BK MLADA BOLESLAV
27. 11. 2013 | Jitka Čechová

Za stavu 4:3 to mělo být naše, lituje Michal Valent

M l. B o l. – Brankář Michal Valent (na snímku) si po zápase s Třebíčí takříkajíc sypal popel na hlavu. Přesto zcela určitě nebyla jen jeho vina, že Bruslaři na Horáckou Slavii nestačili a vzdor tomu, že ještě pár minut před koncem vedli, se museli nakonec spokojit s jedním bodem ze samostatných nájezdů.

Michale, jaké jsou vaše bezprostřední dojmy po zápase s Třebíčí?

Prohráli jsme, takže to hodnocení logicky nemůže být moc dobré. Myslím, že je škoda, že jsme ten zápas nakonec nezvládli, protože i vzdor tomu špatnému začátku jsme pak vlastně měli vítězství na dosah ruky. Stačily nějaké dvě tři minuty a bylo to. Jenže Třebíč vyrovnala a cokoliv po základní hrací době už je většinou loterie.

V čem vás soupeř zaskočil?

Věděli jsme, že Třebíč je silný tým, z loňského play-off si všichni pamatují, že i houževnatý, který jde do všeho naplno. Chtěli jsme se dobře připravit, ale… (zamyslí se) Třebíč hrála dobře, nechci to snižovat, ale jsem přesvědčený o tom, že kdybychom my fungovali tak, jak fungujeme jindy, nevyhrála by. Za stavu 4:3 už to prostě mělo být naše.

Ani vy jste tentokrát nepůsobil úplně stoprocentně jistě. Souhlasíte?

Jsem ze svého výkonu zklamaný. Klukům jsem tentokrát moc nepomohl. Nejprve jsem rychle dostal dva góly, a ani když jsme to dotáhli, tak se o mě nemohli moc opírat, všechno to ze mě padalo. Byl to vážně špatný zápas. Ale jediné, co s tím teď můžu dělat, je hodit to za hlavu a věřit, že v dalším zápase, pokud dostanu příležitost, to bude lepší a budu moct klukům více pomoct.

Letos byly tohle v pořadí třetí nájezdy, zvítězili jste jen v jedněch…

Minulý rok nám nájezdy klapaly, letos to zatím trochu skřípe. Bylo jich jednak málo a jednak se v tom asi prostě hledáme, to je pravda. Určitě je v tomhle směru na čem pracovat.

V sobotu hrajete doma znovu, tentokrát proti Šumperku. Nejlepší tedy bude hodit Třebíč rychle za hlavu, že?

Musíme se z toho oklepat, poučit. Já se musím vzpamatovat. Do soboty je to kousek, moc času není. Musíme být stoprocentně připravení.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov