BK MLADA BOLESLAV
10. 9. 2013 | Marek Votke, Zdena Bobková, Marek Votke

Dorostenci dlouho bojovali, nakonec padli v Pardubicích

3., úterý 10. 9. 2013
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e - Své třetí utkání v letošní sezoně RAKO extraligy staršího dorostu odehráli svěřenci trenéra Křivohlávka v pondělí na ledě Pardubic. Ze začátku si nevedli zle a drželi s domácím celkem vyrovnaný krok. Gólové úniky Pardubic redukoval dvěma přesnými střelami Ďurač. Bohužel pro Boleslav ale na jeho dvě branky nikdo ze spoluhráčů nenavázal, a tak se z města perníku vrátili s nelichotivým skóre 2:6.
Pardubice: Husár – Faltys, Procházka, Kučera, Franc, Vála, Budík, Benýšek, Panna, Zadina, Vyskočil, Kuťák, Hlaváček, Rohlík, Kusý, Hylena, Musil, Havrda, Daniel Voženílek, Jajcay, Martinec.
Ml. Boleslav: Růžička – Adamík, Semrád, Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis, Průšek, Prokop, Patoprstý, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Ďuráč, Skořepa, Dupljaku, Neměc, Sedmý, Durdil, Sedlák.
Branky a nahrávky: 12:24 Zadina (Vála), 22:26 Voženílek (Panna, Rohlík), 36:08 Zadina (Panna, Rohlík), 37:59 Martinec, 51:12 Procházka (Voženílek, Kusý), 57:25 Kuťák (Kusý) – 20:53 Ďurač (Mašek, Neměc), 25:31 Ďurač (Průšek). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.

Komentář

Utkání diváky v prvních minutách asi příliš nebavilo, a to z toho důvodu, že oba celky se zprvu hledaly nepřesnými přihrávkami a často se přerušovalo. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky, ale hra nabrala na tempu a přišly první šance.

Právě v desáté minutě pardubický Martin Hlaváček svou tečí minul prázdnou bránu, aby mohl o dvě minuty později diváky rozjásat Filip Zadina, jenž lehkou žabičkou krásně překonal mladoboleslavského brankáře.

V první třetině měl ještě slibnou šanci Denis Kusý, jenž se dral před boleslavskou branku, ale jeden z obránců Středočechů rychle přispěchal a posledním dlouhým krokem se dostal před pardubického borce. Z první třetiny to bylo vše.

Prostřední dějství mělo ve srovnání s prvním zcela jiné parametry. Hned v první minutě se Mladé Boleslavi podařilo vyrovnat skóre, když šikovně postavený Ivan Ďurač jemně k levé tyči tečoval střílenou přihrávku Jana Maška.

O minutu a půl později už ale vedli zase domácí. Daniel Voženílek krásnou střelou z otočky vrátil Pardubicím vedení.

Krátce po tomto gólu ale fauloval domácí Filip Kuťák a musel čelit sankci v podobě dalšího vyrovnání Středočechů. Ivan Ďurač s Milanem Průškem předvedli svižnou akci, při které vyšachovali domácí obranu včetně brankáře Husára a první jmenovaný zasunul do prázdné branky.

Pardubice se ale nechtěly jen tak snadno vzdát, snažily se dostat do tlaku a to nakonec přineslo ovoce. V závaru před boleslavskou brankou se nejlépe zorientoval Filip Zadina a svým druhým gólem poslal domácí opět do vedení.

O dvě minuty později přišel další gól. Jakub Martinec vybojoval kotouč ve středním pásmu, posléze ujel na hostujícího gólmana a pohlednou individuální akci zakončil přesnou střelou mezi jeho betony.

Do poslední třetiny opět vstoupily aktivněji Pardubice. Martin Hlaváček mohl hned na začátku přidat pátou branku, ale kotouč přihrávaný do druhé vlny mu sklouzl z hole. O chvíli později, při přesilovce, se zase do úniku dva na jednoho hnali Ondřej Panna s Filipem Zadinou, ale druhý jmenovaný přestřelil bránu. Do třetice už ale gól padl. Jakub Procházka se svojí lajnou rozehráli svižnou akci, kterou pardubický hráč dokončil doklepnutím do prázdné klece.

Po této brance přišla série vyloučení a tempo hry poněkud opadlo, ale diváci viděli přece jen ještě jednu branku. Opět do boleslavské sítě, když Denis Kusý zavážel kotouč za kotouč za boleslavskou branku, ale šikovně ho vrátil mezi kruhy, kde čekal Filip Kuťák a překonal zaskočeného Růžičku.

Související články

Aktuality

03.03.2021

ČF EHL s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 16:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.