BK MLADA BOLESLAV
26., 
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
Plzeň: Mazanec - Zeman, Sullmann, Boháč, Růžička, Ruprecht, Hucl - Lev, Sedláček, Bernad - Petruška, Hošťálek, Baxa - Trojan, Jonák, Herm
Ml. Boleslav: Will - Vrba, Soukup, Příhoda, Sedláček, Houser, Arazim - Jiránek, Rys, Lenc - Krejčík, Sajdl, Kadlčík - Belay, Koudela, Antončík - Hájek, Velechovský, Protivný
Branky a nahrávky: 18. Lev (Trojan, Sullamann), 24. Lev (Bernad, Sullmann), 42. Herm (Jonák), 45. Růžička (Lev, Sedláček), nájezd. Lev - 34. Sajdl (Kadlčík, Krejčík), 38. Antončík (Koudela), 43. Jiránek (Sedláček), 49. Koudela (Sajdl). Vyloučení: 8:12. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1.

Komentář

Plzeňský tým začal velkým náporem a Bruslaři nevěděli, kde jim hlava stojí. Z vysokého tempa však Plzeňané vydřeli jen jeden gól. V 18. minutě využil třetí přesilovou hru Lev a poslal domácí tým zaslouženě do vedení. – 1:0 Téměř celý zbytek první třetiny se odehrával ve čtyřech hráčích na obou stranách. Chvilku po vstřelení gólu se nechal vyloučit Herm a o chvilku později se z potyčky odebrali na trestnou lavici dva hráči Mladé Boleslavi a jeden z domácí strany.

Během přestávky si Plzeňští odpočali, ale nevychladli. A hned po čtyřech minutách se trefil Lev podruhé a vzhledem k dosavadnímu dění na ledě se zdálo, že domácí si vedení už pohlídají. - 2:0 Bruslaři ale přiostřili, což mladým Plzeňanům začalo dělat problémy a chvílemi se dokonce i zdálo, že úvodní tlak sebral domácím síly. Po polovině základní hrací doby se navíc trefil Sajdl a utkání začínalo nabírat úplně jiný rozměr. – 2:1 O chvíli déle se nechal podruhé za sebou vyloučit Boháč a hosté dostali šanci vyrovnat. To se jim povedlo na konci dvouminutové přesilovky. Druhé potrestání za vyloučení Boháče zprostředkoval Antončík. – 2:2 Domácí mohli být v té době rádi, že za pouhé tři minuty následovala přestávka.

O pauze zřejmě řekli domácí trenéři svým svěřencům své a slova padla na úrodnou půdu. Hned po minutě a půl se totiž trefil Herm. – 3:2 Když se o půl minuty déle dostala Plzeň do početní výhody, zdálo se, že vývoj bude stejný jako na začátku. Jenže místo toho, aby indiáni zasadili další ránu, naopak ji sami inkasovali. To se trefil Jiránek. – 3:3 Divokému začátku třetí třetiny potom přispěl i Růžička. – 4:3 Nebyl ale poslední. K těm, co se postarali o zábavu, se přidal i Koudela, který svou trefou zařídil prodloužení. – 4:4.

V něm hráli hosté přesilovou hru, ale i přes oddechový čas s ní nenaložili nejlépe. A protože se během pěti minut netrefil ani jeden z týmů, rozhodovaly nájezdy. Při nich se jako jediný trefil Lev, čímž dovršil hattrick a zajistil Plzni do tabulky druhý bod.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.