BK MLADA BOLESLAV
6. 1. 2014 | Klub

Zápas ve stylu retro: Po 77 letech znovu na led Českých Budějovic!

M l. B o l. – Téměř 30 let po založení mladoboleslavského hokejového klubu se zdejším sportovcům podařilo vybojovat si účast v nejvyšší soutěži. Jeho prvním soupeřem byl před 77 lety tým z Českých Budějovic. A v pondělí 6. ledna si tuto událost obě strany připomenou. Přinášíme podobu tehdejších a zároveň dnešních dresů Mladé Boleslavi a připomínáme, že pokud na utkání, které se hraje až od 19 hodin, nevyrážíte osobně, můžete jej netradičně sledovat na obrazovkách České televize!

Jen pro pořádek můžeme uvést, že dresy tehdy měly podobu svetrů, a že ty boleslavské byly podle tvrzení pamětníků velmi kvalitní. Na zádech měly jen číslovku, což je také pro lepší přehled a pohodlí diváků a funkcionářů jediná změna, kterou se Bruslaři rozhodli udělat – doplnili jmenovky.

A tehdejší situace okolo mladoboleslavského hokeje? Mladá Boleslav tehdy dokompletovala osmičku nejlepších týmů, 1. ligu hráli ještě LTC Praha, AC Sparta, SK Slavia, Stadion České Budějovice a moravský celek ČSK Vítkovice, německý klub z Opavy Troppauer a také slovenský zástupce HC Vysoké Tatry. Nutno podotknout, že na rozdíl od Boleslavi šlo ve většině případů o profesionální nebo alespoň poloprofesionální kluby.

Pro Mladou Boleslav to byla těžká sezona. Nejprve prohrála na ledě Českých Budějovic 0:3 a hodně tvrdá byla i domácí premiéra, kdy Středočeši nastoupili proti Spartě. Boleslavští nakonec prohráli všechny zápasy v této sezoně (celkem jich bylo sedm). V ligové tabulce pochopitelně obsadili poslední místo bez bodového zisku a s pasivním skóre 6:54. Podle tehdejších regulí se přímo nesestupovalo, takže Mladá Boleslav dostala šanci v kvalifikaci, kterou hrály poslední dva týmy z 1. ligy (Boleslav a Slavia) a vítězové divizí. Ligovou příslušnost si Mladoboleslavští zachovali v rozhodujícím „utkání pravdy“ s pražskou Slavií, nad níž zvítězili 1:0 brankou Straky.

Dnes ale všechno vypadá jinak. Mladá Boleslav i České Budějovice jsou v rozdílných situacích, v jiné soutěži, v diametrálně odlišných podmínkách i zázemích. Co ale zůstává jsou ambice a touha vyhrávat. Takže kdo bude vítězem tentokrát?

Další články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.