BK MLADA BOLESLAV
23. 9. 2013 | Lukáš Chuchválek

Starší dorost se trpělivou hrou dočkal vítězství 2:0 nad Hradcem

8., pondělí 23. 9. 2013
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l. B o l. - Potvrdit body z posledního zápasu, s tímto cílem vstoupili mladoboleslavští dorostenci do 8. kola RAKO extraligy staršího dorostu. Na svém ledě přivítali Hradec Králové, s nímž hráli dvě třetiny vyrovnanou bezgólovou partii. Gólový půst ukončil až dvanáct minut před koncem Vojtěch Sedmík a do prázdné branky pak při soupeřově power-play potvrdil výsledek Ivan Ďurač. Boleslav předvedla disciplinovaný výkon.
Ml. Boleslav: Růžička – Adamík, Marček, Žalud, Mašek, Mattis – Průšek, Prokop, Švejda, Černý, Planý, Ďurač, Skořepa, Dupljaku, Němec, Veselý, Sedmík.
Hr. Králové: Petric – Bažant, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Zahradník, Hofman, Tvrdík, Hnik, Hronek, Gančarčík, Chalupa, Voříšek, Drobný, Malinský, Miškář, Drašnar.
Branky a nahrávky: 48. Sedmík (Ďurač, Mašek), 58. Ďurač (Skořepa). Rozhodčí: Würtherle – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 38:24.

Komentář

Úvodní třetina nabídla poměrně kvalitní hokej z oboustranně zabezpečené obrany, podpořené skvělou hrou gólmanů. To ale neznamenalo, že by to byl klasický zanďour. Naopak bylo k vidění mnoho kvalitně provedených útočných akcí. Pěknou příležitost měl například domácí Skořepa, jenž neuspěl po obkroužení branky a zakončení do Petricových betonů.

Hradec si vypracoval mnoho šancí díky třem přesilovým hrám, v nichž zahrozil Bažant dalekonosnými dělovkami, které Růžička spolehlivě kryl svými betony. David Chalupa mohl využít minely v boleslavské obraně, kdyby sám v zápalu boje před brankovištěm nezazmatkoval a prokázal více chladnokrevnosti v koncovce.

Dalších dvacet minut hry se odehrálo v podobném charakteru jako první třetina, tedy bez branek. Rozdíl byl pouze v tom, že na trestné vysedávali pouze hostující hráči. Boleslavské přesilovky byly oproti soupeřovým o chlup nebezpečnější a jedna z nich kolem 31. minuty vedla k nepřehledné situaci, kdy na místo, kde brankář krotil puk, napadalo několik hráčů a málem ho domácí prošťouchli do sítě.

V mezidobí, když nebyl žádný hráč vyloučen, zkoušeli napadat hosté. Obrana domácích fungovala spolehlivě, jak se o tom mohl přesvědčit například Faltýnek, jehož nadějnému brejku vystavili Bruslaři čistou stopku dříve, než stihl ohrozit bránu. Asi největší šanci měl Hradec ve vlastním oslabení, když Zahradník zachytil vyhozený kotouč ze třetiny. Ujel až před bránu, kde mohl nahrávat v situaci dvou na jednoho, ale v rozhodující moment ztratil nad pukem kontrolu.

V posledním dějství už to málem vypadalo, že se bude za stavu 0:0 prodlužovat, ale hráči vyvedli přítomné z omylu. Předzvěstí změny skóre byla Ďuračova spálená šance, kdy neproměnil příležitost dát gól do prázdné brány. Ve 48. minutě se už domácí radovali, když Ďurač ujel obraně. Jeho pokus dokázal Petric ještě zlikvidovat, ale na dorážku Vojtěcha Sedmíka už nestačil.

Hradečtí se pokoušeli se stavem zápasu něco udělat, avšak Boleslav držela puk na svých holích a mohla ještě navýšit, kdyby se lépe povedla teč Marčekova nahození. Dvě a půl minuty před koncem hosté při přesilovce zkusili hru bez brankáře, jenže po chybě pustili puk Skořepovi, jenž nahrál Ivanu Ďuračovi navrátivšího se z trestné lavice, který do prázdné branky na 2:0 potvrdil vítězství svého týmu. Hradec nic nevzdával a zkoušel bez brankáře hrát dál, další gól však už nepadl.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): S dnešním utkáním jsem spokojený, protože kluci odvedli maximální výkon, co se týče obětavosti a nasazení. Zvládli jsme zápas dobře takticky a chybovali jsme minimálně. I přes oslabení, která nás brzdila hlavně v první třetině, jsme dokázali díky trpělivosti dát dva góly ve třetí třetině. Možná se při tom přiklonilo štěstí na naši stranu.

Miroslav Vybíral (Královští Lvi Hradec Králové): První třetina byla víceméně vyrovnaná, měli jsme v ní pár stoprocentních šancí, které jsme, jak je naším zvykem, nezužitkovali. Měli jsme přesilovky, ale naše koncovka byla prostě jalová. Druhá třetina byla hodně ovlivněna našimi vyloučeními, zaviněnými nedisciplinovaností. Zase jsme dvakrát vyhodili puk na tribunu, a to se nemůže stávat. Provází nás to ale už od přípravných zápasů a kdybychom s touto jistotou, s jakou házíme puky na tribunu, raději zakončovali do branky, tak bychom byli jinde. Nicméně hráči bojovali a na konci jsme měli výborně sehranou power-play. Jenže místo toho, abychom z jedničky vystřelili do prázdné branky, tak počkáme, zamícháme si, a to nás stojí body. Soupeř byl velmi kvalitní a dá se říct, že byl lepší, ale když bychom si poradili se šancemi, dal by se porazit i silný protivník.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.