BK MLADA BOLESLAV
7. 9. 2013 | David Bohata

Junioři si smlsli na Vsetínu, vyhráli jasně 8:2

2., sobota 7. 9. 2013
Ml. Boleslav - Vsetín MBL - VSE
M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka zvládla i druhý zápas letošní sezóny. Doma jasně přehrála Vsetín, i když jako první inkasovala branku. Zápas nenabídl hokej “nahoru dolů“, vynikala v něm především bojovnost a obrana. Právě ta byla spolu s produktivním útokem základem boleslavského úspěchu.
Ml. Boleslav: Pechek – Bernard, Adamík, Plíšek, Kurka, Hřebíček, Souček, Bartoš, Nedbal – Borovec, Chvátal, Marek, Podsedníček, Kuchta, Suchan, Němec, Volf, Ďurač, Školoud, Smrčka, Sonek
Vsetín: Veselý (26. Vlach) – Žabčík, Pokorný, Klečka, Kuchařík, Hryciow, Forch, Kouwtský, Klíma, Hruška, Jirušek, Baroš, Neuwirth, Tobola, Vašíček, Abdul, Račický, Zvonek, Hajda
Branky a nahrávky: 15. Bernard, 20. Volf (Marek), 26. Podsedníček, 28. Kurka (Marek), 43. Sonek (Suchan), 45. Bernard (Marek, Kurka), 52. Smrčka (Nedbal), 57. Sonek (Smrček, Bernard) – 13. Abdul (Hruška, Tobola), 59. Abdul (Tobola, Hryciow). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 11:9, navíc Kurka (MBL) 10 min. OT. Využití: 3:2 V oslabení: 1:0 Diváci: 100.

Komentář

Nebylo se čemu divit, když neurovnaná hra v první třetině dlouho nepřinesla branku. V deváté minutě sice Boleslav zahrozila přečíslením, ale Školoud puk nedokázal vhodně zpracovat a tak gólman Veselý neměl práci. V prvním dějství celkem čtyřikrát vyloučení domácí inkasovali právě v oslabení. Jindřich Abdul střílel (nebo spíš nahazoval) od modré a protože Pechek přes vlastní hráče nic neviděl, bylo to 0:1.

Dvě minuty nato, při vyloučení téhož hráče, padla další branka. Ale na druhé straně. V oslabení se sám prosadil David Bernard. Nepozornosti Vsetína domácí málem znovu využili. A znovu to bylo v oslabení. Po odbráněné hře 3 proti 5 naskočil na led Sonek a po úniku a přihrávce Marka trefil tyč. Boleslav těsně před první sirénou otočila skóre. Přesně nad lapačku brankáře pálil Lukáš Volf.

Na 3:1 zvyšoval v přesilovce Patrik Podsedníček. Svůj samostatný únik zakončil výborně provedeným blafákem. Vyhnal tak Veselého na střídačku, jeho místo zaujal Vlach. Další branku přidal po dorážce střely svého kolegy Jiří Kurka. Vsetín měl i ve druhé třetině k dispozici vice přesilovek než protivník, ale nedokázal se v nich vůbec prosadit. Bylo to velkou měrou způsobeno výbornou obranou Boleslavi, kterou během druhé pauzy kvitoval i sám trenér Potěšil.

Šanci na navýšení skóre měl Němec. Pláchl Žabčíkovi, forhendovou kličkou si položil brankáře, ale protože měl přeci jen obránce Vsetína doslova nalepeného na zádech, nedokázal puk dostat do sítě. Rovněž Pechek měl práci, to když musel reflexivně zasahovat proti ztečované střele od modré čáry.

V poslední třetině skóre narostlo jako v tuto dobu rostou houby. Vlach neudržel střelu Suchana a Jan Sonek dorazil puk, již tak pomalu šourající se za brankovou čáru, do sítě. Krátce nato přesilovkovou kombinaci zakončoval David Bernard - to bylo už 6:1. Mladoboleslavští úřadovali dál. Touš se odrazil na zadní tyč k osamocenému Marku Smrčkovi, který přízemní střelou našel mezeru mezi tyčí a brankářovým betonem.

Když Jan Sonek v přesilovce zvyšoval na 8:1, zdálo se, že se zápas za tohoto stavu dohraje. Jenže potom šli domácí do tří a toho využil Jindřich Abdul, jenž dostal přihrávku do strany, kde sice puk ještě zpracovával, ale i tak zakončil dřív, než se Pechek stačil zcela přesunout k tyči. Víc se toho už nestalo. O zcela zaslouženém vítězství Mladé Boleslavi nebylo od druhé třetiny pochyb. Valaši se doma chvály trenérů, ani svého krále Bolka Polívky, rozhodně nedočkají.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.