BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Změny u juniorů. Bruslaři už nebudou hrát extraligu, končí působení hráčů na výjimkuM l. B o l. – Příští sezóna juniorské nejvyšší soutěže bude mít 38 kol, odehraje ji 19 týmů. Už nebude mít v názvu extraliga, její nový oficiální název zní DHL Juniorská liga Akademií. Základní část skončí 25. ledna, Mladá Boleslav začne sezonu na domácím ledě, kdy přivítá nejprve Vítkovice a Třinec, základní dějství soutěže pak zakončí v Salzburgu. Kompletní rozpis základní části DHL Juniorské ligy Akademií naleznete zde.

Nová sezóna DHL Juniorské ligy Akademií přinese hned několik změn. Jednou z těch zásadních je to, že už se nebudou jednotlivé zápasy hrát o čtyři body do tabulky soutěže, budou se ale z jednoho zápasu získávat opět jen tři. Každý zápas se bude hrát do rozhodnutí, následovat bude pětiminutové prodloužení, které se bude hrát tři na tři pět minut. V případě nerozhodnutí by následovaly samostatné nájezdy.

Základní část bude končit 25. ledna, do boje o titul půjde 16 z 19 týmů. Týmy na 1., 8., 9. a 16. místě utvoří skupinu A, týmy na 2., 7., 10. a 15. místě skupinu B, týmy na 3., 6., 11. a 14. místě skupinu C a týmy na 4., 5., 12. a 13. místě skupinu D a budou hrát o postup do play off. Výsledky ze základní části se do nadstavby nepřenášejí.

Samotné play off bude ještě kratší než bývalo v minulosti. Již od čtvrtfinále se totiž bude hrát pouze na dva vítězné zápasy, což bývalo v minulosti běžné až od semifinále. Ve čtvrtfinále a semifinále se první utkání bude hrát na ledě hůře postaveného týmu, druhé a případné třetí pak na ledě lépe postaveného. Ve finále však nastane změna, první a případné třetí utkání hostí lépe umístěný a druhé utkání hůře umístěný.

Zásadní změnou je také to, že už nebudou moci nastupovat starší hráči na tzv. výjimku. Od nové sezóny budou moci DHL Juniorskou ligu Akademií hrát pouze hráči ročníku narození 2000 a mladší. Nastupovat bude moci maximálně jeden cizinec, loni to mohli být dva.

Mladou Boleslav čeká také jedna ligová premiéra. Juniorský tým Bruslařského klubu se vůbec poprvé v historii utká v rámci juniorské ligy nebo extraligy s rakouským EC Red Bull Salzburg, který je jediným zahraničním zástupcem v české soutěži.

V nadcházejících dnech na webu zveřejníme taktéž podrobnější informace k přípravným zápasům mládeže.

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ
×
Dnes v 16:15 | Jun.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov