BK MLADA BOLESLAV
3. 10. 2014 | Zdena Bobková

Vzhledem k průběhu utkání je bod málo, ví Jiří Rys

H r. K r á l o v é – Ještě před týdnem válel útočník Jiří Rys za Litoměřice (4+3), teď musel na přání boleslavských trenérů a kvůli zranění Tomáše Hyky urychleně „hodit zpátečku“ do Mladé Boleslavi. K přesunu na extraligové kluziště ještě zvládl prodělat menší virózu, a tak se v posledních dnech rozhodně nenudil – stejně tak tomu bylo i v zápase s Hradcem Králové.

Jirko, zápas s Hradcem jste měli skvěle rozehraný, ale nakonec z něj berete jen bod...

Věděli jsme, že je Hradec velice těžký soupeř a snažili jsme se na něj dobře připravit. V zápase jsme vedli 2:0 a měli ho tudíž výborně rozehraný. Bohužel domácí v závěru dokázali snížit na 1:2 a poté padl ten smolný vyrovnávací gól v samotném závěru. Samozřejmě, že vzhledem k průběhu utkání, je jeden bod je málo.

Hlavně úvodní třetina byla z obou stran poměrně opatrná a bojovná. Viděl jste to stejně?

Máte pravdu. Hradec je výborně defenzivní tým a my jsme to věděli. Mají silné protiútoky a velice organizovaný mančaft. Takže zpočátku to byl takový boj po rozích a čekání na to, kdo udělá první chybu.

Už to vypadalo, že budete mít hned v prvním utkání taky první trefu, ale rozhodčí nakonec gól připsali Martinu Látalovi...

Já jsem se s pukem otočil v rohu a viděl jsem, že tam náš bek šlape do brány, takže jsem se snažil to tam hodit. Viděl jsem, že to bylo tečované. V první chvíli jsem vůbec neřešil, jestli jsem to dal já nebo Martin Látal, bylo mi to jedno. Já jsem byl hlavně rád, že padl ten gól a bylo to 2:0.

Ten gól byl do jisté míry i o štěstí, protože si hradecký gólman ťukl kotouč do brány zadní částí betonu, že?

Nahodil jsem kotouč z rohu, ten chvíli letěl vzduchem a byl ještě navíc asi dvakrát tečovaný a gólmanovi to proklouzlo mezi nohama. Byl to sice šťastný gól, ale kdybych to tam nehodil, tak to tam nespadne. V tomhle je určitě cesta – házet to tam a sama jste viděla, že to tam potom může spadnout.

Celkově to mohlo působit, že Boleslav chtěla hodně kombinovat a poměrně málo střílela, a to i v přesilových hrách. Nebylo to v závěru hry potom na škodu?

Nemyslím si, že bychom chtěli hodně kombinovat, spíše jsme chtěli hrát tu naši hru. Někdy se to zkrátka tak stane, že ty střely jsou, ale v případě Hradce bylo vidět, že jim perfektně hráli obránci, kteří klekali do střel, a ty tudíž na gólmana ani neprošly.

Dlouho jste ale nad Hradcem vedli. Kde tedy přišel ten zlom?

Řekl bych, že vedení 2:0 je jeden z nejhorších výsledků, na který se může hrát. Dostanete jeden gól a jste na dostřel a soupeř má krůček k vyrovnání. Já osobně si myslím, že je škoda, že Lencik (Radan Lenc, pozn. redakce) neproměnil samostatný nájezd za stavu 2:0. To by byl asi hřebíček do jejich rakve a ten zápas bychom už zvládli. Ale bohužel se nedá nic dělat, to je hokej. Ale jak říkám, bod je dobrý a my se musíme připravit na neděli, kdy hrajeme doma se Slavií a určitě budeme chtít tři body.

Pro vás osobně to byl první letošní start v extralize, jelikož zatím působíte v Litoměřicích. Jaký to byl skok?

Samozřejmě, že je to skok. Extraliga je nejvyšší česká hokejová soutěž a ještě to byl první zápas s tak kvalitním mančaftem. Já jsem se v Litoměřicích cítil dobře a sem jsem jel s tím, že tu odevzdám maximum. V Litoměřicích jsem prozatím sbíral zkušenosti s tím, že je prodám právě v extralize a dám do toho 120 %. Určitě to bylo něco jiného, ale s tím jsem počítal.

Vy sám osobně jste hrál hodně obětavě a ten zápas vás asi musel hodně bolet, že?

To je prostě hokej, bez toho to nejde. Bez obětavosti se body nesbírají. Hradečtí mají narostlé obránce a hrají tvrdý hokej, ale s tím jsme také počítali.

Vím, že jste před pár dny prodělal virózu. Cítil jste se v utkání stoprocentně fit?

Já věřím, že už je to stoprocentně v pořádku. Od pondělí jsem se s tím tak nějak trápil, v úterý mě to přepadlo naplno, tak jsem se vyležel a věřím, že už je to za mnou. A myslím, že už mě to nijak nesvazovalo, nelimitovalo. Myslím, že tím nejhorším jsem si už prošel a že teď už to bude v pořádku.

Na závěr se musím zeptat na nedělní zápas se Slavií. Co od něj čekat? Nutno říct, že Slavia v letošní sezoně prozatím nijak nezáří...

Bude to domácí zápas, což pro nás znamená povinnost tří bodů. Navíc Slavia bude těžký soupeř, který umí hrát bruslivý hokej a prezentuje se dobrou defenzivou. Také budou hrát tvrdě, takže i v neděli to bude tvrdý a obětavý zápas. Musíme se na ně připravit co nejlíp.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav