BK MLADÁ BOLESLAV

B týmu končí sezona, v druhém zápase neuspěl na ledě Mělníka

26. 2. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
HC Junior Mělník

6:0

2:0, 1:0, 3:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 17. Šubrt (Cafourek, Vernek), 20. Škutina (Šípek, Cicvárek), 29. Šubrt (Vernek), 47. Vernek (Cafourek, Kapoun), 47. Macek (Šubrt, Stinka), 49. Havel (Macek). Rozhodčí: Müller - Zahradníček, Marvan. Vyloučení: 7:10, navíc Vondrlík 5+do konce utkání za zásah do hlavy/krku. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: 420. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

HC Junior Mělník

Formánek — Kapoun, Chvátal, Cicvárek, Nesládek, Škutina, Krejsa, Cafourek — Havel, Litera, Macek, Šubrt, Stinka, Šípek, Vernek, Šícha

BK Mladá Boleslav

Zeithaml — Málek, Bartoš, Michal, Kadeřábek J., Zvolenský, Bílek — Ficek, Vondrlík, Moucha, Hochman, Tregl, Mareš, Kadeřábek T., Rovný, Rudolph, Čermák

M ě l n í k – Po prohře v úvodním klání 2:4 potřebovali Bruslaři v sérii hrané na dva vítězné zápasy vyhrát, jenže zápas na mělnickém ledě se jim vůbec nepovedl. Už po první třetině prohrávali 0:2 a soupeř dále trestal neproměněné příležitosti, které Boleslavi sám nabízel nedisciplinovaností. Ve třetím dějství se v disciplíně karta otočila, ale Mělník dokázal své šance využívat. Konečné skóre 0:6 je jednoznačné, stejně jako skutečnost, že B týmu skončila sezóna.

Ačkoliv měli Bruslaři při pohledu na soupisky početní výhodu nad soupeřem, vůbec se jim nedařilo. Většinu první třetiny ještě svítil stav skóre 0:0, ale v 17. minutě domácí celek otevřel skóre, když se trefil David Šubrt. Boleslav měla šanci do konce třetiny stav zkorigovat a dostala k tomu přesilovou hru, jenže ji nevyužila a krátce po návratu pykajícího Ondřeje Škutiny, jenž se ihned zapojil do útočením, sama inkasovala gólem do šatny.

Ve druhé třetině rostl počet vyloučených a rostlo podráždění u hráčů, hlavně u domácího celku, jehož hráči šli celkem pětkrát za katr. Nabídnuté výhody, z nichž jedna byla pět na tři, Bruslaři ani jednou neproměnili a vzácný moment, kdy se hrálo za stavu pět na pět hráčů v poli, přetavil v prospěch svého týmu opět David Šubrt.

Zatímco ve druhém dějství hrál nedisciplinovaně Mělník, ve třetí třetině se situace otočila a častými návštěvníky trestné lavice byli Bruslaři. Ve 46. minutě si zahráli přesilovku pět na tři i domácí, ale ti ji na rozdíl od Boleslavských dokázali využít, a hned dvakrát. Nejprve po půlminutě Jan Vernek, Za dalších třináct sekund vyprázdnil boleslavskou trestnou lavici díky svému přesnému úderu Marek Macek. V této fázi už bylo za stavu 5:0 o osudu utkání i série rozhodnuto, přesto se na ledě děly věci. Vondrlík zasáhl protihráče do oblasti hlavy a krku a byl vyloučen do konce utkání, zatímco gólman Formánek se mstil a obdržel dvouminutový trest. Při hře čtyři na čtyři se dařilo lépe mělnickému celku, jeho hráč Tomáš Havel skóre uzavřel.