BK MLADA BOLESLAV
18., 
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. Budějovice: Hrubec - Jank, Dietz, Klement, Havran, Semrád, Vráblík, Budina, Makovský - Seidl, Červený, Ježek, Heřman, Rezek, Zvoník, Šaršok, Sumerauer, Vaniš, Babka, Boška, Přibyl
Ml. Boleslav: Hrubý - Švarčík, Houser, Vrba, Mikulaštík, Soukup, Sedláček, Čížek, Martínek - Krejčí, Sajdl, Hájek, Jiránek, Belay, Loskot, Velechovský, Kadlčík, Antončík, Rys, Protivný, Lenc
Branky a nahrávky: 20. Vaniš (Jank), 25. Vráblík (Ježek, Seidl), 28. Ježek (Červený) - 12. Antončík (Belay), 26. Loskot (Čížek). Rozhodčí: Ondřej - Zíka, Hák. Vyloučení: 12:9, navíc Červený 10 minut a Jank - Čížek oba 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 110.

Komentář

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již v šesté minutě měl velkou šanci Rys. Jeho střelu srazil obránce Havran do protipohybu brankáře Hrubce a ten ji zastavil jen těsně před brankovou čarou. Domácí neměli moc šancí a brankáře Hrubého moc neohrožovali. První tedy udeřili hosté. Ve 12. minutě si Belay nabruslil s pukem za modrou čáru a tvrdě vypálil. Hrubec jeho střelu vyrazil před sebe a Šimon Antončík dorazil puk do branky. Domácí si poté dokázali vytvořit tlak a brankové příležitosti hlavně při přesilových hrách. Jinak byla hra vyrovnaná. Když už se zdálo, že do šaten půjdou lépe naladění hosté, tak domácí udeřili. Střelu Janka od modré vyrazil Hrubý a puk poskakoval mezi obránci hostů. Tam si ho našel Marek Vaniš a trefil mezírku v brance hostů. Vše se stalo 25 vteřin před koncem třetiny.

Gól do šatny měl na domácí rozhodně dobrý vliv. Hned ve 25. minutě se totiž poprvé ujali v zápase vedení. Střela Romana Vráblíka z kruhů totiž trefila místo nad lapačkou brankáře Hrubého a třepetala se v síti. Domácí se neradovali dlouho. Za minutu bylo znovu vyrovnáno. Střelu od modré čáry tečoval Roman Loskot a Hrubec zareagoval pozdě. Vzápětí byl střelec branky Boleslavi vyloučen. Domácí měli při přesilovce obrovský tlak. Brankář Hrubý ale všechny pokusy likvidoval. Nakonec se domácí dočkali přeci jen branky. Aleš Ježek vystřelil od modré čáry nad lapačku a bylo to 3:2. Tentokrát byli českobudějovičtí hráči již pozorní a nepřipustili rychlé vyrovnání. Nejzajímavější situace přišly v závěru druhé třetiny. Hosté hráli přesilovou hru čtyři na tři. V jejím závěru měli hosté tlak před Hrubcem a došlo ke rvačce mezi domácím Jankem a hostujícím Čížkem. Boleslavský hráč využil převahu tří let a na body zvítězil. Rozhodčí odměnil oba hráče odchodem do kabin. Na trestné lavice usedli ještě další hráči. Třetina se tak moc v poklidu nedohrála. Hrálo se sice v plném počtu, ale na "hambě" sedělo pět hráčů a dva již byli ze hry. Nakonec byli domácí spokojenější s těsným vedením 3:2.

Množství vyloučených hráčů nutilo trenéry na začátku třetí třetiny kombinovat v sestavě. Velkou šanci na zvýšení vedení měli domácí při další přesilové hře. Tlak si vytvořila trojice Heřman, Rezek a Šaršok, ale brankou to neskončilo. Domácí byli přesto v útoku aktivnější a hosté čekali na svoji šanci při případném brejku. Domácí si dávali pozor a povedlo se jim zachytávat akce ještě v zárodku. Hrál se svižný hokej, ale bez vyložených šancí. Často se hrály přesilové hry. Na trestné lavici si poseděli více domácí hráči. Největší šanci měli hosté v 58. minutě. To se ke střele do odkryté branky chystal Loskot, ale Šaršok mu zablokoval hůk a tím zabránil brance. V poslední minutě hosté využili i oddechový čas, odvolali brankáře a dokonce dali i branku. Ta ale nebyla uznána, protože jí podle názoru sudích předcházela přihrávka rukou a navíc byla údajně dosažena až po časovém limitu. Domácí tak po sporných momentech v závěru uhájili těsné vítězství 3:2.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.