BK MLADA BOLESLAV
23. 12. 2011 | Jitka Čechová

Zástupci Bruslařského klubu besedovali s fanoušky

M l. B o l. – Po čtvrtečním zápase s Litvínovem (4:5sn) se v areálu restaurace na zimním stadionu sešli zástupci BK Mladá Boleslav společně s přibližně třemi desítkami fanoušků, kteří měli zájem ptát se a povídat si o boleslavském hokeji. Z řad vedení klubu dorazili ředitel Mgr. Jan Tůma a sportovní manažer Milan Hnilička, přítomen byl také trenér Petr Novák a hned pětice hráčů: Milan Mikulík, Tomáš Jiránek, Darrell Hay, Martin Rýgl a Zdeněk Bahenský.

Diskutovalo se prakticky o všem, v první řadě vyvolala vášnivou debatu především ze strany fanoušků možnost uzavření extraligy. Ti se netajili s tím, že (stejně jako většina ostatních v republice) s takovým postupem nesouhlasí. "Ta myšlenka pro nás není špatná," prohlásil ředitel Tůma. "Nicméně je pořád na začátku a k její – v tuhle chvíli pořád čistě teoretické – realizaci zbývá ještě strašná spousta času."

Asi vůbec nejdéle se hovořilo o Bruslařském klubu a jeho trenérech. Fanoušci před hráči nezastírali, že mají často pocit, že nestíhají a zajímali se proto o jejich letní přípravu. "Není jen o trenérovi," ujal se slova Milan Mikulík. "Nemá absolutně žádný smysl házet to na kouče, protože je to v každém hráči. Jsme dospělí a jsme profesionálové, musíme vědět, co potřebujeme. Vezměte si Radima Vrbatu. V létě jsme trénovali dvoufázově, on si s námi šel dopoledne zaběhat a odpoledne už se k nám nepřipojil. A podívejte, jak teď v NHL válí." Zdeněk Bahenský doplnil, že každý trenér chce po hráčích vždycky něco trošku jiného, na což je potřeba si zvyknout. S Petrem Novákem se už prý dostávají na jednu vlnu.

Kromě fyzičky fanoušci hráče podezírají i z psychických problémů. Podle nich mají prohry zkrátka v hlavě. "Na trénincích jsou hráči v pohodě," prohlásil trenér Novák. "V zápase jsou ty situace stejné a zároveň o sto procent jiné." Novinkou bylo pro přítomné prohlášení ředitele klubu: "Někteří naši hráči spolupracují s psychologem. Co se týče hráčů, tak konkrétnější nebudu, co se týče toho psychologa, tak taky ne, ale můžu prozradit, že patří mezi naprostou špičku v republice."

Hodně dotazů směřovalo také na Milana Hniličku. Mluvilo se o stabilizaci kádru, která je podle sportovního ředitele klubu sice nezbytná, ale zároveň si ji každý hráč musí zasloužit. "Ti hráči si musí sednout, pochopit se," řekl. "Krom toho, co si budeme povídat, se do Boleslavi někteří zrovna dvakrát neženou. Všichni vědí, že to tady bolí víc než jinde a ne každý je ochoten do toho jít." Z tohoto a také dalších důvodů proto další doplnění kádru není aktuální.

Zpětnou výměnu Lukáše Pabišky a Vladimíra Svačiny (která končí 15. ledna) zatím Boleslav s Vítkovicemi neřešila, v případě Jiřího Cetkovského je velmi pravděpodobné, že si jej Pardubice stáhnou zpět. Cetkovský má ale momentálně zdravotní problémy stejně jako Gord Baldwin a David Stieler.

Pozornost budil i Tomáš Jiránek, přítomní se jej ptali, zda neplánuje následovat Tomáše Hyku do zámoří. "Hráčů, jako je Hyka, moc není. Já bych rád zůstal tady a sbíral zkušenosti v extralize," odpověděl. Neušel ani dotazům ohledně srovnání juniorky a A týmu, potažmo trenérů, které díky svým startům za oba týmy střídá.

Poměrně velká část besedy se překvapivě odehrávala v angličtině, fanoušci využili příležitosti popovídat si se svým oblíbencem Darrellem Hayem. A ten jako obvykle nezklamal. Jako hlavní rozdíl mezi Libercem a Boleslaví označil skutečnost, že jedni jsou prostě modří a druzí zelení. "Odejít do Liberce pro mě bylo těžké, ale nabídka od tak zkušeného týmu, který sbírá úspěchy, má skvělé zázemí, se prostě těžko odmítá," popisoval. "Každopádně musím říct, že zápas proti Boleslavi byl asi tím vůbec nejtěžším, jaký jsem kdy hrál. Lidé se tady ke mně vždycky chovali úžasně, i přes jazykovou bariéru se ode mě nikdy nikdo neodvrátil. Vy to možná tak docela nechápete, ale pro cizího člověka v cizí zemi to znamená strašně moc. Tohle všechno taky byly důvody, proč jsem se vrátil."

V neposlední řadě se fanoušci zajímali také o organizační stránku zápasů, diskutovalo se o zajištění bezpečnosti na zimním stadionu. Probíralo se i fandění na venkovních kluzištích a přístup hráčů k němu, dotaz padl i na občas špatnou informovanost fanoušků o některých skutečnostech. "Nemůžeme a ani nechceme mluvit o všem, to prostě nejde. Nikdo to nedělá," prohlásil ředitel Tůma.

Další články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.