BK MLADA BOLESLAV
27. 2. 2013 | Jitka Čechová

Zbyněk Hrdel: Ať budeme hrát s kýmkoliv, bude mít svoji kvalitu

M l. B o l. – Čtvrtfinále, které Bruslaři vyhráli 4:0 na zápasy, je s definitivní platností minulostí a Středočeši teď budou nedočkavě vyhlížet soupeře pro další stupeň play-off – semifinále. Vypadá to na Třebíč, mimo hru ale rozhodně není ani Hradec Králové (série mezi ním a Olomoucí je momentálně vyrovnaná 2:2 na zápasy). Zbyněk Hrdel (na snímku) zhodnotil nejen minulost, ale nahlédl i do budoucnosti.

Zbyňku, zvlášť po pondělním zápase asi bylo jasné, že Brod už bude nalomený, takže v tom úterním už o vás asi málokdo pochyboval…

To asi ano, ale my jsme i tak museli počítat s tím, že na nás zase vlétnou. Udělali to prakticky už dvakrát předtím, jednou u nás doma a podruhé právě v pondělí. Věděli jsme, že to Brod jen tak nevzdá už jenom proto, že hrál před vlastním publikem. Naštěstí jsme mu tentokrát nedovolili jít do vedení a od začátku jsme to měli prakticky plně pod kontrolou. I tak se ale rvali až do konce, do posledního střídání. Jsme strašně rádi, že jsme to ukončili už v Brodě.

Zbyněk Hrdel
Zbyněk Hrdel platí za statného útočníka s tvrdou hrou.

Při pohledu na výsledky těch zápasů to vypadá jednoznačně, někdo by možná řekl až jednoduše. Vážně ta série taková byla?

To vážně jen tak vypadá. Hlavně ty první dva zápasy u nás hráli velice dobře a nebojím se říct, že jsme měli i štěstí. To je možná zklamalo. Ta dvě utkání u nich potom podle výsledku asi opravdu vypadají dost jednoznačně, ale kdo je viděl, tak mu musí být jasné, že to určitě nešlo s jednou rukou za zády.

Ten váš gól v první třetině toho posledního zápasu – nebyl to ukázkový příklad už takového havlíčkobrodského zoufalství? V obraně nechali doslova díru a vy jste jel na brankáře sám…

Neřekl bych vyloženě zoufalství. Prostě neměli na výběr. V první třetině ještě měli šanci něco s tím výsledkem udělat, a pokud ji chtěli zkusit využít, museli to prostě víc otevřít. Nezbylo jim nic jiného než po nás jít. Proto se tam pak utvořila ta mezera pro přihrávku Borise Žabky a pro můj únik.

Říkáte, že ta série byla těžší, než vypadá – připravila vás tedy na to, co přijde dál?

Já myslím, že určitě. Každý soupeř je dobrý a každá výhra vás posune dál. Herně i psychicky. Brod beru jako kvalitního soupeře, v play-off ani jiní nejsou. Teď se ale musíme soustředit právě na to, co přijde dál.

Je před vámi prakticky 10 dní zápasového volna. Byla v tom všem vidina i tohohle? Faktu, že když čtvrtfinále zvládnete takhle rychle, tak vás čeká pauza, o jaké jste si od září mohli nechat jen zdát?

Asi ano, byla. S kluky jsme se o tom bavili, říkali jsme si, že čím dřív to zvládneme, tím delší a – řekněme – klidnější bude příprava na semifinále. Co si budeme povídat, určitě je to příjemnější takhle, než se do semifinále přihnat rovnou ze čtvrtfinále.

Už vám trenéři nastínili, co vás v těch dnech čeká?

Ve středu máme den volna, pak se uvidí. Určitě přijdou tréninky, nějaká ta regenerace. A pak taky taktická příprava. Ale to asi až budeme vědět, proti komu vlastně budeme hrát.

Tuším, co mi odpovíte, ale stejně – byl byste radši za Hradec Králové nebo za Třebíč?

(úsměv) Tušíte správně. Ať budeme hrát s kýmkoliv, bude jasné, že si ten postup vybojoval, že si ho zasloužil. To znamená, že ať to bude ten nebo onen, tu kvalitu má. Prostě si nelze vybírat. Jestli chceme jít dál, musí nám být jedno, kdo to bude.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim