BK MLADA BOLESLAV
30. 6. 2021 | Michal Konvalina

Zaujala mě filozofie klubu, říká Miloš Kelemen. Boleslav mu doporučil i Skalický

M l. B o l. – Představování nových Bruslařů pokračuje. Nejmladší posilou je slovenský útočník Miloš Kelemen, který na začátku července oslaví 22. narozeniny. Do Boleslavi přichází ze Slovenska, takže může navázat na Pavla Skalického, Adama Zbořila nebo Mária Luntera, kteří šli stejnou cestou. Ve Zvolenu navíc prožil průlomový ročník – 38 body mu pomohl k prvenství v základní části, v play off při jízdě za titulem přidal šest branek. Urostlý útočník se ukázal i na světovém šampionátu, kde hned ve svém prvním utkání přispěl jednou brankou k výhře Slovenska nad ruským výběrem. Teď už se ale pilně připravuje na nadcházející ročník. „Přestup do Boleslavi je pro mě posun vpřed. Chci ukázat, že na to mám a můžu se dál zlepšovat,“ hlásí talentovaný forvard.

Jak se rodil přestup do Mladé Boleslavi? Co vás přesvědčilo?

O zájmu z Mladé Boleslavi mi nejdřív volal agent, zrovna jsme měli zápas. Hned po zápase jsem to začal řešit, zavolal jsem si s panem Nedorostem. Zaujalo mě, jak se v Boleslavi pracuje, jaká je tam filozofie, trenéři, jak celý klub funguje. To bylo asi nejdůležitější.

Co čekáte od přesunu do české extraligy?

Pro mě je to posun v kariéře. Česká liga je hodně sledovaná. Chci ukázat, že na to mám, že se můžu zlepšit. To jsou moje osobní cíle. A týmové… Vyhrál jsem se Zvolenem, takže doufám, že i český titul bude. (úsměv) Určitě chci vítězit, s tím do toho půjdu. Myslím, že stejně nastavený bude celý tým.

Kromě extraligy bude Boleslav hrát i Ligu mistrů, těšíte se na konfrontaci s evropskými soupeři?

Určitě ano, je to skvělá věc. Se Zvolenem bych si ji nezahrál, takže jsem rád, že budu mít šanci. Bude to pro mě něco nového. Určitě je to kvalitní soutěž a doufám, že i tam se dostaneme co nejdál.

Řešil jste s Václavem Nedorostem nebo trenéry svou roli? Víte, co se od vás bude očekávat?

Už jsme něco málo probírali. S trenéry jsem ale ještě nemluvil, měli bychom se spolu spojit během tohoto nebo příštího týdne. Podrobněji se o tom pobavíme buď při tom hovoru, nebo až když do Boleslavi dorazím.

Navštívit Boleslav jste tedy ještě nestihl?

Zatím ne. Přijet bych měl někdy na konci července.

Jak byste vůbec charakterizoval svoji hru? Co do vás můžou čekat fanoušci Bruslařů?

Tlačím se do brány, bojuju, rád blokuju střely. Zvládám i oslabení, ve Zvolenu jsem dával i góly. Je těžké takhle popisovat svoje silné stránky… Řekl bych, že jsem prostě takový dříč. (úsměv)

Jak hodnotíte uplynulou sezonu?

Jak se říká, měl jsem průlomovou sezonu. Jak ve Zvolenu, tak i na mistrovství světa se mi hrálo dobře. To, že k tomu přišly body, je jen plus. Navíc byly i týmové úspěchy. Měl jsem dobré spoluhráče, jako útok jsme si sedli, takže doufám, že na to v Boleslavi navážu.

Vyhrát titul se svým domovským týmem, to je asi splněný sen, že?

Ano, v A mužstvu už jsem byl čtyři roky a letos to vyšlo krásně. Vyhrát titul doma, to je opravdu splněný sen. Jsem moc rád, že jsme to mohli dopřát všem lidem, kteří ve Zvolenu hokej dělají.

Jaké bylo z vašeho pohledu mistrovství, kde jste se trefil hned v prvním zápase proti silnému Rusku?

S mistrovstvím jsem to měl dost komplikované. Poslední dva zápasy v play off jsem ani nehrál, protože jsem onemocněl. Měl jsem angínu. Ani jsem nepočítal, že bych se do nominace mohl dostat. Nakonec mi ale vyšly krevní testy tak, že jsem mohl odletět. Cítil jsem se dobře, tak mě trenéři vzali s sebou. A ten první gól proti Rusku? To bylo něco nepopsatelného, o tom se vám ani nesní. Hned v prvním zápase dát gól, navíc Rusku… Jsem rád, že jsem to mohl zažít – i celou atmosféru toho turnaje.

V reprezentaci jste se sešli s Pavlem Skalickým a Adamem Jánošíkem, bavili jste se o Boleslavi?

Ano. S Pavlem Skalickým jsem byl v kontaktu už předtím, když se ten přestup řešil. Dostal jsem od něj samé dobré ohlasy, hodně si Boleslav pochvaloval. A s Adamem Jánošíkem už se oba těšíme, až nám to v Boleslavi začne.

Může vám pomoct, že se v novém týmu sejdete s někým známým a nebudete tady na to úplně sám?

Určitě. Znám se i s Majem Lunterem, takže bude fajn, že tady budu mít známé. Ale nikdy jsem neměl problém zapadnout do týmu nebo vycházet se svými spoluhráči.

Jaký je váš plán na nejbližší dny a týdny?

Po příletu z mistrovství jsem měl deset dní volna. V polovině června mi začala letní příprava. Pak jsem měl ještě pět dní volna a teď zas pokračuji v trénování, než odjedu do Boleslavi. Jak už jsem říkal, plánovaný příjezd do Boleslavi bych měl mít během posledního červencového týdne.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).