BK MLADA BOLESLAV
27. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Zdeněk Borovec: Uděláme vše pro to, abychom v neděli diváky nezklamali

C h o m u t o v – Úvodní finálový zápas se severočeským Chomutovem nevyšel juniorům Bruslařského klubu zrovna podle představ. V první třetině sice Boleslavští remizovali s Piráty 1:1, následně si však domácí vypracovali jednogólové vedení, na které dokázali Bruslaři taktéž odpovědět, když střílel Roman Čermák. Dle videozáznamu bylo zjevné, že kotouč překročil brankovou čáru, avšak kontroverzně řízené utkání hlavními rozhodčími Lacinou a Franěm se vyvíjelo jinak. Ti totiž branku neuznali, a navíc se podívali na opakovaný záznam na světelné kostce, což mají zakázáno. Právě hlavní rozhodčí Lacina posuzoval i nedělní semifinálový zápas s Vítkovicemi, který byl poznamenán několika spornými situacemi, a na zápasy boleslavských juniorů je nasazován až nezvykle často. Po smolném duelu s Piráty jsme vyzpovídali útočníka Zdeňka Borovce (na snímku), který do dalších zápasů nabádá k tomu, aby se tým tlačil více do branky a aby na soupeře vlétl hned od začátku.

Zdeňku, s čím jste vstupovali do finálové série s obhájcem loňského mistrovského titulu?

Věděli jsme, že to nebude lehký soupeř. Snažili jsme se tedy o to, abychom jej nepodcenili. Řekli jsme si, že máme jedinečnou šanci udělat titul a chtěli jsme do toho jít na plno. První dvě třetiny se nám ale bohužel nepovedly, výkon jsme zlepšili až v té třetí.

Na úvodní branku Chomutovských jste dokázali odpovědět a vyrovnat skóre utkání, jenže pak už vám to tam vůbec nespadlo. Jak si to vysvětlujete?

Chyběla nám bojovnost a větší důraz v útočném pásmu. Náš výkon nebyl plně stoprocentní.

Jak jste vnímal situaci, kdy jste dokázali vyrovnat na 2:2, rozhodčí branku nejdříve uznali, jenže se následně podívali na opakovaný záznam na světelné kostce i přesto, že to mají zakázané, a gól neuznali?

Je to smutné, ale rozhodčí má vždy pravdu. Bohužel s tím nemůžeme nic dělat. Na kostce bylo sice jasně vidět, že puk přešel brankovou čáru, ovšem protistrana to zase vyvracela a rozhodčí se nakonec přiklonili k té variantě, že to gól nebyl.

Myslíte, že vás tento sporný moment psychicky srazil? Poté už se vás totiž držela velká smůla…

Naopak, toto by nás mělo nakopnout a měli bychom se zdravě naštvat. Oproti pátečnímu zápasu bychom se příště měli tlačit více do brány, protože to se nám v první zápase série příliš nedařilo.

Třetí třetina byla z vaší strany lepší. Jaké jste dostali od trenérů pokyny před začátkem této periody?

Řekli jsme si, že třetí třetinu umíme hrát a máme zkušenosti s otáčením nepříznivého skóre. Tentokrát jsme bohužel zápas otočit nedokázali, naopak Chomutov přidal ještě jednu branku a poté už si nás dobře hlídal. Následně jsme se tedy zaměřovali spíše na přípravu do dalšího zápasu.

Na chomutovském ledě jste spálili obrovské množství vyložených šancí a držela se vás střelecká smůla. Jak si to vysvětlujete?

Chybělo tam to, co náš výkon zdobilo v předchozím zápase – vůle, bojovnost a další věci. Možná i proto se nám tedy nedařilo.

V neděli vás čeká domácí utkání. Co budete chtít oproti pátku zlepšit?

Budeme chtít vstoupit dobře do zápasu a hned od začátku na ně vlétnout. Chceme se před domácím publikem dobře ukázat a uděláme všechno pro to, abychom diváky nezklamali.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha