BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2019 | Zdena Bobková

Za hattrick děkuji svým spoluhráčům, culí se po prvním bodu Žejdl

M l. B o l. – Mladá Boleslav z prvního utkání předkola play-off získala na domácím ledě první a důležitý bod v této sérii. Lukáš Žejdl, kterého jsme po zápase vyzpovídali, v něm navíc zkompletoval hattrick. Dlouho se zdálo, že Bruslaři udrží výsledek 3:0 do samého závěru, ale Jan Růžička o něj 22 vteřin před koncem přišel. Mrzet to ale Bruslaře nemusí, na nuly se nehraje, hraje se na tři vítězná utkání, a to první mají Bruslaři v kapse.

Bruslaři přidali v zápase v každé třetině jednu branku. Ale pokaždé hlasatel oznamoval jediného střelce – Lukáše Žejdla, který v zápase zaznamenal hattrick. „Je to můj první hattrick v chlapech, takže je to hezký pocit,“ neskrýval po zápase nadšení. Vzápětí ale dodává, že musí poděkovat svým spoluhráčům, kteří mu připravili takříkajíc ornou půdu pro jeho tři branky. Dvakrát mu v zápase nahrával Dominik Pacovský, který v elitní formaci nahradil Michala Vondrku, který v prvním zápase předkola absentoval.

„Zastoupil ho hlavně v přesilovkách. My jsme je s Pácou spolu hráli na začátku sezóny. Těšil jsem se na to, protože jsme z nich dávali góly a teď se to taky podařilo,“ líčil ihned po zápase. První branku utkání v Bruslaři z přesilovky dali, tu druhou osm vteřin po jejích vypršení, ještě z následného tlaku.

Jaký byl Zlín soupeř? „Čekali jsme urputný hokej o každý kousek ledu. V úterý můžeme očekávat úplně stejný zápas, může rozhodnout jedna chyba,“ vyhlíží k druhému duelu série útočník s osmasedmdesátkou na zádech. „Bylo to trochu více otevřené, než bych čekal. Myslím, že to více zatáhnou,“ uzavírá na závěr.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím našeho YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.