BK MLADA BOLESLAV
8. 11. 2010 | Lukáš Krupička

Zbyněk Hrdel: Škoda neproměněných příležitostí

P r a h a - Sympatický útočník přišel Bruslařskému klubu vypomoci z prvoligového Chomutova. Zbyněk Hrdel (na snímku) se vyznačuje velkou bojovností a důrazem před brankou soupeře. To také předvedl v zápase na ledě Sparty. Ani jeho výkony, ani výkony ostatních hráčů Mladé Boleslavi ale nakonec na bodový zisk nestačily. "Nejvíc mrzí ta neuvyužitá přesilovka pět na tři," povzdychl si.

Na Spartě jste strávil velkou část své hokejové kariéry a prostředí tu znáte velmi dobře. Jak se vám osobně hrálo?

Určitě to bylo trochu zvláštní. Byl jsem zvyklý vždy chodit na druhou střídačku, ale takový je hokejový život. Moc mě mrzí, že se nám nepodařilo zvítězit.

Berete to jako šanci? Znovu hrát za extraligový klub?

Samozřejmě, že jsem velmi rád, že jsem dostal šanci hrát alespoň chvíli za Boleslav. A samozřejmě chci odvádět maximum pro tým. Snažím se dělat vše pro to, aby moje výkony byly co nejlepší.

Mladá Boleslav dnes vstřelila jen jednu branku, ale počet přesilových her dával možnosti k navýšení brankového účtu. Kde byl podle Vás problém?

Určitě to byla škoda, že jsme nějakou tu početní výhodu nevyužili. Hlavně mrzí nevyužitá přesilová hra pět na tři v závěru první části. Myslím si, že jsme měli několik příležitostí skórovat i ve hře za plného počtu. I já sám jsem se ocitl v šanci. Je škoda, že jsme žádnou z těch možností nevyužili.

Popište situaci, kdy jste byli blízko vsítění branky, ale vzápětí dal Petr Ton rozdílovou branku. Co se tam událo?

Tam byl dobře nastřelený puk před branku Sparty a hned z toho vznikl závar. Bylo tam hodně hráčů, až z toho klubka těl puk vypadl pro nás nešťastně k Tonovi, který ujel do samostatného úniku a proměnil ho.

Dotýká se vás nějak kauza ohledně odebírání bodů a kontumování zápasů v neprospěch Boleslavi, i když je vaše působení jen na krátkou dobu?

Rozhodně je to špatné. Já jsem sice přišel do klubu až teď, ale vím, že kluci ty body vybojovali na ledě. Je tu super parta bojovníků a dříčů, proto by byla ohromná škoda, kdyby všechnu snahu zkazilo jedno razítko. Ve výsledku by to zkazilo celou sezónu. Ale my teď musíme dál hrát a snažit se to nevnímat. I když je to hodně těžké.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav