BK MLADA BOLESLAV
9. 8. 2015 | Zdena Bobková

Zdeněk Kubica o Wolfsburgu: Potěšilo to. Potřebovali jsme vyhrát

M l. B o l. – Bruslaři mají za sebou třetí přípravné utkání, ve kterém dokázali porazit ambiciózního soupeře z Wolfsburgu 3:2. K pozápasovému rozhovoru jsme pozvali Zdeňka Kubicu (na snímku), který zhodnotil nejenom utkání, ale přípravu jako celek a nakousl i své působení na mistrovství světa v in-line hokeji ve finském Tampere.

Zdeňku, máte za sebou třetí přípravný zápas. Dostává se sestava do konečné podoby? Nebo si to všechno stále ještě sedá?

Myslím si, že si to stále ještě sedá. Sama jste říkala, jednalo se teprve o třetí zápas. Ještě se hledají různé kombinace hráčů. Řekl bych, že na konečné sestavy je ještě docela brzy. Nějaké posuny tam jsou, ale pořád je to ještě ve fázi zkoušení.

Německý celek je znám svou tvrdou hrou, potvrdilo se to i v tomto utkání?

Myslím, že to bylo cítit. Mají tam nějaké Kanaďany, kteří hrají hodně tvrdě, ale nemyslím si, že by to bylo až tak tvrdé. Nezdálo se mi, že by hráli tvrdě tělem, spíš tam byly takové fauly jako hokejka, sekání, hákování, atd.

Byl to třeba rozdíl oproti týmům z extraligy?

Jak Wolfsburg, tak Pardubice mají kvalitní týmy, a řekl bych, že zhruba na stejné úrovni. Těžko se to hodnotí, protože oni hráli první zápas, ale kvalitu jistě mají.

Jak tedy celkově hodnotíte právě odehraný zápas s německým soupeřem?

Ve hře byla velká spousta faulů a vyloučení. Ta hra se tím pak bohužel hodně rozkouskuje. Je tam hodně přesilovek, oslabení. Někteří hráči tam chodí, někteří ne.

Vítězství nad Wolfsburgem je vlastně první výhra v přípravě. Může vás to nakopnout a dá se už tedy na něčem stavět?

Hlavně to potěší. Potřebovali jsme vyhrát. S Pardubicemi jsme jednou těsně prohráli na nájezdy, podruhé už ta prohra byla krutější. Potřebovali jsme ale mít ten pomyslný zářez na pažbě hned od začátku.

Máte za sebou hodně tvrdou letní přípravu, jak se po ni cítíte?

Musím přiznat, že ta příprava byla opravdu hodně náročná. Vlastně jsme byli hned dvakrát na kolech, což teda rozhodně nebyl žádný med. Trenéři nám dali hodně zabrat. I na těch soustředěních, tam to šlo už hodně do extrémů. Pokaždé když jsem večer přišel na pokoj, tak jsem sebou prostě hodil na postel a nefungoval.

Příprava ve vašem podání však byla zpestřená ještě působením v reprezentaci, kdy jste se zúčastnil mistrovství světa v in-line hokeji ve Finsku, kde se český výběr umístil na šestém místě. Jak jste se tam ocitl a jaké to bylo?

Trenér z reprezentace se ozval s pozvánkou a já jen čekal na povolení z klubu. A pak jsem se tam ocitl. Ale ten turnaj mě mrzí v tom ohledu, že jsme měli opravdu dobrý tým, a to i přesto, že jsme tam měli velkou část mladších hráčů. Celé to vlastně doplatilo na jediný zápas ve čtvrtfinále, který nám nevyšel. Slováky jsme v zápase přestříleli, měli jsme více ze hry, ale přesto jsme prohráli. To se už tak někdy v in-line hokeji stává.

Musel jste nějak přizpůsobit přípravu i vašemu působení v reprezentaci?

Ne, právě že vůbec. Všechno se to odehrálo v mém osobním volnu. Vlastně jsem si oproti ostatním spoluhráčům dal ještě týden přípravy navíc. (úsměv) Ono ten in-line není jen o tom tam něco „ušmrdlat“. Zkrátil jsem si dovolenou a prodloužil přípravu, ale dá se říci, že velmi příjemně.

A na konec ještě jedna obligátní otázka – jak jste se vy sám osobně těšil na led?

Hodně jsem se těšil. Je to přeci jen něco jiného, než běhat do kopce nebo jezdit na kole. Každého hokejistu to více baví. Ale chvíli to trvá, než se do toho člověk dostane. Ale důležité je, že to nadšení tam trvá.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav