BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2010 | Štěpán Tomš

Za bod můžeme být rádi, řekl brankář Michal Valent

M l. B o l. – Zraněného Marka Schwarze zastupuje v mladoboleslavské bráně Michal Valent (na snímku) a vždy se celý vydá pro tým. Ani v souboji proti Kometě Brno tomu nebylo jinak. Jako lev se vrhal po puku, až na to v prodloužení málem doplatil. Když zůstal ležet na ledě, stadionu zatrnulo. “Trošku mě bolely záda, ale nakonec to nic vážného nebylo,“ oddechl si po zápase.

Vždy, když se objeví mezi tyčemi, můžou se na něj spoluhráči spolehnout. “Snažím se mužstvu co nejvíce pomoci a co nejlépe nahradit Marka,“ reaguje, jak vnímá pozici dvojky. Boleslav šla proti Kometě do vedení, které v průběhu ztratila. “Soustředíme se na to, abychom získávali body a uhráli co nejlepší výsledky,“ řekl s tím, že ne vždy se to daří.

“Dneska byly šance na obou stranách, byly tam přesilovky. Za stavu 1:3 jsme zabojovali a zvedli jsme se,“ poukázal na 54. minutu, ve které zavelel k obratu kapitán Král. Diváci, kteří po třetí brance Brna už opouštěli stadion, se začali po dvaceti vteřinách rychle vracet zpět na tribuny.

V prodloužení se více vylučovalo než hrálo, navíc se v něm Valent málem zranil. “Trošku mě bolely záda, ale nakonec to nic vážného nebylo.“ Boleslav padla v nájezdech a skončila tak její série výher v této disciplíně. “Nájezdy jsou vabank, dnes se nám už vyhrát nepodařilo,“ vysvětloval.

Domácí fanoušci si jistě nepředstavovali takové drama, ale zápas s Brnem byl bezesporu krásný a napínavý. “Za ten bod můžeme být rádi, ale chtěli jsme vyhrát za tři body,“ byla sice spokojenost malá, ale s ohledem na fakt, že domácí vyrovnali deset sekund před koncem, byla na místě. “Nehrajeme zle, zápasy jsou strašně vyrovnané, věřím, že se nějakým zápasem zase chytneme,“ uzavřel své hodnocení.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.