BK MLADA BOLESLAV
23. 12. 2011 | Jitka Čechová

Zástupci Bruslařského klubu besedovali s fanoušky

M l. B o l. – Po čtvrtečním zápase s Litvínovem (4:5sn) se v areálu restaurace na zimním stadionu sešli zástupci BK Mladá Boleslav společně s přibližně třemi desítkami fanoušků, kteří měli zájem ptát se a povídat si o boleslavském hokeji. Z řad vedení klubu dorazili ředitel Mgr. Jan Tůma a sportovní manažer Milan Hnilička, přítomen byl také trenér Petr Novák a hned pětice hráčů: Milan Mikulík, Tomáš Jiránek, Darrell Hay, Martin Rýgl a Zdeněk Bahenský.

Diskutovalo se prakticky o všem, v první řadě vyvolala vášnivou debatu především ze strany fanoušků možnost uzavření extraligy. Ti se netajili s tím, že (stejně jako většina ostatních v republice) s takovým postupem nesouhlasí. "Ta myšlenka pro nás není špatná," prohlásil ředitel Tůma. "Nicméně je pořád na začátku a k její – v tuhle chvíli pořád čistě teoretické – realizaci zbývá ještě strašná spousta času."

Asi vůbec nejdéle se hovořilo o Bruslařském klubu a jeho trenérech. Fanoušci před hráči nezastírali, že mají často pocit, že nestíhají a zajímali se proto o jejich letní přípravu. "Není jen o trenérovi," ujal se slova Milan Mikulík. "Nemá absolutně žádný smysl házet to na kouče, protože je to v každém hráči. Jsme dospělí a jsme profesionálové, musíme vědět, co potřebujeme. Vezměte si Radima Vrbatu. V létě jsme trénovali dvoufázově, on si s námi šel dopoledne zaběhat a odpoledne už se k nám nepřipojil. A podívejte, jak teď v NHL válí." Zdeněk Bahenský doplnil, že každý trenér chce po hráčích vždycky něco trošku jiného, na což je potřeba si zvyknout. S Petrem Novákem se už prý dostávají na jednu vlnu.

Kromě fyzičky fanoušci hráče podezírají i z psychických problémů. Podle nich mají prohry zkrátka v hlavě. "Na trénincích jsou hráči v pohodě," prohlásil trenér Novák. "V zápase jsou ty situace stejné a zároveň o sto procent jiné." Novinkou bylo pro přítomné prohlášení ředitele klubu: "Někteří naši hráči spolupracují s psychologem. Co se týče hráčů, tak konkrétnější nebudu, co se týče toho psychologa, tak taky ne, ale můžu prozradit, že patří mezi naprostou špičku v republice."

Hodně dotazů směřovalo také na Milana Hniličku. Mluvilo se o stabilizaci kádru, která je podle sportovního ředitele klubu sice nezbytná, ale zároveň si ji každý hráč musí zasloužit. "Ti hráči si musí sednout, pochopit se," řekl. "Krom toho, co si budeme povídat, se do Boleslavi někteří zrovna dvakrát neženou. Všichni vědí, že to tady bolí víc než jinde a ne každý je ochoten do toho jít." Z tohoto a také dalších důvodů proto další doplnění kádru není aktuální.

Zpětnou výměnu Lukáše Pabišky a Vladimíra Svačiny (která končí 15. ledna) zatím Boleslav s Vítkovicemi neřešila, v případě Jiřího Cetkovského je velmi pravděpodobné, že si jej Pardubice stáhnou zpět. Cetkovský má ale momentálně zdravotní problémy stejně jako Gord Baldwin a David Stieler.

Pozornost budil i Tomáš Jiránek, přítomní se jej ptali, zda neplánuje následovat Tomáše Hyku do zámoří. "Hráčů, jako je Hyka, moc není. Já bych rád zůstal tady a sbíral zkušenosti v extralize," odpověděl. Neušel ani dotazům ohledně srovnání juniorky a A týmu, potažmo trenérů, které díky svým startům za oba týmy střídá.

Poměrně velká část besedy se překvapivě odehrávala v angličtině, fanoušci využili příležitosti popovídat si se svým oblíbencem Darrellem Hayem. A ten jako obvykle nezklamal. Jako hlavní rozdíl mezi Libercem a Boleslaví označil skutečnost, že jedni jsou prostě modří a druzí zelení. "Odejít do Liberce pro mě bylo těžké, ale nabídka od tak zkušeného týmu, který sbírá úspěchy, má skvělé zázemí, se prostě těžko odmítá," popisoval. "Každopádně musím říct, že zápas proti Boleslavi byl asi tím vůbec nejtěžším, jaký jsem kdy hrál. Lidé se tady ke mně vždycky chovali úžasně, i přes jazykovou bariéru se ode mě nikdy nikdo neodvrátil. Vy to možná tak docela nechápete, ale pro cizího člověka v cizí zemi to znamená strašně moc. Tohle všechno taky byly důvody, proč jsem se vrátil."

V neposlední řadě se fanoušci zajímali také o organizační stránku zápasů, diskutovalo se o zajištění bezpečnosti na zimním stadionu. Probíralo se i fandění na venkovních kluzištích a přístup hráčů k němu, dotaz padl i na občas špatnou informovanost fanoušků o některých skutečnostech. "Nemůžeme a ani nechceme mluvit o všem, to prostě nejde. Nikdo to nedělá," prohlásil ředitel Tůma.

Další články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav