BK MLADA BOLESLAV
26. 5. 2021 | Adéla Kvapilová

Změny v dorostenecké lize: MČR nebude, sestoupí minimálně šest týmů

M l. B o l. – S několika změnami se bude v nové sezóně, stejně jako juniorská liga, potýkat i nejvyšší česká soutěž dorostenců. Seskupení úvodních skupin Extraligy dorostu je totožné s minulým ročníkem, avšak nejzásadnější rozdíl přichází v závěrečné pasáži. Po několika letech se nebude hrát Mistrovství České republiky, vyvrcholením bude klasické finále play off. Strašák v podobě sestupu bude číhat hned na šest nejhorších mužstev, další dvě budou bojovat v baráži o udržení.

Co zůstává stejné?

Rozdělení týmů do tří skupin podle umístění klubů v rámci republiky zůstává stejné, akorát se skupiny už nebudou nazývat „Západ“, „Východ“ a „Střed“, ale pouze A, B nebo C.

Systém úvodní části a nadstavby

V rámci základních skupin se dvoukolově utká každý s každým (jednou doma a jednou venku). Po osmnácti odehraných zápasech postoupí první čtyři týmy skupiny do nadstavby, která utvoří dvě nové skupiny. Postupující ze skupiny B (dříve Střed) se rozdělí – dva týmy se připojí k A a dva k C. Výsledky ze základní části se do této pasáže nebudou převádět.

V těchto skupinách se uskuteční dvacet kol (čtyřikrát každý s každým). Každé z dvanácti mužstev bude mít jisté místo v play off. K nim se přidá vítěz nižší skupiny a jeden nejlepší tým z druhé pozice. Zatím není přesně specifikováno, jaké bude uskupení celků ve skupině, zda se proti sobě postaví napříč původními skupinami.

Největší změna: MČR nebude

Největší změna přichází v závěrečné fázi. Po několika letech se opouští od mistrovství republiky, což znamená, že se vyřazovací fáze dohraje až do konce. Osmifinále se bude hrát na dvě vítězství, čtvrtfinále a semifinále shodně na tři výhry, o mistru ligy rozhodne finále na čtyři vítězné duely.

Podobně jako u juniorů i Extraliga dorostu počítá se sérií poražených semifinalistů. O bronzovém umístění rozhodnou zápasy hrané na dvě vítězství.

Pokud týmy nebudou v TOP 4 po úvodní části…

Druhá nadstavbová část je připravená i pro zbytek týmů, které se neumístí v první čtyřce po základní části. Mančafty umístěné mezi pátým a desátým místem zůstanou v původních skupinách, kde rovněž sehrají 20 duelů (čtyřkolově každý s každým), nicméně body získané během první fáze jim zůstanou. Dvě nejslabší družstva z každé skupiny (celkem šest týmů) této nadstavbové části sestoupí přímo do nižší soutěže, tedy Ligy dorostu. Na mužstva ze čtvrtého místa a nejhorší ze třetích příček čeká ještě šest zápasů v nové skupině, kam se získané body nezapočítávají a začíná se opět s čistým kontem.

Dva nejslabší celky tohoto čtyřčlenného uskupení následně odehrají baráž ve formě další skupiny proti dvěma nejlepším týmům z Ligy dorostu. Tato pasáž se také bude hrát dvoukolově, po šesti kolech získají nejlepší dva právo účasti v Extralize dorostu pro nadcházející ročník 2022/23 a třetí se čtvrtým sestoupí do nižší soutěže.

Kdy odstartuje nová sezóna?

Hracími dny první části by podle rozpisu měly být pátek a neděle, ve druhé pasáži čtvrtek a sobota. Start soutěže je naplánován na pátek 10. září 2021. Nadstavbová část a skupiny o udržení poběží od 2. prosince do 5. března 2022. Fáze o titul vypukne 9. března, šampióna nejvyšší české dorostenecké ligy bychom se měli dozvědět v polovině dubna, ve stejném čase budou vrcholit i boje o udržení.

V uplynulé sezóně odehráli mladí Bruslaři pouze šest zápasů, z toho se pětkrát radovali z výhry. Doufejme, že nadcházející ročník se už dohraje bez omezení.

Dorostenci BK Mladá Boleslav narazí ve skupině A na tyto týmy: HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov, HC Škoda Plzeň, Piráti Chomutov, Rytíři Kladno, Bílí Tygři Liberec, HC Meteor Třemošná, PZ Kladno, HC Hvězda Praha

Další články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
Hokejový klub Čáslav, z. s.
BK Mladá Boleslav