BK MLADA BOLESLAV
12. 10. 2015 | Vojtěch Balon, Jan Picka

Zaspali jsme začátek, lituje po prohře v Plzni Ctirad Ovčačík

P l z e ň – Hokejisté BK Mladá Boleslav poprvé po šesti zápasech nezískali ani bod, v souboji druhého se třetím celkem tabulky byla nad jejich síly plzeňská Škoda. Zadák Ctirad Ovčačík (na snímku), jenž v oslabení vstřelil jedinou branku Bruslařů, háže vinu na nepovedený vstup do zápasu. Co dalšího řekl?

Poměrně po dlouhé době jste odešli z ledu poraženi, jaké bylo utkání v Plzni?

Začátek zápasu nám utekl. Hrála se asi třetí minuta a už to bylo 0:2. Tlak domácích jsme potom naštěstí trošku otupili, hra se vyrovnala a už nepadalo tolik gólů. Kontaktní branka v oslabení nás dostala do hry, ale bohužel jsme inkasovali na 1:3 a to nás srazilo do kolen – Plzeň je v laufu a zápasy proti ní se těžko otáčejí.

Vy sám jste se jako jediný z mladoboleslavského týmu prosadil…

Tuším, že Lukáš Pabiška výborně vyhrál buly na Radana Lence, který mi přistrčil puk. Já jsem naznačil, že vystřelím, ale kotouč jsem ještě potáhl a Radan mezitím dojel clonit před gólmana. Zkusil jsem to takovou polovysokou střelou těsně nad ledem a tím, že Matěj Machovský neviděl, tak vytáhl puk až z branky.

Nabádali vás trenéři k většímu důrazu na Machovského brankovišti?

Přesně tak. Vyhrané buly a dobré clonění od útočníků je recept, kterého bychom se chtěli řídit a dávat góly podobné tomu na ledě škodovky.

I proti Indiánům jste měli stejně jako v minulém utkání s Mountfieldem na kontě téměř 50 střel, ale oproti pátku to tam v neděli nenapadalo. Proč?

V zápase proti Hradci jsme měli strašně moc šancí, gólů jsme klidně mohli vstřelit mnohem víc. Momentálně to musíme ubojovat a být důraznější na brankovišti. Snažíme se o to, ale v Plzni to tentokrát nevyšlo.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.