubice: Červený (Vejmelka) – Procházka, Kučera, Franc, Budík - Benýšek, Panna, Vyskočil, David Voženílek, Hlaváček, Rohlík, Velinský, Kusý, Hylena, Musil, Havrda, Daniel Voženílek, Jajcay, Martinec.
Branky a nahrávky: 1. Durdil (Sedmík), 7. Prokop (Mašek), 20. Němec – 10. Kusý (Vyskočil), 34. Procházka (Kusý). Rozhodčí: Jílek – Tasch, Šprigl. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 21:40. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Komentář

Bruslařům se povedl vstup do utkání na výbornou. Po vyhraném úvodním vhazování totiž zavezl puk do útočného pásma Sedmík, který skvěle nahrál před branku Durdilovi, a ten po pouhých osmnácti vteřinách načal skóre. Ještě lépe se domácí mohli cítit v sedmé minutě. To totiž přidal druhý zásah do sítě hostů Prokop. Předváděné hře nicméně pomohla korigující branka Pardubic z hole Denisa Kusého v desáté minutě. Do té doby byly sice k vidění dvě branky, ale hra, která by bavila, byla nulová. Následně se hra tedy výrazně zlepšila a k vidění byly i nějaké šance, ale brankáři obou mužstev se činili, tak jako v osmnácté minutě podržel hosty Červený poté, co Dupljaku obral o puk na modré France a jel sám na bránu. Ve dvacáté minutě už ale Červený úspěšný nebyl. Němec ve středním pásmu vybojoval puk, poradil si hned se třemi hráči hostí a ve finální fázi překonal i gólmana Pardubic. Jak se později ukázalo, tento gól byl zároveň také gólem vítězným.

Druhá třetina se nesla ve znamení faulů. Hráči obou mužstev byli neukáznění o čemž svědčí i fakt, že během druhé třetiny rozhodčí poslal na dvouminutový trest hned sedm hráčů, nehledě na to, že Bruslaři začínali třetinu jen ve čtyrech, protože se v úplném závěru první třetiny se nechal též Ďurač. Předváděná hra byla v některých momentech až za trest. Ve druhé třetině byl k vidění už jen jeden (a taky poslední) gól. To poté, co se Bruslaři po mnohých vyloučeních nemohli dostat z tlaku Pardubic, těm se nakonec podařilo i snížit na konečných 3:2 a utkání tak pořádně zdramatizovat zásluhou Procházky.

Závěrečná třetina, zejména pak její druho polovina, se nesla ve znamení bojovnosti. Pardubičtí se snažili něco udělat s nepříznivým stavem a domácí se snažili tento stav ubránit. Vznikl z toho perfektní hokej, který se musel líbit. Ve druhé minutě třetí třetiny šel po chybné rozehrávce domácích na Růžičku Jajcay, ale ten položil levý beton až k tyči a výrazně tak podržel domácí dorostence. O tři minuty to zkoušel na Růžičku Havrda střelou z mezi kruží, ale lapačka domácícho brankáře byla včas na správném místě. Další příležitosti už si „perníkáři“ nedokázali vytvořit, a tak se spoléhali v závěru na hru bez brankáře. Ani v šesti však Růžičku překonat nedokázali. Nutno přiznat, že Pardubice byly ve třetí části lepším a aktivnějším mužstvem a branku by si určitě zasloužily, ale nebylo jim zkrátka přáno. Tři body tak zůstaly v Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav): V dnešním utkání nám vyšla parádní první třetina. Bavili jsme se o tom před utkáním s kluky, že prostě nedáváme góly. Dneska to vyšlo, dali jsme tři, čímž jsme položili základ k tomu vítězství. Bylo vidět, že nám během utkání nám trochu docházely síly. Asi to bylo díky včerejšímu utkání v Budějovicích, kdy jsme bránili až do závěru. Nevyšlo nám to bohužel. Dneska se naopak to štěstíčko přiklonilo k nám a, i když ve třetí třetině soupeř asi byl lepší, tak to kluci dokázali skvěle takticky vybojovat a vyhrát tři body, takže super.

Jiří Seidl (trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Nám utekl hlavně ten začátek utkání. Soupeř tam byl takový důraznější a my jsme tam vytvořili pár osobních chyb. Myslím si, že od té druhé třetiny, možná už ke konci té první, jsme se hodně zvedli, ale soupeř to dobře ubránil a vyhrál.

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.