BK MLADA BOLESLAV
7. 11. 2015 | Michal Belšán

Z nominace na Karjalu jsem měl obrovskou radost, hlásí Tomáš Voráček

H e l s i n k y - Bruslaři vyslali na turnaj Karjaly 2015 celkem tři hráče z obrany - Marka Trončinského, Matěje Stříteského a Tomáše Voráčka (na snímku uprostřed). Právě poslední jmenovaný před zápasem s Finskem poskytl rozhovor například o bezprostředních pocitech po nominaci, ale také o letošní sezoně v Mladé Boleslavi.

Na poslední chvíli jste byl povolán na Karjalu. Jaké jste v tu dobu měl pocity?
Samozřejmě to byly parádní pocity, měl jsem obrovskou radost. Sice jsem v tu chvíli byl v Ostravě, ale nebyl to žádný problém, sednul jsem do auta a jel jsem rychle na sraz do Prahy.

Máte tu i dva spoluhráče z boleslavské obrany – Matěje Stříteského a Marka Trončinského. Jak moc vám to pomáhá?
Se Švédskem jsem v obranném páru hrál s Kubou Krejčíkem, takže jsme se prakticky potkali jen v šatně. Ale zítra bych měl hrát s Matějem Stříteským, takže doufám, že přeneseme naší souhru z Boleslavi i do utkání s Finskem.

Mohl byste ještě krátce zhodnotit utkání se Švédskem?
Švédové nás potrestali hned ze začátku zápasu, což hodně ovlivnilo celou hru obou týmů. Myslím si, že kdybychom ze začátku drželi bezbrankový stav, tak by tak nedominovali v rozehrávce. Časem by určitě byli nervóznější a my bychom z toho mohli něco vytěžit. Bohužel jsme pak dostali třetí a čtvrtý gól a na hřišti už byl jen jeden tým.

Zítra vás čeká utkání s Finskem, s čím máte v plánu na soupeře vyrukovat?
Budeme chtít hrát agresivní celoplošný hokej, hlavně vyhrávat osobní souboje. Chceme mít od začátku zápasu lepší pohyb. Doufáme, že jsme se Švédskem už rozjezdili nohy a vletíme do toho na 120%!

Ještě k Mladé Boleslavi – jak jste zatím spokojen s průběhem sezony?
Nechci říkat spokojený. Jsme moc rádi, že hrajeme pěkný a důrazný hokej. Doufáme, že to takhle bude pokračovat, ale hlavně se nesmíme uspokojit. Trenéři nám dobře dávají najevo, že je teprve začátek sezony a že to takhle musí pokračovat i nadále.

Vy osobně jste dal v této sezoně už tři góly, přičemž stejný počet jste měl dohromady za všechny předchozí sezony v extralize. Cítíte, že vás to třeba více táhne do útoku?
My nyní hrajeme s Matějem už dva měsíce, pak se k tomu přidal výborný hráč do rozehrávky David Výborný. My o sobě víme, vše to vyplynulo z různých situací a hlavně mám velký prostor na ledě. Od toho všeho se to odvíjí.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.