BK MLADA BOLESLAV
23. 2. 2013 | Lucie Lobo, Lucie Lobo, Lukáš Chuchválek

Starší dosrost neuspěl v Litvínově

39., sobota 23. 2. 2013
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v - Ve 39. kole extraligy staršího dorostu hráli mladí Bruslaři v Litvínově. Soupeř však celé utkání jednoznačně opanoval a boleslavské hráče přestřílel. Přesto nepadlo gólů mnoho a jednou se prosadil Vojtěch Sedmík. Bruslaři se ale stejně museli před Severočechy sklonit a potřetí v řadě okusit hořkost porážky. Padli 1:3.
Litvínov: Spěšný - Wiedemann, Moravec, Štěpka, Šesták, Vostárek, Šíp, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Poljanský, Ujfaluši, Chmelař, Bárdoš, Stříbrný.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner – Borovec, Černý, Ďurač, Durdil, Eftimov, Hercig, Mašek, Nastoupil, Němec, Planý, Sedmík, Semrád, Šír, Švejda, Tržický, Tůma, Verner, Veselý.
Branky a nahrávky: 16. Štěpka (Weitz), 37. Weitz (Stříbrný, Šefl), 60. Ujfaluši (Šimeček) - 30. Sedmík (Planý). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:5. Bez využití . Diváci: . Střely na branku: 59:19.

Komentář

Zápas plný střel a převaha domácího týmu, tak by se dal zhodnotit včerejší zápas mezi Litvínovem a Mladou Boleslaví. V 11. minutě byl Ujfaluši neúspěšný v trestném střílení a o minutu později neúspěšný pokus při TS zopakoval hostující Sedmík. V 16. minutě se Litvínov dostal do vedení po nádherné akci celého litvínovského útoku, na jejímž konci stál Dominik Štěpka. Střely na branku po úvodní třetině byly v poměru 21:7, což jednoznačně ukazuje na větší aktivitu domácího týmu.

Druhou třetinu už se Boleslav trošku zvedla, ale tomu napomohlo také to, že domácím trvalo, vyrovnat se se zvýšenou iniciativou Boleslavi a zbytečně se utápěli v kličkách a kombinacích, místo důrazné střelby. Vrcholem domácího zmaru byl náhodný únik boleslavského Vojtěcha Sedmíka, který proměnil v diváky celou černožlutou pětici, i s jinak spolehlivě chytajícím Spěšným a na začátku 30. minuty vyrovnal stav utkání. V této fázi byla citelně znát neúčast zraněných hráčů, zejména Baránka a jeho tvrdých střel od modré. Krom Baránka chyběl také gólan Klečka, toho ale skvěle nahradil Spěšný, dále Kučera, Řezníček, Sýkora, Jonák a dlouhodobě zraněný Dunko. V závěru druhé třetiny vrátil litvínovským vedení David Weitz po pěkné kombinaci celého útoku.

Ve třetí třetině se opakovala scenérie z úvodní dvacetiminutovky. Litvínovští tlačili, přehrávali hosty, ale místo důrazné střely přišla přihrávka, a tak se boleslavským dařilo udržet přijatelný stav a hlavně naději na náhodný útok a možný zisk bodů. Litvínov ale hrál velmi zodpovědně v obraně a v podstatě všechny boleslavské pokusy o útok ztroskotaly ve středním pásmu. Uklidňující branku dal Litvínov až v powerplay, kdy se do prázdné brány trefil Petr Ujfaluši po přihrávce Šimečka. Poměr střel ve třetí třetině 21:4.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.