BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Klub

Zástupci boleslavské mládeže se sešli s rodiči


M l. B o l. – Představitelé mladoboleslavské mládeže se ve středu 12. června v podvečer sešli v kulturním domě se všemi rodiči, kteří o toto setkání projevili zájem. Sportovní ředitel Radim Vrbata, sportovní manažer mládeže Petr Haken a dva zástupci výkonného výboru Martin Schulz a David Hart téměř hodinu představovali nový pohled na zdejší mládežnický hokej a reagovali na dotazy přítomných rodičů.

Tento článek si dává za cíl bodově shrnout témata tohoto setkání především pro ty rodiče, kteří se setkání nemohli zúčastnit:

Užší propojení A týmu a mládeže, rozdíly v přístupu k lednímu hokeji v rámci Akademie ČSLH a v rámci Sportovních tříd

Ročníky juniorů, dorostu a deváté třídy (ačkoliv devátá třídy do Akademie technicky nespadá, Bruslařský klub si ji tam zařadil organizačně) spolupracují s trenéry A týmu. U těchto kategorií začíná pomalu (se vzestupnou tendencí) příprava na profesionální hokej. V rámci Sportovních tříd je zásadní především jedna věc – aby hokej děti bavil, aby si k němu vytvořily vztah a aby na zimní stadion chodily rády.

Výchova hráče-člověka

Prioritou je sportovní rozvoj, posun každého konkrétního hráče. Vedle toho cílem BK Mladá Boleslav není jen trénovat a učit hokej. Bruslaři chtějí pomoct dětem nejen na jejich hokejové cestě, ale také té životní. Je snaha o výchovu člověka, kterému bude – i přes případný neúspěch v profesionálním hokeji – přirozené v životě sportovat a žít zdravě. Který bude pozitivně motivovaný, silný, odolný a odhodlaný překonávat překážky.

Výsledky až na druhém místě

„Vyhrát mistrovství republiky v žákovské kategorii pátých tříd je sice fajn, pokud by to ale mělo znamenat, že tým celou dobu hraje jen na pár lidí, vyhazuje puky přes plexiskla a zápasy vyhrává ve stylu 1:0, je to spíš smutné,“ říká sportovní ředitel Vrbata. „Nechci, aby to někdo chápal, že výsledky zápasů pro nás nejsou důležité. Jsou, ale u mládeže prostě ne za každou cenu. Chceme chytré a vynalézavé děti, které se nebojí hrát a řešit situace v utkání hokejově. Jde o to, že i skvělý hokejista udělá chybu. Mnohem důležitější je ale to, co přijde po ní – jestli se z ní poučí. A kdy jindy to zkoušet, než právě v mládeži.“

Partnerství a vztah s rodiči

Pro správné fungování celého systému mládeže je zcela zásadní, aby se na něm správným způsobem podíleli i rodiče. Trenéři všech kategorií jsou samozřejmě připraveni poskytovat informace, je nutné ale zároveň respektovat jejich rozhodnutí. „Je naprosto normální, že jako rodič se zajímám. Je to moje dítě a chci informace. Na druhou stranu to musí být ve zdravé míře, všem by nám mělo jít o dobro každého dítěte,“ říká Radim Vrbata. „Diskuse na téma, proč můj kluk odehrál o dvě minuty méně, než jeho spoluhráč, nikam nepovedou.“

Další články

Aktuality

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

21.01.2020

S Libercem v TV

Utkání 43. kola mezi BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec bude v neděli 2. února vysílat Česká televize. Dochází proto k posunu času z 16:00 na 16:30.

×
Dnes v 16:45 | Jun.
HC České Budějovice
BK Mladá Boleslav