BK MLADA BOLESLAV
8. 3. 2013 | Josef Zdobinský

Poslední vystoupení juniorů se neslo ve znamení nekázně a nedisciplinovanosti

UDR9, pátek 8. 3. 2013
Ml. Boleslav - Č. Budějovice MBL - CEB
M l. B o l. - Junioři mají za sebou poslední zápas sezóny. V něm přivítali kolegy z Českých Budějovic. Ti přijeli, nasázeli domácím šest branek a odjeli. I když Bruslaři byli v prvních dvou třetinách Mountfieldu vcelku vyrovnaným soupeřem, v té třetí úplně odešli, a to i díky několika vyloučením. Hráči tak po šestigólovém přídělu museli realizačnímu týmu platit večeři.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner (30. Růžička) – Šír, Souček, Nedbal, Nastoupil, Bašus, Němec, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Borovec, Ficek, Školoud, Hercig, Koudela, Bartoš, Bernad.
Č. Budějovice: Gába (Kadlec) - Pícha, Janásek, Prokop, Kolařík - Turek, Švec, Ciboch, Brabec, Přibyl, Březina, Reiniš, Bílek, Trummer, Štěpán.
Branky a nahrávky: 7. Bílek (Janásek), 11. Švec (Brabec, Bílek), 47. Brabec (Prokop), 53. Trummer (Přibyl, Kolařík), 54. Trummer (Turek, Pícha), 60. Kolařík (Brabec, Pribyl). Rozhodčí: Ulehla - Horynek, Kys. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Komentář

V první třetině byli lepší hráči Českých Budějovic. Obě mužstva urobila několik zbytečných faulů, převážně pak za hrubost. Jinak toho zatím k vidění moc nebylo. Nicméně se Mountfieldu podařilo dvakrát skórovat, a tak z minima dostali maximum. O první branku se postaral v 7. minutě po chybě domácí obrany Bílek, který nejdříve vystřelil na Ašenbrennera zpoza kruhů. Jeho střelu ale boleslavský gólman vyrazil svým levým betonem. Puk se následně dostal k Janáskovi, který trefil jen před sebou stojícího Ašenbrennera do ramene. Pak už jen dorazil kotouč do sítě bezmocného Ašenbrennera zakladatel celé akce Bílek. Ani druhá branka, která padla o čtyři minuty později, nešla na vrub Ašenbrennera. Po laxním bránění Bartoše, který si nepokryl najíždějícího Švece, a tak výše jmenovaný hráč dokázal s lehkostí zabijáka rozvlnit síť domácí branky i podruhé. To bylo v první třetině vše.

O přestávce se z kabiny Mladé Boleslavi hlásil problém. Zdeněk Borovec totiž neměl na helmě košík, ačkoliv pravidla jasně říkají, že v jeho věku je to nutné a pánům rozhodčím to rozhodně neuniklo. Nicméně tuto nepříjemnou situaci domácí zvládli během pauzy ještě úspěšně vyřešit. Co se týká hry ve druhé třetině, tak se nesla ve vyrovnaném duchu. Hosté přežili oslabení čtyři na tři, při kterém Školoud, který hrál mimochodem velice při chuti, několikrát nebezpečně ohrozil branku hostí, ale neprůstřelný Gába držel hosty nad vodou. Ve 30. minutě ještě trenér Vidner nechal, stejně jako v předešlých utkáních, prohodit brankáře, aby se mladý Růžička „otrkal“ ve starší kategorii.

Třetí třetina utkání byla opravdu velmi, ale velmi vyhecovaná. Nebýt několika inkasovaných branek v domácí síti, dalo by se s klidem říci, že to bylo perfektní zakončení sezóny, které se muselo divákům líbit. Nechybělo totiž „okořenění“ zápasu duelem pěst na pěst mezi domácím Součkem a hostujícím Brabcem. Bitka skončila vítězstvím domácího borce. Po ní se utkání velmi vyhrotilo, hrálo se dosti agresivně a obě trestné lavice byly téměř po celou dvacetiminutovku zaplněné. Výsledné skóre je vzhledem k předvedené hře možná až příliš kruté. Budějovicím se podařilo v poslední třetině překonat Růžičku celkem čtyřikrát, a to konkrétně v čase 47. Brabcovi, v čase 53. respektive 54. Trummerovi a sladkou tečku za utkáním přidal osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou ještě Kolařík.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Tohle asi nemá cenu hodnotit. Stav 0:6 odpovídá za vše. Bez gólu se hrát nedá. Můžeme se leda tak vymlouvat na to, že za nás nastoupilo osm dorostenců, ale to je tak vše. Čtyři branky jsme dostali v oslabení, takže jsme vlastně doplatili na vlastní disciplínu a nekázeň. Už se těším na večeři, kterou nám dnes hráči budou platit.

Aleš Krátoška (České Budějovice): Tak po první třetině jsme vedli 2:0, ještě tam bylo několik šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Teď ve třetí třetině to tam začalo padat. Myslím, že 6:0 je jednoznačný výsledek. Je fakt, že Boleslav tam měla hodně mladíků, ale my jsme také přijeli v menším počtu. Opět říkám, je vidět, že se sezóna hodně, hodně dohrává. Máme před sebou poslední zápas, takže uvidíme.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.