BK MLADÁ BOLESLAV

Těsná porážka s Třincem, Bruslaře zradila produktivita

22. 1. 2020
napsal Jaroslav Kindl
BK Mladá Boleslav

1:2

0:1, 1:1, 0:0

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 37. Hrdinka (Skalický) – 9. Musil (Wolski, Růžička), 33. Hrňa (Musil, Hrehorčák). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 027. Střely na branku: 33:22. Zblokované střely: 15:8. Hity: 4:7. Vhazování: 35:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Hrdinka, Pláněk (A), Klikorka, Fillman – Skalický, Zbořil, Grim – Pabiška, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal

HC Oceláři Třinec

Štěpánek – Zahradníček, Doudera, Galvinš, Musil, Gernát, Roth – Wolski, Vrána, Růžička (A) – Hrehorčák, Marcinko, Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Polanský, Dravecký (A) – Hrňa

<br />M l. B o l. – Mladá Boleslav hájila před Třincem čtvrtou pozici v tabulce. Po první třetině ovšem ztrácela jeden gól. Ačkoliv byli Bruslaři trochu aktivnější, Oceláři těžili z větší přesnosti v koncovce. Během druhé třetiny si Třinečtí vytvořili už dvougólové vedení, ale brzy snížil Hrdinka. Hosté se ve třetí třetině více zaměřili na obranu. Hráči Boleslavi předvedli silné momenty, kdy svého protivníka drželi pod tlakem. O body a čtvrtou příčku je tentokrát připravila hlavně nepřesná koncovka. Nepomohl ani risk v podobě hry bez gólmana. Bruslařský klub tedy po čtyřech výhrách vyšel naprázdno.

Zajímavých událostí se zkraje utkání moc neodehrálo. Mladá Boleslav nevyužila přesilovou hru a až poté diváci zpozorněli. Nejprve nevyzrál třinecký Růžička na brankáře Krošelje, následně ani boleslavští Lunter s Najmanem na Štěpánka. Třinec se pak v 9. minutě chopil vedení a opět v tom měl prsty Wojciech Wolski, prozatímní fantom extraligy. Jeho vyraženou střelu doklepl do horní části brány David Musil. Největší šanci Bruslařů měl po přihrávce Skalického Zbořil z předbrankového prostoru. Brankář Štěpánek však zavřel dvířka. Oceláři si na konci první třetiny zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale Krošelje v ní nepřekonali.

V další části získali Bruslaři další početní výhodu, která opět zůstala bez gólového otisku. Oba celky sčítaly hlavně střely z dálky. Tvrdá Kousalova dělovka zasáhla Štěpánka do masky a na chvíli jej ochromila. Naštěstí se třinecký gólman rychle otřepal a pokračoval ve hře. Poté Bruslaři neuspěli ani ve své třetí přesilové hře. To Třinec byl produktivnější. Na mezikruží z otočky se ve 33. minutě trefil Erik Hrňa - přesně mezi Krošeljovy nohy.

Středočeši se nemohli dostat do tempa. Mezi jejich nejkreativnější hráče patřil hlavně Skalický. Nadějný byl jeho bekhend ve 34. minutě. Chyběla mu však přesnost. Velmi přesný byl naopak o dvě minuty později František Hrdinka, jemuž se povedl čistý průstřel od modré čáry. Cloněný Štěpánek neměl proti ráně do rohu své klece šanci. I po druhém dějství tak o jednu branku vedl Třinec.

Bruslaři začali třetí periodu slibně. Svou aktivitu ale nezužitkovali. Po pěti minutách se alespoň vypořádali s oslabením. Velkou příležitost měl poté po chybě v boleslavské defenzivě Wolski a domácí podržel Krošelj. Třinečtí si zkomplikovali život čtyřminutovým vyloučením. Mladá Boleslav zamknula útočné pásmo téměř na dvě minuty, přesto svou převahu nepřetavila ve vyrovnávací gól. Po vypršení trestu mocně napřáhl mezi kruhy Pláněk, jenže se nevešel mezi tři tyče. Dvě minuty před koncem Bruslaři sáhli ke hře v šesti. Nepřesná střelba a špatná efektivita v ofenzivní fázi k bodům pro Mladou Boleslav nevedla. Třinec tak svého dnešního soupeře přeskočil v extraligové tabulce.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Myslím, že jsme proti velmi silnému soupeři hráli velmi dobře. Akorát ta produktivita nás trošku trápila a nedotlačili jsme tam ten druhý gól. Myslím, že jsme si vyrovnávací gól zasloužili. Kluci dřeli až do poslední vteřiny. Výkon se nám až na tu produktivitu líbil.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Chtěl bych klukům poděkovat za odmakaný zápas. Spíš než o hokejové kráse to dnes bylo ubojované. Jsme samozřejmě rádi za tři body, které se nerodily lehce. Od půlky zápasu nás Boleslav mačkala, měla spoustu šancí. Kuba Štěpánek byl skvělý. Ve třetí třetině to vygradovalo vyloučením, které nás stálo spousty sil, ale kluci to odmakali a za to bereme tři body. Pro nás je to skvělý start do série venkovních utkání, která bude obtížná, a velmi si těch tří bodů vážíme, navíc od soupeře, který je vedle nás v tabulce.