BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2014 | Vojtěch Balon

V souboji sousedů v tabulce junioři rozdrtili Kladno

28., sobota 11. 1. 2014
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
M l. B o l. – Juniorka potvrdila dobrou venkovní formu a po těsných výhrách v Pardubicích a Plzni přidala další důležité vítězství, které se proti Kladnu rodilo o poznání snáze – Bruslaři pro sebe zápas uzmuli v poměru 5:1. Postarala se o to především trojice Jan Sonnek a Lukáš Volf (oba 1+3) a Ivan Ďurač (2+0).
Kladno: Švihálek – Kolářík, Větrovec, Bunda, Potěchin, Špaček, Hájek, Rajter – Kalla, Veselý, Janeček, Kuzďas, Macháček, Slánský, Habrdla, Kobes, Novák, Šilhavý, Doležal, Machač.
Ml. Boleslav: Pechek – Kulhánek, Nedbal, Plíšek, Kurka, Bernad, Souček, Hes, Šťáva – Bjakov, Pätoprstý, Kotala, Smrčka, Volf, Sonnek, Kuchta, Ďurač, Podsedníček, Marek, Chvátal, Zajíc.
Branky a nahrávky: 47. Doležal (Veselý, Kalla) – 16. Sonnek (Volf, Šťáva), 23. Kotala (Sonnek, Volf), 29. Volf (Kotala, Sonnek), 42. Ďurač (Sonnek, Volf), 53. Ďurač (Pätoprstý, Bernad). Rozhodčí: Würtherle – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 31:31.

Komentář

Souboj sousedů v tabulce začal dvěma vyloučeními domácích mladých Rytířů. Mladoboleslavští hokejisté si ale při trestech Hájka a Machače nedokázali vytvořit kloudnou šanci. Při hře v plném počtu na obou stranách bylo lepším týmem Kladno, jež trávilo spoustu času před hostující brankou. Tlak ale nebyl domácím hráčům nijak platný, naopak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. V čase 15:12 padla úvodní branka střetnutí a postarali se o ni Bruslaři – po souhře tria Ondřej Šťáva, Lukáš Volf, Jan Sonnek se dokázal prosadit poslední jmenovaný – 1:0.

Po tomto gólu jakoby si oba týmy prohodily své role. Mladá Boleslav hrála uvolněně a bez větších problémů držela puk, naopak Rytíře úvodní branka srazila do kolen – ve zbytku první periody se přes střední pásmo dostávali jen sporadicky.

Druhá dvacetiminutovka začala opět vyloučením, tentokrát byl ale za katr poslán Mladoboleslavský Ondřej Šťáva. Kladno přesilovku nevyužilo, naopak hned vzápětí po návratu hostujícího beka do hry Bruslaři zvýšili svůj náskok. Opět u toho byl Lukáš Volf, jenž spolu s Janem Sonnkem asistovali u gólu Jakuba Kotaly.

O šest minut později, v čase 28:48 se Kotala přeorientoval do pozice asistenta a vyměnil si roli se střílejícímLukášem Volfem – 3:0. Rytíři se po této brance sesypali a nesčetněkrát se zachraňovali vyhazováním na zakázaná uvolnění. Trenér Vejvoda si proto vyžádal oddechový čas, který se ukázal jako dobrý krok – hra se vyrovnala a Kladno si vypracovalo i několik šancí, jež ale eliminoval dobře chytající Pechek. Největší možnost spálil extraligu hrající Patrik Machač, který z bezprostřední blízkosti napálil pouze Boleslavského brankáře, a tak se po dvou třetinách šlo za stavu 0:3.

Na začátku závěrečné periody veškeré naděje Kladna na obrat rázně utnul tvrdou střelou od modré Ivan Ďurač. Stejný hráč se poté dopustil nedovolenou hrou vysokou holí, za což byl vyloučen na dvě minuty. Přesilovku sice Kladno nevyužilo, hned po jejím skončení se ale Rytíři konečně dočkali své první branky. Čestný gól zaznamenal po dorážce u brankoviště důrazný Filip Doležal.

Další trefu do černého mohl přidat Šilhavý, jenž ale po chirurgicky přesném pasu Machače minul branku. Nevyužitá šance mohla Kladno mrzet stejně jako tyč, jež zazvonila poté, co v mezikruží napřáhl Macháček. Bruslaři vyučovali domácí hráče z produktivity, další lekci jim dal v čase 52:53 agilníIvan Ďurač, jenž v přesilovce svým druhým gólem popáté prostřelil bezmocného Švihálka. Po páté trefě už Mladá Boleslav šetřila síly na nadcházející domácí dvojboj proti pražským "S" a pohodlně dokráčela k výhře 5:1, díky níž přeskočila Rytíře v tabulce.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.