BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2019 | Klub

Zástupci boleslavské mládeže se sešli s rodiči


M l. B o l. – Představitelé mladoboleslavské mládeže se ve středu 12. června v podvečer sešli v kulturním domě se všemi rodiči, kteří o toto setkání projevili zájem. Sportovní ředitel Radim Vrbata, sportovní manažer mládeže Petr Haken a dva zástupci výkonného výboru Martin Schulz a David Hart téměř hodinu představovali nový pohled na zdejší mládežnický hokej a reagovali na dotazy přítomných rodičů.

Tento článek si dává za cíl bodově shrnout témata tohoto setkání především pro ty rodiče, kteří se setkání nemohli zúčastnit:

Užší propojení A týmu a mládeže, rozdíly v přístupu k lednímu hokeji v rámci Akademie ČSLH a v rámci Sportovních tříd

Ročníky juniorů, dorostu a deváté třídy (ačkoliv devátá třídy do Akademie technicky nespadá, Bruslařský klub si ji tam zařadil organizačně) spolupracují s trenéry A týmu. U těchto kategorií začíná pomalu (se vzestupnou tendencí) příprava na profesionální hokej. V rámci Sportovních tříd je zásadní především jedna věc – aby hokej děti bavil, aby si k němu vytvořily vztah a aby na zimní stadion chodily rády.

Výchova hráče-člověka

Prioritou je sportovní rozvoj, posun každého konkrétního hráče. Vedle toho cílem BK Mladá Boleslav není jen trénovat a učit hokej. Bruslaři chtějí pomoct dětem nejen na jejich hokejové cestě, ale také té životní. Je snaha o výchovu člověka, kterému bude – i přes případný neúspěch v profesionálním hokeji – přirozené v životě sportovat a žít zdravě. Který bude pozitivně motivovaný, silný, odolný a odhodlaný překonávat překážky.

Výsledky až na druhém místě

„Vyhrát mistrovství republiky v žákovské kategorii pátých tříd je sice fajn, pokud by to ale mělo znamenat, že tým celou dobu hraje jen na pár lidí, vyhazuje puky přes plexiskla a zápasy vyhrává ve stylu 1:0, je to spíš smutné,“ říká sportovní ředitel Vrbata. „Nechci, aby to někdo chápal, že výsledky zápasů pro nás nejsou důležité. Jsou, ale u mládeže prostě ne za každou cenu. Chceme chytré a vynalézavé děti, které se nebojí hrát a řešit situace v utkání hokejově. Jde o to, že i skvělý hokejista udělá chybu. Mnohem důležitější je ale to, co přijde po ní – jestli se z ní poučí. A kdy jindy to zkoušet, než právě v mládeži.“

Partnerství a vztah s rodiči

Pro správné fungování celého systému mládeže je zcela zásadní, aby se na něm správným způsobem podíleli i rodiče. Trenéři všech kategorií jsou samozřejmě připraveni poskytovat informace, je nutné ale zároveň respektovat jejich rozhodnutí. „Je naprosto normální, že jako rodič se zajímám. Je to moje dítě a chci informace. Na druhou stranu to musí být ve zdravé míře, všem by nám mělo jít o dobro každého dítěte,“ říká Radim Vrbata. „Diskuse na téma, proč můj kluk odehrál o dvě minuty méně, než jeho spoluhráč, nikam nepovedou.“

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav