BK MLADA BOLESLAV
1. 1. 2015 | Zdena Bobková

Zdeněk Kubica: Hrát se dá s každým a toho se musíme držet!

M l. B o l. – Poslední zápas roku 2014 Bruslaři sice zakončili prohrou s třineckými Oceláři. Na tom, že šlo skutečně o těžké utkání, se shodli jak trenéři, tak hráči. Zdeněk Kubica (na snímku) však věří, že během čtyřdenní pauzy zapomenou na porážku a naberou síly a v neděli vletí na Hradec. V rozhovoru uznal kvality soupeře, ale také fakt, že se dá hrát s každým, protože se vždy jedná o lidi z masa a kostí. A Bruslaři vědí, že právě na této myšlence budou muset začít stavět i v roce 2015. V následujícím interview se tak můžete dočíst o hodnocení zápasu s Třincem, přípravách na královehradecký Mountfield nebo také o tom, zda tento útočník s číslem 81 na dresu volí veselí nebo klidný odpočinek během silvestrovských oslav.

Zdeňku, úvod posledního utkání roku 2014 s Třincem se vám příliš nepovedl. Bylo to podle vás strachem nebo snad přílišným respektem ze soupeře?

Nevím, jestli to bylo strachem. Začali jsme hodně špatně, a to se proti takovému soupeři, jakým je právě Třinec, hned vymstí. Sami jsme jim svými chybami nabídli vedení. Dostali jsme tři laciné góly a až teprve poté jsme začali hrát. Nebýt toho zpackaného začátku, mohlo to být mnohem lepší.

V první třetině jste byl zřejmě faulován a šel jste střídat. Soupeř využil lehkého zaváhání týmu a vstřelil druhou branku. Mohl byste nám situaci popsat z vašeho pohledu?

Dostal jsem ránu na solar a nemohl jsem dýchat, tak jsem šel co nejrychleji střídat, protože bych tam byl úplně zbytečný. Sudí to jako faul neposoudili a my jsme z toho bohužel inkasovali.

Druhé třetiny bývají z vaší strany většinou slabší, teď to ale vůbec neplatilo. Na soupeře jste uhodili a za stavu 2:3 už to bylo hratelné, že?

Druhá třetina byla dobrá. Bylo vidět, že se s nimi dá hrát hokej, i když je to vlastně nejlepší tým v republice. Mají nejkvalitnější mančaft a největší rozpočet, tak je to někde znát. Ale stále jsou to lidi z masa a kostí jako my. Trochu jsme je tam začali motat a bylo vidět, že se s nimi dá hrát. Škoda, že jsme takhle hráli jen tu druhou třetinu.

Vy sám jste v utkání vstřelil gól...

Žába (Boris Žabka, pozn. red.) dal krásnou přihrávku na Tršu (Peter Trška, pozn. red.) na druhou modrou. Jeli jsme vlastně tři na dva. Trša vystřelil, Kašpy (Pavel Kašpařík, pozn. red.) dorážel a já jsem jen hledal odražený puk, který vyplul tam z toho chumlu a jen jsem dával do prázdné.

Těší vás to alespoň trochu, že jste se dokázal prosadit proti prvnímu celku v lize?

To je úplně jedno, kdo dá gól. Na jednu stranu jsem za něj rád, ale to se mi zapíše akorát tady někde do statistik, ale všichni vidí, že jsme prohráli 2:5, a to je horší.

Byl to třetí zápas v poměrně krátkém sledu. Byla tam znát nějaká únava, zvlášť proti tak silnému soupeři?

V takových zápasech se ta únava moc nevnímá, to dolehne většinou až den poté. Ale jakmile je hráč vtažen do zápasu, tak se snaží únavu nevnímat.

Procházíte čtyřdenní hrací pauzou, další zápas je tu až 4. ledna na ledě Hradce Králové. Co aktuálně tým dělá?

Měli jsme den volno. Abychom trochu nabrali nějaké síly a mohli vlítnout na Hradec. Tomu se taky poslední dobou příliš nedaří…

Je to tedy podle vás příležitost se proti nim prosadit, pokud víte, že výsledky Hradce nejsou úplně ideální?

Jak jsem říkal, hrát se dá prakticky proti každému. Ale nesmíme zpackat ten začátek, protože to se pak horko těžko dohání.

Na závěr se zeptám – zda slavíte Silvestr či Nový rok a máte vůbec v tom zápasovém tempu čas na takové oslavy?

Já osobně to moc neslavím, pro mě je důležité si fyzicky i psychicky odpočinout, protože je to opravdu náročné. Samozřejmě mnohem raději trávím čas se svými přáteli a rodinou, ale pokaždé to nejde, tím spíš, když je ten extraligový rozvrh takhle našlapaný.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav