BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Změny u juniorů. Bruslaři už nebudou hrát extraligu, končí působení hráčů na výjimkuM l. B o l. – Příští sezóna juniorské nejvyšší soutěže bude mít 38 kol, odehraje ji 19 týmů. Už nebude mít v názvu extraliga, její nový oficiální název zní DHL Juniorská liga Akademií. Základní část skončí 25. ledna, Mladá Boleslav začne sezonu na domácím ledě, kdy přivítá nejprve Vítkovice a Třinec, základní dějství soutěže pak zakončí v Salzburgu. Kompletní rozpis základní části DHL Juniorské ligy Akademií naleznete zde.

Nová sezóna DHL Juniorské ligy Akademií přinese hned několik změn. Jednou z těch zásadních je to, že už se nebudou jednotlivé zápasy hrát o čtyři body do tabulky soutěže, budou se ale z jednoho zápasu získávat opět jen tři. Každý zápas se bude hrát do rozhodnutí, následovat bude pětiminutové prodloužení, které se bude hrát tři na tři pět minut. V případě nerozhodnutí by následovaly samostatné nájezdy.

Základní část bude končit 25. ledna, do boje o titul půjde 16 z 19 týmů. Týmy na 1., 8., 9. a 16. místě utvoří skupinu A, týmy na 2., 7., 10. a 15. místě skupinu B, týmy na 3., 6., 11. a 14. místě skupinu C a týmy na 4., 5., 12. a 13. místě skupinu D a budou hrát o postup do play off. Výsledky ze základní části se do nadstavby nepřenášejí.

Samotné play off bude ještě kratší než bývalo v minulosti. Již od čtvrtfinále se totiž bude hrát pouze na dva vítězné zápasy, což bývalo v minulosti běžné až od semifinále. Ve čtvrtfinále a semifinále se první utkání bude hrát na ledě hůře postaveného týmu, druhé a případné třetí pak na ledě lépe postaveného. Ve finále však nastane změna, první a případné třetí utkání hostí lépe umístěný a druhé utkání hůře umístěný.

Zásadní změnou je také to, že už nebudou moci nastupovat starší hráči na tzv. výjimku. Od nové sezóny budou moci DHL Juniorskou ligu Akademií hrát pouze hráči ročníku narození 2000 a mladší. Nastupovat bude moci maximálně jeden cizinec, loni to mohli být dva.

Mladou Boleslav čeká také jedna ligová premiéra. Juniorský tým Bruslařského klubu se vůbec poprvé v historii utká v rámci juniorské ligy nebo extraligy s rakouským EC Red Bull Salzburg, který je jediným zahraničním zástupcem v české soutěži.

V nadcházejících dnech na webu zveřejníme taktéž podrobnější informace k přípravným zápasům mládeže.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.