BK MLADA BOLESLAV
26. 9. 2008 | Jitka Čechová

Začíná se nám dařit v přesilovkách a před bránou, pochvaluje si Leo Gudas

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté vybojovali první tři body na domácím ledě, když porazili Znojmo 2:0. Úvodní branku si do statistik zapíše Václav Kočí, který skóroval v přesilovce, druhou Richard Král, jenž se prosadil v prostřední dvacetiminutovce. První gól představoval využitou početní výhodu, ten druhý potom důraz před bránou. A s obojím byl asistent trenéra Leo Gudas dnes spokojen: "Snad se nám konečně začíná dařit a bude to jen lepší!"

Trenér Znojma Radim Rulík neskrýval pocit zklamání. "Nevím, jak bude přesně v tomhle směru znít zápis, ale podle našich poznámek jsme na boleslavskou branku vystřelili asi 45 střel, z toho zhruba 30 jich šlo skutečně směrem do brány," začal vypočítávat neproměněné šance od samého jádra věci. "Tohle zkrátka vypovídá o zápase. Mužstvo nezklamalo z hlediska bojovnosti," chválí své svěřence za snahu, "ale neuspěli jsme v koncovce a v takovém tom obyčejném přetlačení soupeře."

"Boleslav měla dobré přesilovky," podotýká hlavní kouč Znojma. "Během nich nás dokázali opravdu uzamknout v obranném pásmu." Že má Znojmo problémy se zakončením, o tom hovoří i fakt, že na kluzištích, na které přijeli v roli hostujícího týmu, zatím dali jen jednu jedinou branku. "Náhoda to určitě není," mračil se trenér Rulík. "Každý ten zápas je jiný, takže bych to nebral zas až tak globálně, ale v tom zakončení je opravdu problém."

Asistent trenéra Šejby Leo Gudas měl nepochybně po dnešním zápase mnohem více důvodů k radosti. "Nastoupili jsme výborně do první třetiny. V té druhé nás Znojmo v mnoha směrech jasně přehrálo," naznačuje, že mohly být věci jinak. "Každopádně moc dobře známe to, o čem mluvil tady kolega. Například proti Kladnu a i dalším týmům jsme hráli podobně – několikanásobně jsme je přestříleli, ale vlastně nic z toho," připomíná nijak staré záležitosti.

"Snad jsme se z toho oklepali a půjdeme dál způsobem, jakým jsme šli dneska," pochvaloval si v závěru svého shrnutí dnešního utkání a na závěrečnou otázku, co je s Martinem Štrbou, který už nenastoupil do několika posledních zápasů Boleslavi, odpověděl: "Martin měl nastřelené koleno a na nějakou dobu jsme ho tudíž museli nechat odpočinout. V současnosti se připravuje s týmem, ale vzhledem k tomu, že teď vyhráváme, tak ho nejspíš momentálně nebudeme zařazovat do sestavy."

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav