BK MLADA BOLESLAV
7. 3. 2013 | Josef Zdobinský

Starší dorost daroval Přerovu vítězství

44., čtvrtek 7. 3. 2013
Ml. Boleslav - Přerov MBL - PŘE
M l. B o l. - Starší dorost Bruslařů přivítal v předposledním utkání sezóny mužstvo z Přerova. Pro hosty byl duel poslední zkouškou před závěrečnými boji v baráži, a tak přijeli do Mladé Boleslavi hodně „nabuzení“. Ač Boleslav začala dobře, přeci jen asi doplatila na nezkušenost některých mladých hráčů, které kouč Křivohlávek zapojuje do výchovné činnosti. Přerov si tak z města aut odváží morální podporu do baráže za šťastné vítězství 2:3.
Ml. Boleslav: Kořínek - Mašek L., Semrád, Nastoupil, Hercig, Mašek J., Tržický, Tůma - Verner, Šír, Bašus, Borovec, Švejda, Ďurač, Prokop, Skořepa, Veselý, Němec, Sedmík, Vajsejtl.
Přerov: Grigárek - Hurta, Maršálek, Slavík, Kundrátek, Novák, Červínek - Václavíček, Pecha, Gremlica - Kubal, Siegel, Nohál - Blahunek, Němec, Müller - Kubíček.
Branky a nahrávky: 9. Ďurač (Němec), 41. Ďurač (Němec) - 36. Gremlica (Václavíček, Slavík), 41. Kubal (Nohál, Kundrátek), 47. Václavíček (Müller, Gremlica). Rozhodčí: Horynek - Sofourek, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Komentář

Bruslaři se hned v úvodu klání dostali vlastní vinou do nepříjemné situace, poté co se nejdříve nechal vyloučit Švejda a o pár vteřin později pak Prokop. Naštěstí pro domácí dorostence byli hosté v jedenapůl minutové přesilovce totálně jaloví, a tak se větší část odehrála ve středním pásmu a ke konci pak dokonce v obranném pásmu Přerova. Ve čtvrté minutě, to už byli bruslaři v plném počtu vystrašil pořádně Kořínka Maršálek prudkou střelou od modré. Domácí brankář k sobě ale včas srazil betony, a tak kotouč v domácí síti neskončil. Když nevyšel ani pokus Pechy a následně ani Blahunka, byla na řadě domácí Boleslav. V 9. minutě totiž Němec projel celým obranným územím Přerova nikým neatakován a těsně před hostujícím gólmanem našel zpětnou přihrávkou Ďurače, který vyloženou šanci bezpečně proměnil. Následovalo deset minut soupeření o každý zdánlivě ztracený kotouč, ale vše většinou končilo na brankářích obou celků.

Úvod druhé část hry patřil domácím borcům. Těm byla ale herní převaha k ničemu, neboť se jim téměř nepodařilo vystřelit na Grigárka v brance hostí. Zato když se dostal k puku Přerov, hned z toho byl pokus o střelu, stehně jako ve 26. minutě rána Pechy. Naštěstí pro domácí byl Kořínek téměř nepřekonatelný. Proto opět zahrozili domácí. V polovině 27. minuty vystřelil na Grigárka Šír. Gólman hostů měl nicméně beton u levé tyče své brány právě včas. Bruslaři hýřili aktivitou, ale ve 36. minutě utkání jim sebral dobrou náladu z hokejek - poté co prostřelil Růžičku - Gremlica. Po této brance se hra mnohem více otevřela. Hrálo se znovu od „nuly“.

Nástup obou týmů do závěrečné části byl opravdu parádní. Na světelné tabuli svítil čas 40:31, když rozvlnil síť Přerova podruhé Ďurač. Tomu opět asistoval Němec. Kdekdo by asi čekal, že takto rychlá branka nalomí morálku hráčů Přerova, ale opak byl pravdou. O 22 vteřin později dokázal totiž podruhé rozvlnit síť Růžičkovy svatyně Kubal. Tento gól Bruslařům rozhodně nepomohl. Dorostenci domácích začali hodně kazit a zbytečně se nechali vylučovat. Jedno takové vyloučení Němce, který byl na trestné lavici během pár minut podruhé, dokázal po zmatku před Kořínkovou kasou proměnit ve 47. minutě Václavíček – 2:3! Následovalo marné „dobývání“ Přerovské branky domácími hráči. Přesné rány střídaly ty méně přesné. Přerov bojoval ve svém posledním utkání před boji v baráži jako o život, aby se na důležité bitvy morálně posílil. I když poslední vteřinky zápasu byly pro hosty velmi krušné, vítězství nakonec urvali na svou stranu.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Myslím, že dnešní utkání bylo o tom, že se Přerov chtěl povzbudit na tu baráž, co je teď čeká a podřídil tomu maximum. Jejich hráči bojovali, dřeli, chtěli vyhrát... Bohužel z naší strany je to pořád o tom, že pokud se někteří hráči nepodřídí mužstvu a hrají jen sami na sebe, tak nemohou uspět. Nic nás neomlouvá, ale to mužstvo dnes bylo velice omlazeno, a místo aby ti starší hráči pomohli těm mladším, tak nepomohli. Zbytečnými fauly jsme se dostali do problémů a místo, abychom to utkání vyhráli, tak to dopadlo přesně obráceně.

Petr Školoud st. (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání pro nás bohužel nebylo poslední utkání sezóny. Bohužel totiž budeme hrát tu baráž, a tak jsme ten dnešek pojali tak, že se chceme povzbudit. Myslím si, že ty následující bitvy budou hodně o tom srdíčku, kolik toho do toho dáme. Snad to přinese nějaké ovoce. Nemůžu říct, že to bylo dneska vítězství kvalitnějšího týmu, ale trochu toho štěstíčka a možná i toho srdíčka tam bylo na té naší straně asi víc.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.