BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2019 | Zdena Bobková

Za hattrick děkuji svým spoluhráčům, culí se po prvním bodu Žejdl

M l. B o l. – Mladá Boleslav z prvního utkání předkola play-off získala na domácím ledě první a důležitý bod v této sérii. Lukáš Žejdl, kterého jsme po zápase vyzpovídali, v něm navíc zkompletoval hattrick. Dlouho se zdálo, že Bruslaři udrží výsledek 3:0 do samého závěru, ale Jan Růžička o něj 22 vteřin před koncem přišel. Mrzet to ale Bruslaře nemusí, na nuly se nehraje, hraje se na tři vítězná utkání, a to první mají Bruslaři v kapse.

Bruslaři přidali v zápase v každé třetině jednu branku. Ale pokaždé hlasatel oznamoval jediného střelce – Lukáše Žejdla, který v zápase zaznamenal hattrick. „Je to můj první hattrick v chlapech, takže je to hezký pocit,“ neskrýval po zápase nadšení. Vzápětí ale dodává, že musí poděkovat svým spoluhráčům, kteří mu připravili takříkajíc ornou půdu pro jeho tři branky. Dvakrát mu v zápase nahrával Dominik Pacovský, který v elitní formaci nahradil Michala Vondrku, který v prvním zápase předkola absentoval.

„Zastoupil ho hlavně v přesilovkách. My jsme je s Pácou spolu hráli na začátku sezóny. Těšil jsem se na to, protože jsme z nich dávali góly a teď se to taky podařilo,“ líčil ihned po zápase. První branku utkání v Bruslaři z přesilovky dali, tu druhou osm vteřin po jejích vypršení, ještě z následného tlaku.

Jaký byl Zlín soupeř? „Čekali jsme urputný hokej o každý kousek ledu. V úterý můžeme očekávat úplně stejný zápas, může rozhodnout jedna chyba,“ vyhlíží k druhému duelu série útočník s osmasedmdesátkou na zádech. „Bylo to trochu více otevřené, než bych čekal. Myslím, že to více zatáhnou,“ uzavírá na závěr.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím našeho YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.