BK MLADA BOLESLAV
15. 2. 2013 | Lukáš Chuchválek

Starší dorost nedal Slavii ani gól a prohrál 0:3

37., pátek 15. 2. 2013
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Mladoboleslavský starší dorost, jenž nyní zkouší hráče z mladšího dorostu, přivítal v devátém kole nadstavby Slavii Praha, která momentálně na rozdíl od Bruslařů ještě bojuje o pozici zajišťující play-off. V zápase si tedy vedla lépe Slavia, na níž bylo znát, že o něco ještě hraje, a překonala brankáře Růžičku celkem třikrát. Zato Bruslařům se přes několik slibných příležitostí nepodařilo skórovat ani jednou.
Ml. Boleslav: Růžička - Hercig, Mašek, Nastoupil, Nedbal, Semrád, Tržický, Tůma - Černý, Borovec, Švejda, Durač, Jeftimov, Skořepa, Veselý, Němec, Verner, Šír, Sedmík, Durdil.
Slavia: Frodl - Adam, Bureš, Drahorád, Kottek, Krejčí, Saňa, Weinhold - Patzelt, Fortelka, Andres, Tejral, Josefus, Červený, Hyršl, Vyskočil, Žemlička, Suda, Furch.
Branky a nahrávky: 3. Fortelka (Patzelt, Adam), 19. Patzelt (Andres, Adam), 30. Patzelt (Andres, Fortelka). Rozhodčí: Wagner - Neťuka, Podrazil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 14:53. Průběh utkání: .

Komentář

Slavia proto na domácí ihned na úvod vlétla. Po necelých třech minutách tlaku Martin Patzelt v přesilovce obehrál dva bránící hráče a připravil puk Michalu Fortelkovi, který nekompromisně prostřelil brankáře Růžičku, jenž pravděpodobně měl zakrytý výhled. Boleslavi po této brance chvíli trvalo, než se dostala do tempa, ale v 15. minutě mohla vyrovnat. Nastoupil v přečíslení po návratu z trestné lavice totiž trefil tyčku a Jakub Šír neuspěl s následnou dorážkou. O tři minuty později pak znovu slavili hosté, když po dobře provedeném průniku rozvlnil síť Martin Patzelt.

Začátek dalšího dějství byl trochu vlažný, ale hru oživilo množství vyloučení, zejména na boleslavské straně. Při prvním z nich promarnil Petr Josefus tutovku, když tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl. Ve 30. minutě se ale nádherně trefil Martin Patzelt, jehož boleslavská obrana nehlídala, takže si dovolil fintu s naznačením střely na opačnou stranu, než skutečně vystřelil. Boleslav mohla snížit ve vlastním oslabení, když se do brejku dostal Tržický, ovšem chybělo mu štěstí. Na druhé straně pak při další přesilovce Slavie nastřelil Červený břevno. Před koncem třetiny přišly pro domácí další dvouminutové tresty, kterých bylo už moc. Celkově tedy měla v této dvacetiminutovce více ze hry spíše Slavia.

V posledním dějství se už zápas víceméně dohrával, ale Boleslav ještě zkoušela aspoň snížit. Například Borovec mohl ve středním pásmu do brejku, kdyby dohnal včas puk. Dobrou šanci měl i Nedbal, jehož jedovatou střelu zastavil až svojí lapačkou Dominik Frodl. Poté už se dopředu moc nedostávali a iniciativu převzali hosté, hrající nyní spíše na krásu. Nejaktivnější byl Petr Tejral, jenž zle zatápěl boleslavské obraně i ve vlastním oslabení. Těsně před koncem pak lajna, jež se postarala o všechny tři góly, těžce prověřila Růžičku, kterého jim nechala domácí obrana napospas. Stav utkání se však nezměnil a hosté si odvezli všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Utkání nebylo z naší strany moc povedené. Bavil jsem se s trenérem soupeře, který stále bojuje o play-off, o tom, že své mužstvo ještě drží pohromadě, zatímco u nás už došlo k určitým posunům, takže nemáme k dispozici kompletní mužstvo. Tohle však není omluvou pro hru, jakou jsme v tomto zápase předvedli. Soupeř nás přehrál především rychlým pohybem, s nímž jsme se nedokázali srovnat a dělal nám problémy až do konce. V poslední třetině jsme neměli za stavu 0:3 už co ztratit, nabádali jsme proto kluky do aktivní hry, napadání a rychlé hry, abychom soupeře donutili dělat chyby a vstřelit samozřejmě nějaký gól, ale nepodařilo se, bohužel.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.