BK MLADA BOLESLAV
12. 10. 2015 | Vojtěch Balon, Jan Picka

Zaspali jsme začátek, lituje po prohře v Plzni Ctirad Ovčačík

P l z e ň – Hokejisté BK Mladá Boleslav poprvé po šesti zápasech nezískali ani bod, v souboji druhého se třetím celkem tabulky byla nad jejich síly plzeňská Škoda. Zadák Ctirad Ovčačík (na snímku), jenž v oslabení vstřelil jedinou branku Bruslařů, háže vinu na nepovedený vstup do zápasu. Co dalšího řekl?

Poměrně po dlouhé době jste odešli z ledu poraženi, jaké bylo utkání v Plzni?

Začátek zápasu nám utekl. Hrála se asi třetí minuta a už to bylo 0:2. Tlak domácích jsme potom naštěstí trošku otupili, hra se vyrovnala a už nepadalo tolik gólů. Kontaktní branka v oslabení nás dostala do hry, ale bohužel jsme inkasovali na 1:3 a to nás srazilo do kolen – Plzeň je v laufu a zápasy proti ní se těžko otáčejí.

Vy sám jste se jako jediný z mladoboleslavského týmu prosadil…

Tuším, že Lukáš Pabiška výborně vyhrál buly na Radana Lence, který mi přistrčil puk. Já jsem naznačil, že vystřelím, ale kotouč jsem ještě potáhl a Radan mezitím dojel clonit před gólmana. Zkusil jsem to takovou polovysokou střelou těsně nad ledem a tím, že Matěj Machovský neviděl, tak vytáhl puk až z branky.

Nabádali vás trenéři k většímu důrazu na Machovského brankovišti?

Přesně tak. Vyhrané buly a dobré clonění od útočníků je recept, kterého bychom se chtěli řídit a dávat góly podobné tomu na ledě škodovky.

I proti Indiánům jste měli stejně jako v minulém utkání s Mountfieldem na kontě téměř 50 střel, ale oproti pátku to tam v neděli nenapadalo. Proč?

V zápase proti Hradci jsme měli strašně moc šancí, gólů jsme klidně mohli vstřelit mnohem víc. Momentálně to musíme ubojovat a být důraznější na brankovišti. Snažíme se o to, ale v Plzni to tentokrát nevyšlo.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha