BK MLADA BOLESLAV
14. 12. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Zlepšujeme se, hlásí trenér juniorky Jan Křivohlávek

M l. B o l. – Jako od loňských vicemistrů se možná od boleslavských juniorů před sezónou očekávalo více. Svěřence trenérského dua Jan Křivohlávek–Boris Žabka ale postihla hned v úvodu nového ročníku herní krize, která vyplývala mimo jiné z mnoha zraněných hráčů (především těch nejzkušenějších). Značně obměněný kádr oproti předchozímu veleúspěšnému ročníku se však dokázal vzchopit a dostat se na aktuální osmou příčku v tabulce. Před reprezentační přestávkou jsme vyzpovídali hlavního trenéra juniorky Jana Křivohlávka, který shrnuje dosavadní průběh sezóny.

Trenére, jak hodnotíte vstup týmu do nové sezóny, kdy vás postihla herní krize hned na začátku?

Vstup do nové sezóny nebyl optimální. Mohlo to být možná tím, že jsme hráli první tři zápasy venku a nedokázali jsme v nich bodovat. Díky tomu jsme se dostali na spodek tabulky. Potom nějakou dobu trvalo, než se mužstvo znovu takříkajíc nakoplo. Od zápasu s pražskou Spartou (13. října – pozn. aut.), kterou jsme doma porazili 7:1, jsme si potom dokázali vytvořit šňůru 12 zápasů v řadě, ve kterých jsme vždy bodovali. To způsobilo i náš posun v tabulce směrem nahoru.

Jak moc bylo nebo je těžké vyrovnat se s odchody zkušených hráčů?

Obměnami prochází všechna mužstva, takže na to bych se nechtěl vymlouvat. Ale uznávám, že kádr nelze srovnávat s tím loňským, kdy byla především obrana hodně kvalitní. My už však pozorujeme zlepšení i v té obraně, v posledních zápasech, s výjimkou toho proti Českým Budějovicím, už jsme moc gólů neinkasovali. Obranné pásmo nám funguje více než v úvodu sezóny. Kvalitu kádru možná nemáme takovou jako loni, ale stále je zde spousta šikovných hráčů, kteří to na sebe umí nebo musí vzít a podávají dobré výkony. Každý z těch hráčů si hraje o svou budoucnost.

V říjnu došlo k výměně kapitána týmu. Chtěli jste týmu dodat nějaký impuls, nebo proč jste se rozhodli udělat takovou změnu?

Ano, i to byl jeden z důvodů. Zkušení hráči jako Standa Brzák nebo Zdeněk Borovec byli zranění, Matěj Hes hrál navíc v Ústí. Nastala tedy situace, kdy jsme neměli žádné hráče ročníku narození 1995. Chtěli jsme tým znovu nastartovat a navodit atmosféru v týmu. Všichni tři zranění hráči se sice potom vrátili, ale myslím si, že s tím nebyl žádný problém. Současný kapitán Milan Průšek je spolehlivý hráč a víme, že se na něj můžeme spolehnout.

Jak už jsme zmínili, poté nastalo zlepšení. Co přesně bylo podle vás jeho příčinou?

Dvě hlavní věci, které se nám podařilo zlepšit bylo obranné pásmo a střílení gólů. Do sestavy se také vrátil Standa Brzák, z Ústí jsme si stáhli Matěje Hese. To mužstvo bylo konečně poprvé pohromadě právě až při tom utkání proti Spartě. Tehdy tým vypadal tak, jak jsme si jej před sezónou představovali. Zápas vyšel a pak jsme na to navázali ještě v Liberci výbornou první třetinou, kterou jsme vyhráli 4:0. Následně jsme si to sice ještě trochu zkomplikovali, ale přesto jsme vyhráli 7:5. Když porazíte dva silné celky jako jsou Sparta a Liberec, jedná se určitě o velkou psychickou vzpruhu.

Už jsme zmiňovali Matěje Hese, který začal sezónu převážně v Ústí, kde hrál WSM ligu. Poslední dobou se ale usídlil spíše v Mladé Boleslavi. Jak to tedy máte s ústeckým klubem dohodnuté?

Matěj Hes nějak onemocněl a byl doma. Potom se Ústí uzdravili nějací obránci, a tudíž by tam nebyl moc vytěžovaný. Vrátil se tedy k nám, což jsme uvítali. Minulou středu (9. prosince – pozn. aut.) už ale za Ústí zase hrál, takže je tady ta možnost, že by se zase vrátil k nim. V tom případě bychom mu určitě nebránili. Každá zkušenost za A tým je důležitá a pokud některý z hráčů tu možnost dostane, je to jedině dobře.

Ostatní extraligové týmy mají tento týden reprezentační pauzu, vy ale v sobotu odehrajete dohrávku 2. kola proti Hradci. Jaký budete mít tréninkový režim?

U nás se toho tolik měnit nebude. Pojedeme normální týdenní rytmus, přičemž před sebou máme ještě dva zápasy. V sobotu už zmiňovaný proti Hradci a v pondělí jedeme do Budějovic. Potom už budou Vánoce. Během vánočního období se budeme soustředit zejména na kondici a sílu.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov