BK MLADA BOLESLAV
28. 1. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Zápas s Olomoucí se nám povedl skvěle. Napadalo nám to tam, těší Vladislava Houšku

M l. B o l. – Starším dorostencům vyšlo důležité utkání proti první Olomouci na jedničku. Bruslaři využili mnoho šancí, prokázali důraz v předbrankovém prostoru a Hanákům uštědřili debakl 8:2. Výraznými strůjci byla dvojčata Vladislav Houška (2+1) (na snímku) a Matěj Houška (1+2). S prvně jmenovaným jsme mluvili o jeho nedávném přestupu do města automobilů i o aktuální formě starších dorostenců.

Vláďo, vy jste přišel do Mladé Boleslavi před Vánocemi ze Slavie. Příchod měl asi i nějakou spojitost s tím, že váš bratr už tady hrál, že?

Když jsem hrál ve Slavii, přišel za mnou dvakrát pan trenér Jiří Zörkler, abych šel hrát do Boleslavi. Dvakrát jsem ale odmítl s tím, že chci hrát pořád ve Slavii. Když za mnou ale přišel potřetí a domluvili jsme se na nějakých podmínkách, zaujalo mě to a domluvili jsme se, že budu hrát za Boleslav.

Dojíždíte do Mladé Boleslavi, nebo tady bydlíte na ubytovně a studujete?

Dojíždím. Studuji v Praze gympl. Moc nám s bráchou pomáhají rodiče, kteří nás na všechny tréninky vozí. Díky tomu to máme ulehčené.

Jak těžký pro vás byl odchod z mateřského klubu?

Brácha mi říkal, že je to tady v Boleslavi super a zároveň jsem i chtěl hrát s ním. Nabídka od pana trenéra se mi líbila.

Vaše výkony, nejen v nadstavbě, jsou v této sezoně poněkud rozpačité. Jak jsme viděli v neděli, nemáte problém porazit první tým tabulky, ale zároveň jste mnoho bodů přenechali papírově slabším soupeřům jako jsou například Warrior Brno, Letňany nebo Žďár nad Sázavou. Kde hledat příčiny?

Dělají nám problémy první třetiny. Pokud se nedostaneme do vedení nebo si neuděláme náskok, nemáme v sobě jistotu. Tím pádem začínáme dělat blbé chyby a už je to pro nás problém. Nedej bože, když se dostane soupeř do vedení. To už je pro nás hodně těžké.

Je pro vás tedy nejtěžší zápasy otáčet? Proč je to podle vás takový problém?

Vůbec nevím. Jeden zápas je tak, další dva zas jinak. Fakt těžko říct. Utkání proti Olomouci se nám ale povedlo, chceme na něj navázat.

Vrchol tabulky, kde se aktuálně nacházíte, je velice vyrovnaný. Ve velice důležitém utkání se vám podařilo porazit Olomouc a stáhli jste její náskok na prvním místě jen na tři body. Pořád tedy živíte šance na to, že si zahrajete play off. Jaké máte bezprostředně po vítězství nad Olomoucí pocity?

Jsme moc rádi. Zápas se nám povedl skvěle, ale už je za námi a my se musíme co nejvíc soustředit na ten další, co nás čeká. Potřebujeme se dostat na vlnu úspěchů.

Byl na vás po nepovedeném zápase ve Žďáře nad Sázavou velký tlak směrem od trenérů, nebo se vás naopak snažili uklidňovat?

Věděli jsme, že je potřeba zvítězit. Trenéři nás ale nijak nestresovali. Uklidnili nám hlavy s cílem, abychom do zápasu vstoupili co nejlépe.

Pokud to dobře chápu, bylo by pro vás po zápase s Olomoucí nejlepší, abyste si odnesli to, že je třeba do dalších zápasů vstoupit lépe, trenér také mluvil o důležitém důrazu před brankou, který jste v neděli měli. Je to tak?

Ano, důraz před brankou je také věc, která nám dělá problémy. Někdy ho nemáme dostatečný a hrajeme to tam, kde je nám to pohodlné. Už od začátku musíme v příštích zápasech hrát důrazně před gólmanem.

Vám (2+1) i bratrovi (1+2) se utkání skvěle podařilo. Z čeho to vzešlo?

Asi máme střeleckou formu. Důležité vždy je, aby to tam padalo. Každý zápas mám hodně střel, ale ne vždy mi to tam spadne. Tentokrát jsem měl ale štěstí, stejně jako brácha.

Ještě bych se zastavil u vašeho druhého gólu ze 43. minuty. Poměrně dlouho jste držel puk v mezikruží, v jednu chvíli jsem už čekal, že vám kotouč soupeř odebere, ale vy jste to nedovolil, nakonec jste si našel místo a úspěšně vystřelil. Viděl jste tam to místo, nebo jste prostě zkusil vystřelit s tím, že to tam „nějak spadne“?

Věděl jsem, že si gólman kleká, dostal jsem to tam na jedničku. Z tohoto prostoru střílím nejradši. Věděl jsem, kam střílím, ale rozhodně jsem netušil, že to trefím tak parádně a přesně.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!