BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2019 | Zdena Bobková

Za hattrick děkuji svým spoluhráčům, culí se po prvním bodu Žejdl

M l. B o l. – Mladá Boleslav z prvního utkání předkola play-off získala na domácím ledě první a důležitý bod v této sérii. Lukáš Žejdl, kterého jsme po zápase vyzpovídali, v něm navíc zkompletoval hattrick. Dlouho se zdálo, že Bruslaři udrží výsledek 3:0 do samého závěru, ale Jan Růžička o něj 22 vteřin před koncem přišel. Mrzet to ale Bruslaře nemusí, na nuly se nehraje, hraje se na tři vítězná utkání, a to první mají Bruslaři v kapse.

Bruslaři přidali v zápase v každé třetině jednu branku. Ale pokaždé hlasatel oznamoval jediného střelce – Lukáše Žejdla, který v zápase zaznamenal hattrick. „Je to můj první hattrick v chlapech, takže je to hezký pocit,“ neskrýval po zápase nadšení. Vzápětí ale dodává, že musí poděkovat svým spoluhráčům, kteří mu připravili takříkajíc ornou půdu pro jeho tři branky. Dvakrát mu v zápase nahrával Dominik Pacovský, který v elitní formaci nahradil Michala Vondrku, který v prvním zápase předkola absentoval.

„Zastoupil ho hlavně v přesilovkách. My jsme je s Pácou spolu hráli na začátku sezóny. Těšil jsem se na to, protože jsme z nich dávali góly a teď se to taky podařilo,“ líčil ihned po zápase. První branku utkání v Bruslaři z přesilovky dali, tu druhou osm vteřin po jejích vypršení, ještě z následného tlaku.

Jaký byl Zlín soupeř? „Čekali jsme urputný hokej o každý kousek ledu. V úterý můžeme očekávat úplně stejný zápas, může rozhodnout jedna chyba,“ vyhlíží k druhému duelu série útočník s osmasedmdesátkou na zádech. „Bylo to trochu více otevřené, než bych čekal. Myslím, že to více zatáhnou,“ uzavírá na závěr.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím našeho YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.