BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Klub

Zástupci boleslavské mládeže se sešli s rodiči


M l. B o l. – Představitelé mladoboleslavské mládeže se ve středu 12. června v podvečer sešli v kulturním domě se všemi rodiči, kteří o toto setkání projevili zájem. Sportovní ředitel Radim Vrbata, sportovní manažer mládeže Petr Haken a dva zástupci výkonného výboru Martin Schulz a David Hart téměř hodinu představovali nový pohled na zdejší mládežnický hokej a reagovali na dotazy přítomných rodičů.

Tento článek si dává za cíl bodově shrnout témata tohoto setkání především pro ty rodiče, kteří se setkání nemohli zúčastnit:

Užší propojení A týmu a mládeže, rozdíly v přístupu k lednímu hokeji v rámci Akademie ČSLH a v rámci Sportovních tříd

Ročníky juniorů, dorostu a deváté třídy (ačkoliv devátá třídy do Akademie technicky nespadá, Bruslařský klub si ji tam zařadil organizačně) spolupracují s trenéry A týmu. U těchto kategorií začíná pomalu (se vzestupnou tendencí) příprava na profesionální hokej. V rámci Sportovních tříd je zásadní především jedna věc – aby hokej děti bavil, aby si k němu vytvořily vztah a aby na zimní stadion chodily rády.

Výchova hráče-člověka

Prioritou je sportovní rozvoj, posun každého konkrétního hráče. Vedle toho cílem BK Mladá Boleslav není jen trénovat a učit hokej. Bruslaři chtějí pomoct dětem nejen na jejich hokejové cestě, ale také té životní. Je snaha o výchovu člověka, kterému bude – i přes případný neúspěch v profesionálním hokeji – přirozené v životě sportovat a žít zdravě. Který bude pozitivně motivovaný, silný, odolný a odhodlaný překonávat překážky.

Výsledky až na druhém místě

„Vyhrát mistrovství republiky v žákovské kategorii pátých tříd je sice fajn, pokud by to ale mělo znamenat, že tým celou dobu hraje jen na pár lidí, vyhazuje puky přes plexiskla a zápasy vyhrává ve stylu 1:0, je to spíš smutné,“ říká sportovní ředitel Vrbata. „Nechci, aby to někdo chápal, že výsledky zápasů pro nás nejsou důležité. Jsou, ale u mládeže prostě ne za každou cenu. Chceme chytré a vynalézavé děti, které se nebojí hrát a řešit situace v utkání hokejově. Jde o to, že i skvělý hokejista udělá chybu. Mnohem důležitější je ale to, co přijde po ní – jestli se z ní poučí. A kdy jindy to zkoušet, než právě v mládeži.“

Partnerství a vztah s rodiči

Pro správné fungování celého systému mládeže je zcela zásadní, aby se na něm správným způsobem podíleli i rodiče. Trenéři všech kategorií jsou samozřejmě připraveni poskytovat informace, je nutné ale zároveň respektovat jejich rozhodnutí. „Je naprosto normální, že jako rodič se zajímám. Je to moje dítě a chci informace. Na druhou stranu to musí být ve zdravé míře, všem by nám mělo jít o dobro každého dítěte,“ říká Radim Vrbata. „Diskuse na téma, proč můj kluk odehrál o dvě minuty méně, než jeho spoluhráč, nikam nepovedou.“

Další články

Aktuality

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.

10.07.2019

Mazancová reprezentuje

Boleslavská hokejistka Tereza Mazancová se od 6. července účastní v rámci World Roller Games ženského mistrovství světa v inline hokeji. V národním dresu odehrála všechny čtyři utkání základní skupiny, v nichž naše holky dominovaly. Vyrovnávací gól Mazancové v zápase s Finkami znamenal obrat v boji o první místo skupiny B. Ve čtvrtfinále se Češkám postaví reprezentantky Japonska. Výsledky můžete sledovat zde.

25.06.2019

Rozpis ledu mládeže

V sekci Mládež → Informace pro rodiče nově najdete rozpis obsazení obou ledových ploch platný pro sezonu 2019/2020 platný od září 2019.

24.06.2019

Bernad a Flynn mistry

Boleslavský obránce David Bernad a útočník Oscar Flynn se v neděli 23. června stali mistry české extraligy v inline hokeji v dresu IHC Prague Rats.

20.06.2019

FANSHOP uzavřen

E-shop FANSHOPU BK Mladá Boleslav bude od 28. června do 14. července mimo provoz z důvodu dovolené. Objednávky zadané v tomto období budou vyřizovány od 15. července. Kamenná prodejna bude uzavřena od 12. července do 26. července, opět z důvodu dovolené. Znovu se bude otevírat v pondělí 29. července a bude platit klasická otevírací doba PO – PÁ od 10:00 do 17:00

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.