BK MLADA BOLESLAV
8. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav, Martina Sikorová

Z Havířova zpět do juniorky: Musíme zlepšit rozehrávku, říká Jakub Kotala

T ř i n e c – Za juniory letos odehrál pouhý jeden zápas. Poté, co skončil u boleslavského A týmu, zvládl ještě před angažmá v prvoligovém Havířově odehrát za juniory jeden zářijový duel na Spartě. Nyní, když Havířovu skončila sezóna, povolal jej trenér Jan Křivohlávek opět po roce do juniorky. Loňský kanonýr, který se výraznou mírou podílel na tehdejším úspěchu juniorů, kterým je 2. místo v DHL Extralize, se postavil po prvním zápase na třineckém ledě před redakční mikrofon. Řeč je o devatenáctiletém útočníkovi BK Mladá Boleslav Jakubu Kotalovi. Připomeňme ještě, že Boleslavští v prvním osmifinálovém zápase prohráli v Třinci 1:4 a odveta je čeká o den později (ve středu 9. března 2016 od 17:00).

Jakube, prakticky celou sezónu jste strávil v Havířově, kde jste působil v tamním A týmu. Jaké to bylo zase po takové době nastoupit znovu za juniory?

Nás bohužel v play-off vyřadila Jihlava. Brzy po tom mi zavolal trenér Křivohlávek a ptal se, jestli mám chuť hrát. Samozřejmě jsem řekl, že ano, takže jsem tady v Třinci. Musím se do toho co nejrychleji dostat. V úterý jsme prohráli, takže se musíme dobře vyspat a další den to napravit.

Co říkáte na první osmifinálový zápas s Třincem? Dokázali jste vyrovnat, jenže pak znovu několikrát inkasovali…

Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Nevyhazovali jsme puky z pásma, moc dlouho nám trvala rozehrávka. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Váš tým vstřelil pouze jednu šťastnou branku. Jak jste celou situaci viděl vy?

Gólman udělal chybu. My jsme dobře napadali a Zdenda Borovec pak zakončil do prázdné brány.

V jakém momentě se podle vás úterní duel lámal?

Podle mě to byl gól na 3:1. V závěru jsme se snažili ještě o nějaký tlak, ale asi už jsme na to neměli síly. Za stavu 2:1 by se s tím možná dalo ještě něco dělat, ale prohrávat s takovým týmem jako je Třinec o dva góly, to už je hodně těžké. Domácí velmi dobře bránili a rychle vyhazovali puky.

V sérii prohráváte 0:1 na zápasy. S čím půjdete do toho druhého, kdy budete potřebovat uspět, abyste neměli „doma nůž na krku“?

Musíme do toho vstoupit úplně jinak, hlavně, jak už jsem říkal, zlepšit rozehrávku. Důležité budou taky přesilovky. Snad se v nich ve druhém zápase prosadíme.

Ještě otázka mimo juniorskou sérii s Třincem: Co říkáte na vaši první sezónu, kterou jste strávil v seniorském hokeji, konkrétně v dresu Havířova?

Začátek tam byl těžký, postupem času jsem se ale rozehrál a ke konci sezóny už jsem dostával víc prostoru. Řekl bych, že mi to dost pomohlo.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.