BK MLADA BOLESLAV
14. 9. 2013 | Luboš Olszar, Luboš Olszar, Lukáš Chuchválek

Junioři nevyzráli ani na Třinec, prohráli s ním rovněž 2:4

4., sobota 14. 9. 2013
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c - Den po nepříliš povedeném duelu s Vítkovicemi se mladí Bruslaři přesunuli do nedalekého Třince. Tentokrát již nezačali tak špatně jako předešlý den, ale znovu dali pouze dvě branky a inkasovali celkem čtyři. Svěřenci trenérů Potěšila a Vidnera se tak vracejí ze severní Moravy a Slezska s prázdnou.
Třinec: Svoboda – Hurtík, Valíček, Matyáš, Běhal, Zahradníček – Pěnčík, Ižacký, Jaroš, Franek, Kofroň, Kasala, Kovařčík, Motloch, Ohera, Vyčesaný, Křibík, Bartoň.
Ml. Boleslav: Tomšů – Bernard, Adamík, Plíšek, Kulhánek, Hřebíček, Souček, Bartoš, Nedbal – Borovec, Chvátal, Marek, Podsedníček, Kuchta, Suchan, Němec, Volf, Kotala, Školoud, Smrčka, Sonnek.
Branky a nahrávky: 4. Kasala (Kovařčík O., Kofroň A.), 13. Kasala (Kofroň A., Kovařčík O.), 33. Kasala (Běhal, Kofroň A.), 56. Kovařčík O. (Kasala, Valíček) – 14. Volf (Kotala, Souček), 29. Chvátal (Bernard, Marek). Rozhodčí: Mikula - Hanzlík, Adamec. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 28:25.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe domácí Oceláři, kteří to rovněž brzy ztvrdili úvodní brankou duelu. Ondřej Kovařčík vybojoval puk v rohu mantinelu a přesně našel v mezikruží Lukáše Kasalu, jenž ihned z první příklepem vymetl pavučinu boleslavské svatyně. Boleslav si proto vzala velmi netradičně oddechový čas již v 6. minutě utkání, ale to své kýžené ovoce nepřineslo.

Nevyužitou přesilovou hru hostů totiž v zápětí domácí potrestali dalším pukem v síti. Jako střelec figuroval ze stejné pozice opět Lukáš Kasala, který rovněž využil přihrávku z rohu mantinelu, tentokráte však v podání Adama Kofroně. Za minutu už ale platilo znovu jednobrankové vedení Třince, jelikož Lukáš Volf dokázal v těžké pozici sklepnout přihrávku Kotaly za Svobodovy záda.

Druhá třetina přinesla řadu vyloučení na obou stranách. Nejprve skončila přesilová hra hostů doslova fiaskem, avšak ihned poté se vylučovalo na domácí straně znovu a Boleslav tak dostala šanci na reparát. Ten už Bruslařský klub nezahodil a přetavil jej k vyrovnávající brance přibližně v půli zápasu, když na konci celé přesilové akce stál u pravé tyče David Chvátal.

Vyrovnaný stav příliš dlouho nevydržel, neboť za bezmála čtyři minuty využili svou přesilovou hru také Oceláři. Příklep Běhala vyrazil Tomšů pouze před sebe, kde číhal Lukáš Kasala, jemuž neudělalo žádný problém zasunout puk do odkryté části klece a zaznamenat tak hattrick.

Ve 46. minutě utkání zvedali domácí radostí ruce nahoru zbytečně. Ti sice dostali kotouč za brankovou čáru, avšak zároveň při této situaci došlo k posunutí hostující brány. Bohužel při zápasech juniorů není k dispozici videorozhodčí, který by mohl posoudit, kdy se puk v bráně skutečně ocitl, každopádně rozhodčí na ledě gól neuznali.

Skutečně se Třinečtí mohli radovat až o deset minu později, když spolupráce Valíčka s Kasalou připravila Ondřeji Kovařčíkovi přihrávku na zlatém podnosu, z čehož třinecká čtyřiadvacítka stanovila proti z půli odkryté brance konečné skóre duelu – 4:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Věděli jsme z informací, co jsme měli, že Boleslav bude vyrovnaný soupeř, což se myslím dnes potvrdilo. Myslím si, že dnešní zápas byl naší druhé pětky, která vsítila všechny čtyři branky a rozhodli vlastně celé utkání. Ostatní samozřejmě plnili danou taktiku a jsme rádi za tři body.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.