BK MLADA BOLESLAV
18. 11. 2010 | Jitka Čechová

Zdeněk Bahenský: Snad jsme si už všechnu tu střeleckou smůlu vybrali!

L i b e r e c – Ještě to není ani měsíc, co se mladoboleslavští hokejisté trápili se vším, na co sáhli. Jejich nový trenér Holaň po svém příchodu sice tvrdil, že si počkají především na reprezentační pauzu, kdy dostanou víc prostoru na to, aby si vzájemně "sedli", ale těžko říct, jestli někdo počítal až s takovým obratem. Po čtvrteční přestřelce s Karlovými Vary vezou Boleslavští tři body z utkání s Libercem za vítězství 6:0. Zdeňkovi Bahenskému (na snímku) se v něm navíc podařil husarský kousek – dal dva góly během jediného střídání.

"Nemyslím si, že byl Liberec o poznání lepší," začal autor této kuriozity své pozápasové hodnocení. "My jsme si tady trošku zvykali na menší hřiště. Je pravda, že na nás trošku vlítli, ale hodně jsme si pomohli tím, že se nám tu první třetinu povedlo udržet 0:0."

Středočechy přitom, jak už bylo řečeno, nečekalo nic lehkého. Před čtyřiadvaceti hodinami totiž odehráli nikterak snadný duel s karlovarskou Energií. "Tady v Čechách není zrovna zvykem hrát dva zápasy po sobě a ten včerejší nás určitě nějaké ty síly stál. Každý zápas stojí síly a jsme rádi, že pro nás to dopadlo takhle," dodal Bahenský s úsměvem.

Dotaz na svůj povedený kousek přitom boleslavský útočník skromně přešel. "Jsme rádi, že se nám konečně povedlo trefit se do té brány," smál se. "Měli jsme předtím šňůru nepovedených zápasů, nedařilo se nám dát ani jediný gól. Snad jsme si to vybrali na celou sezonu!"

Ani Daniel Boháč, který si v zápase připsal taktéž dva góly – byť ne během jednoho střídání – si nemyslel, že by domácí celek v úvodu nějak zvlášť dominoval. "Zpočátku to byl vyrovnaný zápas, na obou stranách se objevila spousta šancí. A nám se naštěstí ve druhé třetině začalo dařit proměňovat je. Tlačili jsme se do brány a přineslo to svoje ovoce," vysvětloval.

A čím to je, že Bruslařský klub tak najedno otočil? "Nevím, čím to je," krčil Boháč rameny. "Řekl bych, že jsme trénovali jako vždycky, možná jsme se jenom o něco víc soustředili na koncovku, protože jsme nedávno měli, jak všichni vědí, těch pár zápasů bez gólů. Už jsme to prostě potřebovali zlomit."

Jeden ze služebně nejstarších hráčů Boleslavi byl navíc poměrně nadšen výkonem, který se povedl kolegovi Bahenskému. "To je docela neuvěřitelné, co? Poprvé mu to tam spadlo, když už vystřídal a stál s naší lajnou a podruhé se trefil, když už hrál se svou vlastní lajnou. Je to nádherný dát dva góly za střídání. Myslím, že něco takového jsem zažil jen jednou a to už je hodně dávno," zavzpomínal v rychlosti.

Bruslařský klub dal v posledních dnech najevo, že se na kolena rozhodně srazit nenechá. Ačkoliv nad ním jako Damoklův meč visí stále ještě nerozřešené kontumační kauza, hráči bojují a do všeho jdou možná na víc než sto procent. "My to neovlivníme," prohlásil Daniel Boháč rozumně. "Snažíme se dělat svoji práci, jít od zápasu k zápasu a vyhrávat. Ať to dopadne, jak to dopadne, my budeme bojovat dál."

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav