BK MLADA BOLESLAV
3. 11. 2013 | Tomáš Lysý

Zaspali jsme začátek zápasu, přiznává Lukáš Bohunický

J i h l a v a – Sobotní souboj na ledě jihlavské Dukly nedopadl pro Bruslaře vůbec dobře. Nepovedený start zápasu, kdy Středočeši prohrávali už po čtyřech minutách 0:2, jako by chtěl sám o sobě naznačit vůbec celý průběh. Mladoboleslavští měli mimo jiné i vysoký počet vyloučených. "Je to na zamyšlenou," přiznává obránce Lukáš Bohunický.

Lukáši, proč jste v Jihlavě prohráli? V čem byl největší kámen úrazu?

Myslím si, že z velké míry rozhodl začátek utkání, kdy jsme trochu zaspali. Dostali jsme dva rychlé góly a ve čtvrté minutě jsme prohrávali již 0:2. Pak jsem se do zápasu opřeli, ale podle mého názoru přišla „vtipná“ vyloučení našich hráčů. Snažili jsme se zápas otočit, ale kvůli těm vyloučením to nešlo.

Čím si vysvětlujete váš špatný vstup do zápasu?

Domácím pomohla přesilovka, kterou využili, a naše druhé vyloučení, které pramenilo z naší nepozornosti. Dukla využila šance, které měla, dala dva góly a byla zkrátka na koni.

Z nepříznivého stavu jste se ale po chvíli oklepali a vstřelili kontaktní gól. Mohli jste ještě během první třetiny vyrovnat, ale Tomáš Klimenta nedal trestné střílení. Jak jste celou situaci viděl?

Na tu situaci byste se musel zeptat spíš přímo jeho. Já jsem se na to trestné střílení nedíval, nedívám se na ně nikdy. Kdybychom jej proměnili, asi by se celý zápas vyvíjel jinak. Ale to není žádná výmluva ani omluva. V tu dobu byl celý zápas ještě před námi a měli jsme na to ještě s tím něco provést. Bez ohledu na to trestné střílení.

Ne nadarmo se říká, že kdo nedá gól z přesilovky pět na tři, ten nemůže vyhrát. Jihlava dvojnásobnou početní převahu využila, vy naopak za nepříznivého stavu 4:2 nikoliv…

Byl to trošku zlomový moment zápasu, ale i tehdy bylo pořád ještě dost času do konce. I po přesilovce jsme měli nějaké šance, ale bohužel jsme je nedali. Dukla pak dala pátý gól a bylo po zápase.

Už jste to trošku naznačil: Za celý zápas jste měli patnáct vyloučených hráčů, což je dost vysoké číslo. Co si o tom myslíte?

Určitě to je na zamyšlení, stejně jako se musí zamyslet rozhodčí. Výkon nebyl dobrý ani od nich. Ale jsou to rozhodčí, a když něco odpískají, tak asi mají pravdu.

Závěr zápasu byl velmi vyhrocený, díky šarvátkám muselo být ukončeno podávání rukou po zápase. Co se tam stalo?

To už nevím, já jsem u toho přímo nebyl. Jen jsem tam viděl dvě potyčky a jak hráči byli v sobě. Po druhé šarvátce nás rozhodčí poslal do kabin, takže opravdu nevím, co se tam stalo.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav