BK MLADA BOLESLAV
28. 1. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Zápas s Olomoucí se nám povedl skvěle. Napadalo nám to tam, těší Vladislava Houšku

M l. B o l. – Starším dorostencům vyšlo důležité utkání proti první Olomouci na jedničku. Bruslaři využili mnoho šancí, prokázali důraz v předbrankovém prostoru a Hanákům uštědřili debakl 8:2. Výraznými strůjci byla dvojčata Vladislav Houška (2+1) (na snímku) a Matěj Houška (1+2). S prvně jmenovaným jsme mluvili o jeho nedávném přestupu do města automobilů i o aktuální formě starších dorostenců.

Vláďo, vy jste přišel do Mladé Boleslavi před Vánocemi ze Slavie. Příchod měl asi i nějakou spojitost s tím, že váš bratr už tady hrál, že?

Když jsem hrál ve Slavii, přišel za mnou dvakrát pan trenér Jiří Zörkler, abych šel hrát do Boleslavi. Dvakrát jsem ale odmítl s tím, že chci hrát pořád ve Slavii. Když za mnou ale přišel potřetí a domluvili jsme se na nějakých podmínkách, zaujalo mě to a domluvili jsme se, že budu hrát za Boleslav.

Dojíždíte do Mladé Boleslavi, nebo tady bydlíte na ubytovně a studujete?

Dojíždím. Studuji v Praze gympl. Moc nám s bráchou pomáhají rodiče, kteří nás na všechny tréninky vozí. Díky tomu to máme ulehčené.

Jak těžký pro vás byl odchod z mateřského klubu?

Brácha mi říkal, že je to tady v Boleslavi super a zároveň jsem i chtěl hrát s ním. Nabídka od pana trenéra se mi líbila.

Vaše výkony, nejen v nadstavbě, jsou v této sezoně poněkud rozpačité. Jak jsme viděli v neděli, nemáte problém porazit první tým tabulky, ale zároveň jste mnoho bodů přenechali papírově slabším soupeřům jako jsou například Warrior Brno, Letňany nebo Žďár nad Sázavou. Kde hledat příčiny?

Dělají nám problémy první třetiny. Pokud se nedostaneme do vedení nebo si neuděláme náskok, nemáme v sobě jistotu. Tím pádem začínáme dělat blbé chyby a už je to pro nás problém. Nedej bože, když se dostane soupeř do vedení. To už je pro nás hodně těžké.

Je pro vás tedy nejtěžší zápasy otáčet? Proč je to podle vás takový problém?

Vůbec nevím. Jeden zápas je tak, další dva zas jinak. Fakt těžko říct. Utkání proti Olomouci se nám ale povedlo, chceme na něj navázat.

Vrchol tabulky, kde se aktuálně nacházíte, je velice vyrovnaný. Ve velice důležitém utkání se vám podařilo porazit Olomouc a stáhli jste její náskok na prvním místě jen na tři body. Pořád tedy živíte šance na to, že si zahrajete play off. Jaké máte bezprostředně po vítězství nad Olomoucí pocity?

Jsme moc rádi. Zápas se nám povedl skvěle, ale už je za námi a my se musíme co nejvíc soustředit na ten další, co nás čeká. Potřebujeme se dostat na vlnu úspěchů.

Byl na vás po nepovedeném zápase ve Žďáře nad Sázavou velký tlak směrem od trenérů, nebo se vás naopak snažili uklidňovat?

Věděli jsme, že je potřeba zvítězit. Trenéři nás ale nijak nestresovali. Uklidnili nám hlavy s cílem, abychom do zápasu vstoupili co nejlépe.

Pokud to dobře chápu, bylo by pro vás po zápase s Olomoucí nejlepší, abyste si odnesli to, že je třeba do dalších zápasů vstoupit lépe, trenér také mluvil o důležitém důrazu před brankou, který jste v neděli měli. Je to tak?

Ano, důraz před brankou je také věc, která nám dělá problémy. Někdy ho nemáme dostatečný a hrajeme to tam, kde je nám to pohodlné. Už od začátku musíme v příštích zápasech hrát důrazně před gólmanem.

Vám (2+1) i bratrovi (1+2) se utkání skvěle podařilo. Z čeho to vzešlo?

Asi máme střeleckou formu. Důležité vždy je, aby to tam padalo. Každý zápas mám hodně střel, ale ne vždy mi to tam spadne. Tentokrát jsem měl ale štěstí, stejně jako brácha.

Ještě bych se zastavil u vašeho druhého gólu ze 43. minuty. Poměrně dlouho jste držel puk v mezikruží, v jednu chvíli jsem už čekal, že vám kotouč soupeř odebere, ale vy jste to nedovolil, nakonec jste si našel místo a úspěšně vystřelil. Viděl jste tam to místo, nebo jste prostě zkusil vystřelit s tím, že to tam „nějak spadne“?

Věděl jsem, že si gólman kleká, dostal jsem to tam na jedničku. Z tohoto prostoru střílím nejradši. Věděl jsem, kam střílím, ale rozhodně jsem netušil, že to trefím tak parádně a přesně.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 15:45 | Jun.
EC Red Bull Salzburg
BK Mladá Boleslav