BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Klub

Zástupci boleslavské mládeže se sešli s rodiči


M l. B o l. – Představitelé mladoboleslavské mládeže se ve středu 12. června v podvečer sešli v kulturním domě se všemi rodiči, kteří o toto setkání projevili zájem. Sportovní ředitel Radim Vrbata, sportovní manažer mládeže Petr Haken a dva zástupci výkonného výboru Martin Schulz a David Hart téměř hodinu představovali nový pohled na zdejší mládežnický hokej a reagovali na dotazy přítomných rodičů.

Tento článek si dává za cíl bodově shrnout témata tohoto setkání především pro ty rodiče, kteří se setkání nemohli zúčastnit:

Užší propojení A týmu a mládeže, rozdíly v přístupu k lednímu hokeji v rámci Akademie ČSLH a v rámci Sportovních tříd

Ročníky juniorů, dorostu a deváté třídy (ačkoliv devátá třídy do Akademie technicky nespadá, Bruslařský klub si ji tam zařadil organizačně) spolupracují s trenéry A týmu. U těchto kategorií začíná pomalu (se vzestupnou tendencí) příprava na profesionální hokej. V rámci Sportovních tříd je zásadní především jedna věc – aby hokej děti bavil, aby si k němu vytvořily vztah a aby na zimní stadion chodily rády.

Výchova hráče-člověka

Prioritou je sportovní rozvoj, posun každého konkrétního hráče. Vedle toho cílem BK Mladá Boleslav není jen trénovat a učit hokej. Bruslaři chtějí pomoct dětem nejen na jejich hokejové cestě, ale také té životní. Je snaha o výchovu člověka, kterému bude – i přes případný neúspěch v profesionálním hokeji – přirozené v životě sportovat a žít zdravě. Který bude pozitivně motivovaný, silný, odolný a odhodlaný překonávat překážky.

Výsledky až na druhém místě

„Vyhrát mistrovství republiky v žákovské kategorii pátých tříd je sice fajn, pokud by to ale mělo znamenat, že tým celou dobu hraje jen na pár lidí, vyhazuje puky přes plexiskla a zápasy vyhrává ve stylu 1:0, je to spíš smutné,“ říká sportovní ředitel Vrbata. „Nechci, aby to někdo chápal, že výsledky zápasů pro nás nejsou důležité. Jsou, ale u mládeže prostě ne za každou cenu. Chceme chytré a vynalézavé děti, které se nebojí hrát a řešit situace v utkání hokejově. Jde o to, že i skvělý hokejista udělá chybu. Mnohem důležitější je ale to, co přijde po ní – jestli se z ní poučí. A kdy jindy to zkoušet, než právě v mládeži.“

Partnerství a vztah s rodiči

Pro správné fungování celého systému mládeže je zcela zásadní, aby se na něm správným způsobem podíleli i rodiče. Trenéři všech kategorií jsou samozřejmě připraveni poskytovat informace, je nutné ale zároveň respektovat jejich rozhodnutí. „Je naprosto normální, že jako rodič se zajímám. Je to moje dítě a chci informace. Na druhou stranu to musí být ve zdravé míře, všem by nám mělo jít o dobro každého dítěte,“ říká Radim Vrbata. „Diskuse na téma, proč můj kluk odehrál o dvě minuty méně, než jeho spoluhráč, nikam nepovedou.“

Další články

Aktuality

13.11.2019

Tři bronzoví Bruslaři

Na turnaji v kanadském Medicine Hat reprezentovali Bruslařský klub hned tři hráči. Dorostenci Szturc, Půček a Moravec se podíleli na bronzové medaili, kterou U17 vybojovala v zápase proti výběru Kanada White. Zlato získal tým Ruska, jenž porazil USA poměrem 6:2.

12.11.2019

Obchod uzavřen

Obchod STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav ve ŠKOENERGO Aréně je dnes v úterý 12. listopadu z důvodu nemoci uzavřen. Těm z vás, kdo by si rád zakoupil hokejovou výstroj, se tímto omlouváme a pro ty z vás, kdo by rád něco z našeho FANSHOPU - na stánek s našimi suvenýry se můžete těšit dnes od 15 hodin v OC Olympia v rámci autogramiády A týmu.

08.11.2019

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci ve čtvrtek 7. listopadu odehráli přípravný zápas proti Litvínovu, kterému na domácím ledě podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. "Jsme rádi, že jsme během reprezentační přestávky mohli sehrát přípravné utkání s Litvínovem. V něm dostali šanci i hráči 9. třídy. Příští týden už pokračuje opět soutěž, konkrétně utkáním v Jihlavě a doma s Pardubicemi," dodává asistent trenéra David Vrbata.

02.11.2019

Výjezd do Litvínova

Boleslavští fanoušci se chystají v pátek 22. listopadu podpořit boleslavské hokejisty do Litvínova. Boleslavské smečce se osvědčilo vyhlašovat výjezdy takto dopředu, a proto i na sever Čech se můžete hlásit s třítýdenní rezervou. Cena je 200 Kč dopravné + 150 Kč vstupenka. Odjezd z tradičního místa před městským fotbalovým stadionem a to ve 14:45. Hlásit se můžete prostřednictvím formuláře.

30.10.2019

Předprodej na Liberec

Fyzický předprodej na vedení klubu na sobotní utkání s Libercem bude probíhat ve čtvrtek 31. října od 9 do 17 hodin a v pátek 1. listopadu od 9 do 13 hodin.

29.10.2019

Online předprodej

Online předprodej na listopadová domácí utkání Bruslařů bude spuštěn ve středu 30. října ve 12 hodin.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav