BK MLADA BOLESLAV

Michal Vondrka

Michal Vondrka #
Post
útočník
Narozen
17. 5. 1982
Hůl
levá
Výška
185 cm
Váha
86 kg
V Boleslavi od
5/2018

Posledních 5 zápasů

Utkání G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky


Profil

Michal Vondrka pochází z Českých Budějovic, kde začínal s hokejem a odkud se během ročníku 2003/2004 vydal do české metropole a posílil tehdejší úřadující mistry z pražské Slavie. „Sešívaným“ byl věrný až do léta 2011 a podílel se tak historicky druhém titulu na jaře 2008. Pouze v průběhu sezony 2006/2007 odehrál jedenáct utkání za karlovarskou Energii a během ročníku 2004/2005 krátce vypomohl Hradci Králové s Mladou Boleslaví v první lize.

V dubnu 2011 zveřejnil finský celek Kärpät Oulu zprávu o příchodu českého útočníka, transfer se krátce poté potvrdil a Michal Vondrka tak vyrazil na sever Evropy. Ve zhruba stočtyřicetitisícovém městě na břehu Botnického zálivu ale zůstal jen do poloviny listopadu. Po 21 duelech, v nichž třikrát skóroval a přidal stejný počet asistencí, zamířil zpět do Slavie.

Po skončení sezony a premiéře na seniorském mistrovství světa 2012 se vydal znovu za hranice České republiky. Tentokrát si vybral působiště blíže, ovšem se Slovanem Bratislava procestoval v rámci Kontinentální hokejové ligy celé Rusko. U našich východních sousedů vydržel až do závěru ročníku 2014/2015. Po spekulacích o finančních problémech tradičního slovenského klubu se rozhodl pro návrat do vlasti. Vybral si Spartu, což vzhledem k jeho slávistické minulosti dodalo změně dresu pikantní nádech.

Holešovičtí vypadli v semifinále s Třincem. Po vyřazení z Česká pojišťovna play-off se Michal Vondrka připojil k národnímu týmu a připsal si třetí start na seniorském mistrovství světa. Předtím si odvezl bronz z Helsinek a Stockholmu 2012 a čtvrté místo z Minsku 2014. Na šampionátu v Praze a Ostravě si jihočeský rodák připsal první góly na MS.

Michal Vondrka se trefil hned v prvním střetnutí, do kterého zasáhl, když proti Německu vyrovnával na 1:1. V poslední bitvě základní skupiny se Švýcarskem pak proměnil rozdílový nájezd v závěrečném rozstřelu. Bruslaři jsou pro účastníka mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Pardubicích a Hradci Králové šestou extraligovou štací, do Mladé Boleslavi zamířil z té páté – Chomutova.

Právě na severu Čech navázal na spolupráci s Romanem Červenkou v ročníku 2016/2017 ještě plodnější souhrou s Ivanem Humlem. Oba zkušení hráči se pohybovali v horních patrech produktivity základní části i play-off, v němž se stal Michal Vondrka nejlepším střelcem. V hlasování extraligových hráčů o nejlepšího hokejistu nejvyšší soutěže se pak dostal na první místo a na slavnostním galavečeru Tipsport extraligy si došel pro cennou trofej. V nominaci Josefa Jandače na světový šampionát v Paříži, kde hráli Češi, a Kolíně nad Rýnem však scházel.

V ročníku 2017/2018, ve svém posledním „pirátském“, si v základní části Tipsport extraligy připsal 43 bodů, což jej v rámci celé soutěže postavilo na šesté místo. V tomto ročníku si navíc počtvrté si zahrál na seniorské vrcholné akci, premiérově se tak stalo na olympiádě. Pro Michala Vondrku se přitom jednalo o zvláštní turnaj. Poslední přípravný duel vynechal kvůli nemoci, ale stihl se dát dohromady na vstupní duel s pořadatelskou Jižní Koreou. Pak ovšem ze sestavy vypadl a vrátil se do ní až na duel o bronz s Kanadou, který však proseděl na střídačce.

Fotogalerie

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Olomouc