BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Změny u juniorů. Bruslaři už nebudou hrát extraligu, končí působení hráčů na výjimkuM l. B o l. – Příští sezóna juniorské nejvyšší soutěže bude mít 38 kol, odehraje ji 19 týmů. Už nebude mít v názvu extraliga, její nový oficiální název zní DHL Juniorská liga Akademií. Základní část skončí 25. ledna, Mladá Boleslav začne sezonu na domácím ledě, kdy přivítá nejprve Vítkovice a Třinec, základní dějství soutěže pak zakončí v Salzburgu. Kompletní rozpis základní části DHL Juniorské ligy Akademií naleznete zde.

Nová sezóna DHL Juniorské ligy Akademií přinese hned několik změn. Jednou z těch zásadních je to, že už se nebudou jednotlivé zápasy hrát o čtyři body do tabulky soutěže, budou se ale z jednoho zápasu získávat opět jen tři. Každý zápas se bude hrát do rozhodnutí, následovat bude pětiminutové prodloužení, které se bude hrát tři na tři pět minut. V případě nerozhodnutí by následovaly samostatné nájezdy.

Základní část bude končit 25. ledna, do boje o titul půjde 16 z 19 týmů. Týmy na 1., 8., 9. a 16. místě utvoří skupinu A, týmy na 2., 7., 10. a 15. místě skupinu B, týmy na 3., 6., 11. a 14. místě skupinu C a týmy na 4., 5., 12. a 13. místě skupinu D a budou hrát o postup do play off. Výsledky ze základní části se do nadstavby nepřenášejí.

Samotné play off bude ještě kratší než bývalo v minulosti. Již od čtvrtfinále se totiž bude hrát pouze na dva vítězné zápasy, což bývalo v minulosti běžné až od semifinále. Ve čtvrtfinále a semifinále se první utkání bude hrát na ledě hůře postaveného týmu, druhé a případné třetí pak na ledě lépe postaveného. Ve finále však nastane změna, první a případné třetí utkání hostí lépe umístěný a druhé utkání hůře umístěný.

Zásadní změnou je také to, že už nebudou moci nastupovat starší hráči na tzv. výjimku. Od nové sezóny budou moci DHL Juniorskou ligu Akademií hrát pouze hráči ročníku narození 2000 a mladší. Nastupovat bude moci maximálně jeden cizinec, loni to mohli být dva.

Mladou Boleslav čeká také jedna ligová premiéra. Juniorský tým Bruslařského klubu se vůbec poprvé v historii utká v rámci juniorské ligy nebo extraligy s rakouským EC Red Bull Salzburg, který je jediným zahraničním zástupcem v české soutěži.

V nadcházejících dnech na webu zveřejníme taktéž podrobnější informace k přípravným zápasům mládeže.

Další články

Aktuality

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.

10.07.2019

Mazancová reprezentuje

Boleslavská hokejistka Tereza Mazancová se od 6. července účastní v rámci World Roller Games ženského mistrovství světa v inline hokeji. V národním dresu odehrála všechny čtyři utkání základní skupiny, v nichž naše holky dominovaly. Vyrovnávací gól Mazancové v zápase s Finkami znamenal obrat v boji o první místo skupiny B. Ve čtvrtfinále se Češkám postaví reprezentantky Japonska. Výsledky můžete sledovat zde.

25.06.2019

Rozpis ledu mládeže

V sekci Mládež → Informace pro rodiče nově najdete rozpis obsazení obou ledových ploch platný pro sezonu 2019/2020 platný od září 2019.

24.06.2019

Bernad a Flynn mistry

Boleslavský obránce David Bernad a útočník Oscar Flynn se v neděli 23. června stali mistry české extraligy v inline hokeji v dresu IHC Prague Rats.

20.06.2019

FANSHOP uzavřen

E-shop FANSHOPU BK Mladá Boleslav bude od 28. června do 14. července mimo provoz z důvodu dovolené. Objednávky zadané v tomto období budou vyřizovány od 15. července. Kamenná prodejna bude uzavřena od 12. července do 26. července, opět z důvodu dovolené. Znovu se bude otevírat v pondělí 29. července a bude platit klasická otevírací doba PO – PÁ od 10:00 do 17:00

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.