BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2013 | Martin Voltr, Zdena Bobková, Martin Voltr

Mladoboleslavští dorostenci se z Hradce vracejí s prázdnou

1., pátek 6. 9. 2013
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
H. K r á l o v é - První utkání mladoboleslavského dorostu dopadlo nevalně. Ačkoli v utkání s Královskými lvy měli nespočet šancí, domácí obrana jejich střely a pokusy likvidovala a hradecký gólman Veselý tak neměl během zápasu příliš práce. Mladoboleslavští tak do nové sezony vstoupili nešťastně, o to více je to však může motivovat do dalších utkání.
Hr. Králové: F. Veselý – Bažant, Čech, Vacek, Faltýnek, Havránek, Souček, Voříšek – Gančarčík, Hronek, Chalupa, Zahradník, Miškář, Šeda, Malinský, Hnik, Drašnar.
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Macura, Žalud, Mattis, Tůma, Sedlák, Makovička, Dupljaku, Sedmík, Němec, Průšek, Skořepa, Vaníček, Durdil, Prokop, Planý, Švejda, Vajsejtl, J. Veselý, Semrád.
Branky a nahrávky: 13. Hronek (Drašnar), 24. Malinský, 57. Miškář (Drašnar). Rozhodčí: Úlehla – Svoboda, Kis. Vyloučení: 6:4, navíc Vaníček (MBL) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 55. Střely na branku: 40:18. Průběh utkání: 3:0.

Komentář

Páteční utkání se odehrálo mimořádně už v poledním čase na malé hale hradeckého stadionu a první velká šance zápasu i celé extraligové sezóny patřila Mladé Boleslavi. Po čtyřech minutách ujeli do přečíslení dva na jednoho Prokop s Durdilem, přihrávku ale stačil v poslední možné chvíli zblokovat hradecký obránce.

Hostům patřila územní převaha, a to i díky dvěma přesilovým hrám. Mezi ně ale Hradečtí vklínili útočnou pasáž, ve které rovnou udeřili! Tomáš Drašnar vybojoval puk za bránou, odkud našel číhajícího Filipa Hronka. Jeho střela z první šla přesně do růžku a Růžička byl bez šance – 1:0. Boleslavští těžko hledali recept na hradeckou obranu, zato domácí všechny puky okamžitě posílali na Jana Růžičku.

Po návratu ze šaten si také Hradec zahrál první početní výhodu, ovšem skórovat se mu podařilo „až“ po jejím skončení. Velkou chybu obránce, který od hrazení hledal spoluhráče, vystihl Marek Malinský a Růžičku pak tváří v tvář překonal bekhendovým blafákem – 2:0!

Ve druhé třetině sledovali příznivci atraktivnější partii, ve které tahali za delší konec provazu Královští lvi. Jejich napadání často slavilo úspěch a jistý Jan Růžička se musel pořádně činit, na druhé straně neměl František Veselý zdaleka tolik práce. Když už si hosté vytvořili nadějný protiútok, jejich pozice končily i díky zásahům hradecké defenzívy v neurčitu.

Středočeši ale zbraně rozhodně neskládali. Své naděje na body chtěli přiživit už v prvních minutách třetí části, kdy si postupně vytvořili slušný tlak. Jedna z nepřehledných situací skončila ránou Ondřeje Žaluda skrz klubko hráčů, proti níž skvěle vykopl beton Veselý. Boleslavskou aktivitu mohlo podpořit hradecké vyloučení, leč přesilová hra jako by hostům spíše svázala ruce.

Deset minut před koncem si boleslavský kouč vybral oddechový čas ve snaze ještě něco změnit. Následná nervózní pasáž přinesla oběma týmům přesilovky, nebezpečí ovšem zase znamenala jen ta hradecká. Když hostům nevyšel na začátku 56. minuty ani nadějně rozjetý protiútok, zapli domácí opět na plný plyn a utkání pro sebe rozhodli. Za brankou bojovali Drašnar s Patrikem Miškářem o kotouč tak dlouho, až druhý jmenovaný využil moment překvapení a po rychlém výjezdu před bránu určil výsledné skóre 3:0.

Ohlasy trenérů

Miroslav Vybíral (Královští lvi Hradec Králové): Na hráče jsme apelovali, že bude důležitý vstup do utkání. A nástup všech tří pětek byl velmi dobrý, což dalo zápasu ráz. Navázali jsme na to první brankou, která byla podle mého zasloužená. Když už se hrálo v naší třetině, předváděli jsme velmi organizovanou hru a soupeře nepouštěli do větších šancí. Co prošlo, pochytal Fanda Veselý. Kolektivní výkon a obětavost všech hráčů slavila úspěch, na starší dorost to byl takticky velmi vyzrálý výkon. Jsem velmi spokojený, nicméně zůstáváme na zemi, jenom tvrdá práce nás může dovést k úspěchu.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Utkání se mi hodnotí poměrně těžko. První třetina byla vyrovnaná, měli jsme o něco větší tlak, ale po celý zápas nás bohužel provázela nemohoucnost v zakončení a ve snaze se do něj vůbec dostat. Chtěli jsme, aby kluci hráli něco jiného, ale shořeli jsme na špatných přihrávkách. Sami jsme se dostávali do problémů a soupeři nabídli gólové šance, které dokázal využít. Můžu mu k výhře jenom pogratulovat. Chceme rozjet sezónu dobře a dostat se do herní pohody, k čemuž nám první utkání moc nepomohlo, ale jdeme dál.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.